Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на УАЗ

    Задравейте! Колеги,след доста мислене и лутане се реших да си взема руски джип или както се води УАЗ 469. Какви тънкости да гледам,не съм много на ясно с тая си техника,но имам бегли представи - да огледам жабките на ресьорите,да няма гнило по рамата(което ме съмнява де),двигателя да не издава странни шумове,както и диференциали. Относно другите възли,не съм на ясно човека спомена,че има и шпер на задния мост,явно той си го е слагал или човека преди него.Мотора каза че е 24 - само това спомена има газ и общо взето това е.Къде да търся подводните камани,както се казва.Благодаря предварително.

  • #2
    От: Покупка на УАЗ

    Подводни камъни, ако не трака мотора, почти няма. Всичко се намира и ремонтира в походни условия.
    Това в кръга на шегата:
    Колега. Музей ли ще правиш?

    Коментар


    • #3
      От: Покупка на УАЗ

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Подводни камъни, ако не трака мотора, почти няма. Всичко се намира и ремонтира в походни условия.
      Това в кръга на шегата:
      Колега. Музей ли ще правиш?
      Хехе. Може да се каже - абе мисля си,че си олеснявам работата с тая техника пък да видим. Омръзна ми само да разнасям нивата нагоре,надоло с ремаркето - уазката ще ми върши едална работа за там където искам да я ползвам. Освен проблем с мотора друго по съществено няма,така да разбирам. То затова един стар човек казава - в уазка има само - два винкела,три ламарина и 2метра жица.

      Коментар


      • #4
        От: Покупка на УАЗ

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:200904161053_72075-uaz-469-spg-9-nva.jpg
Прегледи:1
Размер:68.7 КБ
ID:5338053
        Е сега ако Пенчо покаже и Кия за борба с танкове.....

        Коментар


        • #5
          От: Покупка на УАЗ

          Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
          Хехе. Може да се каже - абе мисля си,че си олеснявам работата с тая техника пък да видим. Омръзна ми само да разнасям нивата нагоре,надоло с ремаркето - уазката ще ми върши едална работа за там където искам да я ползвам. Освен проблем с мотора друго по съществено няма,така да разбирам. То затова един стар човек казава - в уазка има само - два винкела,три ламарина и 2метра жица.
          Бравос. Да ти кажа, че има и с оригинален блокаж отзад. Само това вървеше повече от това на аватара.
          5 години ми беше служебен автомобил. Това преди преврата. Нямам забележки, но си иска поддръжката описана в инструкциите. Маслиране, гресиране......

          Коментар


          • #6
            От: Покупка на УАЗ

            Здравей колега Доста джипки съм гледал и на нито една Уазка не съм видял изгнила рама... гният гредите на купета и ламарините около калниците,праговете и в краката... Гледай гредите да са здрави като за начало... че те най-болезнено се сменят За двигателите колегата е казал... желателно е като го запалиш поне да дава налягане при студен мотор над 2атм. Диференциалите лесно се разбират... скоростите и Рк също... пускаш го по инерция с изгасен мотор и се наслаждаваш на симфонията Ако се чува рева на гумите това значи е мн добре Всичко е ремонтируемо... стига да имаш мерак Желая ти успех и да качиш снимки на добичето Един приятел си продава джипката която мисля че беше 94-та година с 417 мотор,синхронизирана кутия и бързите мостове... Оригинално е с плюшени седалки и пласмасово табло... Ако имаш интерес ми пиши на ЛС да дам повече информация и къде може да се види или на 0892312242 Станислав се казвам
            Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

            Коментар


            • #7
              От: Покупка на УАЗ

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Бравос. Да ти кажа, че има и с оригинален блокаж отзад. Само това вървеше повече от това на аватара.
              5 години ми беше служебен автомобил. Това преди преврата. Нямам забележки, но си иска поддръжката описана в инструкциите. Маслиране, гресиране......
              Пенчо, кое е било с оригинален блокаж отзад?
              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

              Коментар


              • #8
                От: Покупка на УАЗ

                Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                Пенчо, кое е било с оригинален блокаж отзад?
                Ми знам ли. Такова ми зачислиха в БТ
                / сега БНТ/ през 1982. Къде ли не съм я качвал. Кеф ти Черни връх, кеф ти Ботев, кеф ти Мусала.
                п.с. още нямаше паркова милиция.

