Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Без покрив на Уаз

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Re: Без покрив на Уаз

    Като гледам концепцията ти,май ще правиш пикап. Ако ще правиш платнище трабите не са ли далеч от вратите няма да можеш като гледам да оплатниш да не ти вее в по студено време иначе за лято е перфектно или правиш клетка и после ще си върнеш оригиналния покрив.

    Коментар


    • #62
      Re: Без покрив на Уаз

      Първоначално публикуван от edobg Преглед на мнение
      Като гледам концепцията ти,май ще правиш пикап. Ако ще правиш платнище трабите не са ли далеч от вратите няма да можеш като гледам да оплатниш да не ти вее в по студено време иначе за лято е перфектно или правиш клетка и после ще си върнеш оригиналния покрив.

      Смятам да изграда лека конструкция на която да се опрат вратите.
      LZ1VMH

      Коментар


      • #63
        Re: Без покрив на Уаз

        Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов Преглед на мнение
        Смятам да изграда лека конструкция на която да се опрат вратите.
        Яа-яа! Русфанера! Това е нещо като реинкарнация на По-2
        Това на майтап, а иначе сериозно - от какво ще са панелите?
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #64
          Re: Без покрив на Уаз

          като видях от начало помислих че си е рязал а то какво било само е десмонтиран покрива
          и винаги може да се сложи обратно..
          клетката изглежда добре на мен с бризент или платнище ама хич не ми хъресва
          ако сам на твое миасто бих си сложил след като се заварши клетката обратно покрива независимо
          колко тежи просто едно мнение в повече....успех с начинанието....
          поздрави

          Коментар


          • #65
            Re: Без покрив на Уаз

            Искам само да кажа, че УАЗ без покрив т.е. с бризент си е класика в жанра. Или поне на мен ми допада повече.
            Както се вижда от снимките джипката ще стане супер. :-))))
            Only after the last tree has been cut down,
            Only after the last river has been poisoned,
            Only after the last fish has been caught,
            Only then will you find that money cannot be eaten.

            Коментар


            • #66
              Re: Без покрив на Уаз

              БРАВО за майсторлъка,и аз трябва да си правя подобно нещо че от последния досег с едно дере още ми са мокри гащите та инфото ми доиде добре дошло.

              Коментар


              • #67
                До: Без покрив на Уаз

                Признавам си , Улях се...
                Доста го усилих и дори приближих стандартите за състезателна кола.
                Началният проект не беше за толкова много железа.































                LZ1VMH

                Коментар


                • #68
                  До: Без покрив на Уаз

                  Работата се оказа доста ангажираща.
                  Нямах търпение и в този вид го изкарах на разходка. Следващите етапи са да се направи плътното прилепване на предните страници (джамове) и ушиване (залепване) на горното платнище.
                  На дадените снимки сложеното платнище е временно и сложено от мен , без да се търсят кой-знае какви уплътнявания и с цел възможен бърз излет.
                  LZ1VMH

                  Коментар


                  • #69
                    До: Без покрив на Уаз

                    Първите отзиви са за голяма свобода и чувство за лекота (може и измамно).
                    Наложи ми се да карам на заден ход известно време по-тясна горска пътека и това въобще не ме затрудни, ако бях с задната част щях да излизам непрекъснато за оглеждане на моментното местоположение на гумите.
                    Поведението на джипа се промени и в други насоки.
                    Клатенето в горната част престана.
                    Поведението е различно в кал.
                    Стана непослушно игрива.
                    Камъните не я затрудняват при катерене.

                    Доста духа.
                    При спряло положение вътре е задушно, при тръгване вътре става прекалено хладно.
                    Задължително трябва да се затваря при асфалтово каране (задната част) и задължително трябва да се отваря максимално(повече от моментното състояние) при бавно каране.
                    LZ1VMH

                    Коментар


                    • #70
                      До: Без покрив на Уаз

                      Та колко стана разликата в килограмите след слагането на тръбите и брезента така да се каже.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Без покрив на Уаз

                        Първоначално публикуван от markan Преглед на мнение
                        Та колко стана разликата в килограмите след слагането на тръбите и брезента така да се каже.

                        Търпение да стегна до кантара.
                        LZ1VMH

                        Коментар


                        • #72
                          До: Без покрив на Уаз

                          Дори и разликата в килограмите да не е драстична във всички случаи ще има подобрение в центъра на тежестта и стабилността на джипа при странични наклони. Не трябва да се търси само ефекта от намаляването на абсолютното тегло.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Без покрив на Уаз

                            Супер стана така джипката. От страни се вижда най ясно лекотата с която преодолява препятствията.
                            http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                            Коментар


                            • #74
                              До: Без покрив на Уаз

                              Цитат: и задължително трябва да се отваря максимално(повече от моментното състояние) при бавно каране.

                              Да не искаш да кажеш, че с металния покрив при бавно каране е било по-хладно, отколкото сега ?!?
                              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X