Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подготовка на Хънтър за Лазарово

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

    Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
    От снимките на резервоара,оставам с впечатление,че гърловината не е вънка!
    Това са работни снимки, още не е окончателно монтиран. Гърловинате ще се изнесе навън, ще се му се направи и кожух. Утре или в петък ще е готов и ще качим завършения вариант.

    Коментар


    • #92
      От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

      Темата е с много гръмко заглавие и би трябвало да ни покаже как е правилно да се прави състезателна машина! Нали?
      Голди направи по добра машина още преди 3 год,, ама неговата нямаше такива претенции!

      Коментар


      • #93
        От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
        Степенката си е степенка. Тоест едно измислено желязо, което някой с незнайна правоспсобност е заварил криво-ляво с телоподаващото върху боя, ръжда и мръсотии, без необходимия достъп и видимост. Освен това, тия степенки са сглобени от колена. Има и едно понятие "конзолност". Няма как и при това изпълнение клетката да се спъне странично. Всичко е компромис, до компромис.
        Хич и не го монтирай това желязо.
        Колега, малко е "крайно" това ваше изказване, за заваряването, за майстора и за подготовката за заваряване , по-добре помогнете на човека, как да стане според вашето виждане, недейте да го обезсърчавате. Кажете, аз съм направил така и така клетката, това са ти грешките, не ги допускай.
        След изискванията на собственика към джипа, да се ползва и за семейна кола да вози 4 души, мисля, че това е максимума за здравина на клетката, знам, че повече Х-ове, разположени на правилното място и добре наредени един към друг,цели тръби- без колена и със сериозни (6-8 мм) монтажни пети е най- добре, но това е положението.
        Не забравяйте , че във спора се ражда истината.
        Поздрави Стояне !!!

        Коментар


        • #94
          От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
          Степенката си е степенка. Тоест едно измислено желязо, което някой с незнайна правоспсобност е заварил криво-ляво с телоподаващото върху боя, ръжда и мръсотии, без необходимия достъп и видимост. Освен това, тия степенки са сглобени от колена. Има и едно понятие "конзолност". Няма как и при това изпълнение клетката да се спъне странично. Всичко е компромис, до компромис.
          Хич и не го монтирай това желязо.
          Дали съм с знайна или незнайна правоспособност на заваряване си е моя работа А ти като си правоспособен кажи как се заварява с телоподаващо върху (ръжда-боя-мърсотии без видимост) отвесно както са заварени степенките за шасито или се чудиш какво да пишем в темата.
          Степенките са дълги 1.20м е са захванати за шасито на три месна през 60см.
          От всичкото ти писане се съгласявам само с едно няма как да спънем клетката странично


          .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04962.jpg
Прегледи:2
Размер:112.4 КБ
ID:5253498тук се вежда как заварязам върху (Ръжда Боя и Мърсотия)
          Последно редактирано от valio zila; 16-02-11, 22:29.

          Коментар


          • #95
            От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

            Моля, да не загърбвате добрия тон.

            Лазарово си е състезание от нашия край и ние си го чакаме с нетърпение, сега колко препядствия ще мина е без значение. За мен е важно участието и затова се и готвя.

            Коментар


            • #96
              От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

              Точно така Стоянчо! Нали видя как беше подготвен Вранглера на Киров и ГАЗката на Жоро Суходолски
              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

              Коментар


              • #97
                От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

                Първоначално публикуван от Аndro 160
                Вальо, има как. Мога да ти покажа. Мога и други работи да ти покажа, ама трябва да питаш. А ти тръгна да ни показваш.