                Коментар


                • #9
                  От: Покупка на УАЗ

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Ми знам ли. Такова ми зачислиха в БТ
                  / сега БНТ/ през 1982. Къде ли не съм я качвал. Кеф ти Черни връх, кеф ти Ботев, кеф ти Мусала.
                  п.с. още нямаше паркова милиция.
                  Вярвам ти, че си я качвал, но няма УАЗка с оригинален заден блокаж!
                  ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                  Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                  Коментар


                  • #10
                    От: Покупка на УАЗ

                    Колега, най важно за УАЗика да е здраво купето. Гледай да е след 1986 година с горните педали и телескопичните амортесьори.
                    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                    Коментар


                    • #11
                      От: Покупка на УАЗ

                      По същество; Двигател -като отвориш капачката и кобилиците са сухи и всичко е покрито с клеясало и изпечено масло- тоя двг. не е случил на собственик., премери му компресиата.;на празен ход работят стабилно,без да тресът ,тихо дори на 600 оборота. По окачването;за джипа 469 там няма ''жабки'' а обици на ресьора, гумените втулки са консуматив-тях не ги мисли. Жабки на ресьора имат товарните и фургона,а не обици. Ако говориш за амортисьора ,то тогава тая машина е на възраст и с долни педали . И си имат доста проблеми ; траябва да провериш Кормилна кутиа, обикновенно са за смяна/ремонт -луфт,ако собственика не я е понатегнал. Диференциали ; луфт пиньон/корона ,щом е правил ремонт свободниа ход на фланеца на моста трябва да е неуловим,също и предниа .Кардани-обикновенно предниа се скапва в шлиците, погледни и каретата. Спирачки -с долната помпа нямам думи,там луфтове по всички щангички и лостове ,съединитела,без хидравлика. Горни педали и серво, това е за предпочитане. Единственото безпроблемно е шасито ,исгнило не съм виждал,рждиво-да,скъсано ,криво,заварявано-около местата за хващане на ресьора. Скорости ,ако включват лесно без двойно амбрииране ,6 от тото кутиата е напьлно синхронизирана,иначе двойно амбрииране на 1-ва и 2-ра. Пробвай я на скорост дали вие,как е управлението,носи ли , прегледай за луфт в ,,сверите'' на предниа мост. Общо взето ,ако обичаш да ремонтираш,и оня спорт ,,Улучшайзинг'',това е. Друго 600кг в багажника и 1000 на ремаркето не ги усеща ако е в добро здраве. Стана на роман. п.с докато напиша и колегите понаписали

                      Коментар


                      • #12
                        От: Покупка на УАЗ

                        Благодаря за съветите! Ще има какво да оглеждам,относно блокажа - как мога да разбера дали избщо работи.Човека спомена,че взимал уазката от Самоков и там бил монтиран въпросният шпер.
                        Последно редактирано от Rocco; 20-01-12, 21:02.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Покупка на УАЗ

                          Кажи колко пари ти я дава и ще стане ясно в какво техническо състояние ще е.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Покупка на УАЗ

                            Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                            Кажи колко пари ти я дава и ще стане ясно в какво техническо състояние ще е.
                            Много ми е интересно цената какво общо има... виждал съм доста запазени машини за по 3к и доста деформирани за камара пари...
                            Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                            Коментар


                            • #15
                              От: Покупка на УАЗ

                              Първоначално публикуван от pelivano Преглед на мнение
                              Много ми е интересно цената какво общо има... виждал съм доста запазени машини за по 3к и доста деформирани за камара пари...
                              Ми ей така интересуваше ме.Но щом няма нищо общо с темата доре.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X