Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Четири линково окачване на Уаз.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Четири линково окачване на Уаз.

    Доста бързо напредваш скоро ще може да го тестваш може би си си поставил срокове за изпълнение дано да успееш.
    Поздрави за ДОБРАТА работа.

    Коментар


    • От: Четири линково окачване на Уаз.

      Надявам се до 26 март да си готов и да го докараш на срещата в Самоков да го огледаме на живо Евала за мерака ))
      Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

      Коментар


      • От: Четири линково окачване на Уаз.

        Колега опорите на задните пружини не може ли да се поставят малко по навън?

        Коментар


        • От: Четири линково окачване на Уаз.

          Колкото повече напредвам , толкова повече работа остава по машината. Направо страх ме хваща. Толкова много неща има да се направят , че не им се вижда края. Да не говорим за нещата които няма да ми харесат , и ще трябва да се доработват.
          Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
          Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

          Коментар


          • От: Четири линково окачване на Уаз.

            Първоначално публикуван от JC Преглед на мнение
            Колега, на няколко места каза, че джипа го правиш за повече скоростни отсечки , отколкото за траял.
            Да но тази височина според мен е прекалена за джип ориентиран към подобен тип експлоатация.
            Много си близко до траяла, там ще е силата на този джип ;

            Поздрави
            Да ти кажа , и аз си мислех че правя машина за ралирейд , обаче като качихме днес купето направо се изненадах. Това чудо изглежда на монстър. Сега , и аз не знам кой път да хвана.
            Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
            Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

            Коментар


            • От: Четири линково окачване на Уаз.

              Първоначално публикуван от asen_dp Преглед на мнение
              Колега опорите на задните пружини не може ли да се поставят малко по навън?
              Не става , и аз мислих по този въпрос. Варианта е да сложа пружините под шасито , обаче много ще се навири задницата.
              Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
              Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

              Коментар


              • От: Четири линково окачване на Уаз.

                Все пак ми се струва, че поне могат да се преместят максимално блисо до шасито от вътрешната страна. Така няма да е устойчива задницата въобще. А пък амортисьорите...все едно ги няма, като работят на толкова късо рамо спрямо центъра на моста.
                Иначе кефи страшно много! Наистина има вид на монстър, и явно траяла ще и е призванието.
                Успех!
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • От: Четири линково окачване на Уаз.

                  Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                  Не става , и аз мислих по този въпрос. Варианта е да сложа пружините под шасито , обаче много ще се навири задницата.
                  Не може да се добие точна представа от снимките,но няма ли място между гумата и шасито.

                  Коментар


                  • От: Четири линково окачване на Уаз.

                    Първоначално публикуван от asen_dp Преглед на мнение
                    Не може да се добие точна представа от снимките,но няма ли място между гумата и шасито.
                    Абе , и аз като гледам сега снимките си мисля че има такава възможност . Хайде утре ще го огледам пак , ще помисля , пък може и да стане.
                    Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                    Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                    Коментар


                    • От: Четири линково окачване на Уаз.

                      Първоначално публикуван от valio zila Преглед на мнение
                      Доста бързо напредваш скоро ще може да го тестваш може би си си поставил срокове за изпълнение дано да успееш.
                      Поздрави за ДОБРАТА работа.
                      Благодаря колега , желая успех и на вашия проект.
                      Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                      Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                      Коментар


                      • От: Четири линково окачване на Уаз.

                        Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                        Да ти кажа , и аз си мислех че правя машина за ралирейд , обаче като качихме днес купето направо се изненадах. Това чудо изглежда на монстър. Сега , и аз не знам кой път да хвана.
                        Според мен,в момента,проблем с височината идва главно от пружините.За сега са твърди и държат констукцията на високо.Я са се свили 10см,я не...като се посмачкат с още едни 30-40% нещата ще си дойдат на мястото.Лошото е че точно тези пружини ще си останат смачкани.В смисъл ако нови са 500мм,като поработят малко и колата клекне до желаната височина,като ги измериш свалени са вече 400мм.Ако все още смяташ да е за рали-рейд,мисли за прогресивни...
                        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                        Коментар


                        • От: Четири линково окачване на Уаз.

                          А аз продължавам да не схващам какво предимство дава пружинното окачване на целите мостове, и меката рама, пред лаконичното ресорно.
                          Че не знаете как да сметнете пружините вече е очевидно, и експериментите не са интересни с нищо. Методиката е по-проста от опитите и грешките.
                          Защо ви е това?

                          Коментар


                          • От: Четири линково окачване на Уаз.

                            Здравеите.Дано да не съм прав , но ми се струва, че предния мост е леко в ляво като застанеш срещу конструкцията. И един въпрос за кормилната уредба- само с хидравлична връзка между волана и кормилните щанги няма ли да се изпадне в затруднение (меко казано) при отказ на хидравличната помпа на системата.

                            Коментар


                            • От: Четири линково окачване на Уаз.

                              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                              ...
                              Че не знаете как да сметнете пружините вече е очевидно...
                              Не се знаят и други работи. Мислех да не пиша по въпроса, но сега ще ги кажа, щото утре някой друг ще почне да прави подобна "бегачка".
                              По доло са характеристиките на заварени чугунени и стоманени съединения заварени с правилния метод и електроди:

                              ОК48 - универсален базичен електрод за заваряване на обикновенни и високо-легирани стомани:
                              граница на провлачане - 445 МPa
                              якост на опън -540 MPa
                              удължение -29%

                              ОК92.18 - никелов електрод за заваряване на чугун с минимално предварително подгряване. В нашия случай това е правилния електрод:
                              граница на провлачане - 100 MPa
                              якост на опън -300 MPa
                              удължение - 12%

                              Както се вижда дори и заварени с правилния електрод, съедининеията на чугун и стомана са два, до три пъти по слаби. Отделно е изключително голямото натоварване на машина за "скоростно каране по пресечен терен"!

                              От там трябва да се почне наново.

                              Коментар


                              • От: Четири линково окачване на Уаз.

                                Първоначално публикуван от bat Goiko Преглед на мнение
                                Здравеите.Дано да не съм прав , но ми се струва, че предния мост е леко в ляво като застанеш срещу конструкцията. И един въпрос за кормилната уредба- само с хидравлична връзка между волана и кормилните щанги няма ли да се изпадне в затруднение (меко казано) при отказ на хидравличната помпа на системата.
                                Така ти се струва , защото снимката е правена малко под ъгъл , отклонението е не повече от 1мм. При отказ на хидравличната помпа орбиталата играе ролята на помпа , завива с усилие , но завива.На ход това е достатъчно. Проблем ще има ако се скъса маркуч тогава става беля .
                                Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                                Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X