Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със скоростите!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със скоростите!

    Проблема е следния карам си редя си скоростите давам 4 та скорос и когато да сменя лоста заяжда и не мога да я изключа имам чуството че ще изкуба лоста а тя не излиза :О Понякога излиза а понякога спирам и мисля че тогава като спра по лесно се изключва .Модела е Уаз 452

  • #2
    От: Проблем с скоростите!

    Може да е капака или трите кученца на първичния вал,а за синхрон е възможно но не вярвам да е тои
    0885 297985,мтел-Радо
    0876 556870,виваком като домашен

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с скоростите!

      И от щангите може да е.
      Макар,че като се замисля,ако е от щангите трябва и трудно да включва.
      0осем9осем7шест0осем7едно
      Миро

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с скоростите!

        Преди 2-3 години ремонтирахме една джипка със същия проблем... при нея се оказа синхронизатора виновен...
        Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с скоростите!

          Първоначално публикуван от Sasho69 Преглед на мнение
          Проблема е следния карам си редя си скоростите давам 4 та скорос и когато да сменя лоста заяжда и не мога да я изключа имам чуството че ще изкуба лоста а тя не излиза :О Понякога излиза а понякога спирам и мисля че тогава като спра по лесно се изключва .Модела е Уаз 452
          Може за по-лесно да си регулираш съединителя.
          Предполагам не отделя добре и затова не изключва.
          Ако си с помпа (работно цилиндърче) - обезвъздуши го или смени гумичките.
          Дори и спирачната течност да смениш е хубаво. Дават и на две години да се сменя заради хигроскопичността (поема влага и престава да е каквато трябва).
          Едва след тези дребни неща минавай на ремонти по скорости и лостова система.
          Според мен...
          Успех !

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с скоростите!

            Кутията ако е от този модел, муфтата за 3та и 4та е виновника, както някои го наричат синхронизатор (54 до 59)...


            Лоста и капака ако са разбити (което почти винаги става на 1ва,2ра и задна) трудно включва а не че не изключва.


            При движение с 40-50км в момента който пусне газта с лекота като бутне лоста трябва да изключи без да ползва съединител, какви помпи какви гумички, палците много лесно се регулират да, като свалиш скоростите
            Случайни хора УАЗ не карат

            Коментар


            • #7
              От: Проблем със скоростите!

              А когато дам първа лоста ми опира в таблото дали има нещо общо

              Коментар


              • #8
                От: Проблем със скоростите!

                Първоначално публикуван от Sasho69 Преглед на мнение
                А когато дам първа лоста ми опира в таблото
                Провери втулките на щангите.
                0осем9осем7шест0осем7едно
                Миро

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем със скоростите!

                  Първоначално публикуван от Sasho69 Преглед на мнение
                  А когато дам първа лоста ми опира в таблото дали има нещо общо
                  Регулирай щангите на скоростите. Един път се регулират на щангите при скоростите и втори път при скоростния лост.
                  ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                  Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем със скоростите!

                    Здравейте, колеги! Първо искам да ви честитя новата година с пожелание за много здраве,успехи и много безаварийни километри. Не пиша често, но може би съм изчел по голямата част от темите във форума, но никъде не видях тема с описан проблем като моя. Не исках да отварям нова тема и затова писах в тази защото тази е близка до моя проблем, но ако модераторите преценят да я преместят където трябва. Та на проблема: От 4-5 месеца почна да ми вие и трака нещо отзад и то само когато съм на свободна без значение дали работи мотора или не и точно в момента когато отнемам или подавам газ. Ходих по майстори и професори всеки ми приказва разни работи, но без файда. Решихме да свалим съединителя и да го регулираме защото един майстор ми каза, че може би палците на съединителя удрят аксиалния лагер естествено нямаше такова нещо и проблема не се реши. Не след дълго започнаха да не се включват бавните и предния мост трябваше да ходя на канал и с една щанга с голям зор ги включвах и после си се изключват без проблем и пак не искат да се включват. След това започна да ми изключва 2-ра бавна докато в един момент както си карах нормално на бързите само на задния мост нещо изпращя и какво да видя задния кардан се скъсал и от към задния мост и паднал на земята. Като го свалих и огледах каренцето се беше направо скъсало на две. Оправих го аз сложих ново и пак продължаваше да шуми по стария начин. Скоро като погледнах задния мост на една друга бордова уазка и моя еми кво да видя моя диференциал гледа на горе, а на другата уазка си е нормален гледа напред, та уазката до около месец ще ми трябва така че ако някой има идея от какво се случиха всички тези неща и как да ги оправя ще бъда много благодарен.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02012012868.jpg
Прегледи:1
Размер:130.0 КБ
ID:5332928Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02012012867.jpg
Прегледи:1
Размер:137.3 КБ
ID:5332927
                    ФАБИЯ ТДИ-ПД / [COLOR="blue"]УАЗ 452 Д[/COLOR] / ГОЛФ 3 1.9 Д / ФОРД ТРАНЗИТ 2.5 Д/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем със скоростите!

                      Братушките са объркали къде да заварят петите за ресорите,аз съм местил на преден мост бяха поставени по навътре и кривеха ресорите в тампоните и по бързо се износваха,така че разглобяваш режеш и заваряваш на точното място и след това следва разглобяване на раздатката и скоростите за да оправиш да включват бавните и да не изключва втора
                      0885 297985,мтел-Радо
                      0876 556870,виваком като домашен

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем със скоростите!

                        Колега,Благодаря за отговора като разглобя раздатката и скоростите имаш ли представа какво точно трябва да се оправи или какво да се гледа защото аз нямам а за задния мост сигурно ще направя така както ти казваш въпреки, че съм почти сигурен че моста не беше така вирнат когато купих уазката, но за съжаление съм изтрил старите снимки и не мога да направя сравнение. Възможно ли е там където двата ръкава се съединяват с диференциала там по някакъв начин да се е разместил нагоре. Благодаря отново!
                        ФАБИЯ ТДИ-ПД / [COLOR="blue"]УАЗ 452 Д[/COLOR] / ГОЛФ 3 1.9 Д / ФОРД ТРАНЗИТ 2.5 Д/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем със скоростите!

                          Привет Дидо и Честита нова година! Задния мост трябва де се свали и петите да се отрежат и да се залепят наново. Скоростите и раздатката сваляне и разглобяване както ти е казал и Ради.
                          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем със скоростите!

                            Благодаря и на двама ви за бързите отговори, а при разглобяването на кутиите ако видя зор ще пиша пак. Поздрави.
                            ФАБИЯ ТДИ-ПД / [COLOR="blue"]УАЗ 452 Д[/COLOR] / ГОЛФ 3 1.9 Д / ФОРД ТРАНЗИТ 2.5 Д/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем със скоростите!

                              Е т'ва го виждам за пръв път при Уаз Колегите са обяснили както точно трябва да се направи На едно самурайче беше така но с флекса и СО-то го излекувах... теб те чака същото Поздрави
                              Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X