                Ами казвай де аз трябва да питам за всичко ли.
                Аз като показвам какво съм направил ти кажи как е трябвало даго направя пък аз можа и да го преправя ако
                ми хареса твоя или на който и да е вариянт.
                Ами казвай как да се спъне странично (сега питам)

                Коментар


                • #98
                  От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

                  Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                  Точно така Стоянчо! Нали видя как беше подготвен Вранглера на Киров и ГАЗката на Жоро Суходолски
                  Драго, "дупе знае и две и двестаХИЛЯДИ" (лева).
                  Не всички можем да си позволим унибали по 100 долара, койлоувъри, АРБ- блокажи,дифове, клетки и лебедки за хиляди левове , за това правим от скраба или от което ни е най-изгодно.Не искам да омаловажавам машините в който са вкарани доста пари , но те са от друга черга. За това Стояне прави си проекта, както ти харесва, съобразявай се с критиките ( само обосновани и аргументирани) , нали в спора се ражда истината.
                  Ако някой има по-добро предложение за клетката или за която и друга преработка по УАЗ-а, нека да сподели и да се аргументира, не направо да плюва по труда на момчетата, а и нали се сещате , че който плаща , той поръчва музиката , така, че квото си реши Стоян.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

                    Първоначално публикуван от Аndro 160
                    Вальо, има как. Мога да ти покажа. Мога и други работи да ти покажа, ама трябва да питаш. А ти тръгна да ни показваш.
                    Стоян иска клетката да може да се сваля, да не преминава през купето и всички врати да се отварят! Тоест не може да се сложи диагонал(хикс) в равнината перпендикулярна на надлъжната ос на автомобила. Ако знаеш, как да се "спъне" клетката странично моля сподели!
                    Тук няколко пъти ти казаха, че не се прави "спортен джип", а се покриват минималните изисквания за участие в едно любителско състезание, където скоростите няма да надвишават 20км/ч и обръщането най-много да е странично полягане.

                    п.п. Андро не се познаваме лично, но от подфорума за заваряване и мненията на колегите там за теб съм останал с впечатлението, че си много-голям специалист по заваряване. В този аспект за нас ще е много полезно твоето мнение относно тази клетка, но моля те да се съобразяваш с ограничителните условия поставени от инвеститора (Стоян).
                    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                    Коментар


                    • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

                      Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                      Андро не се познаваме лично, но ...
                      За което съжалявам. Харесва ми състезанието в Лазарово и знам че Ти имаш основен принос за него. Нивото е може би най доброто в България за подобен тип състезания. Моите уважения.
                      Затова и не ми харесва работата в тая тема, обявена за това състезание.
                      Рол-клетката не съм я измислил аз, достатъчно е малко да се попрочете.
                      За да се спъне вътре трябва да се направи компромис с изцяло външната клетка.
                      Тоест, П-ролкейдж-а с хиксовете, който основно пази трябва да влезне вътре заедно със задната част. От него през тавана излиза предната част.
                      Това е основната схема на конструкцията. От там натам всеки я развива според
                      неговата си конструкция. П-ролкейджа с хиксовете е задължителен, първо за нас, после за всичко останало. Стъпването с пети към пода също.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP6255.jpg
Прегледи:1
Размер:90.8 КБ
ID:5253645Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP6254.jpg
Прегледи:1
Размер:97.1 КБ
ID:5253642

                      Коментар


                      • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

                        Работата продължава ли?
                        Случайни хора УАЗ не карат

                        Коментар


                        • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

                          Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                          Работата продължава ли?

                          Да Ники работата ще продължава но имам спънка с телоподаващото (изгоря) и сега го правят също имам спънка с стругарофрезистите да ми разрежат камака ф-42мм на две нямат листове за механичната ножовка обещаха за в събота.
                          И като набавя всичко започвам че Лазарово наближава.

                          Коментар


                          • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

                            Работата върви:

                            Днес ми казаха, че и гумите вече са пристигнали и до следващия петък ще ги доставят в София.

                            33х9.5 R16
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23022011381.jpg
Прегледи:1
Размер:185.6 КБ
ID:5254665 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23022011383.jpg
Прегледи:1
Размер:141.8 КБ
ID:5254666

                            Купих и пружини от мерцедес - услилени. Като височина са същите, като стандартните за Хънтър, т.е. няма да има лифт, но от това, че са по-твърди предницата ще се повдигне с 5-7 см спрямо сегашното положение. Сега обмислям какви амортисьори да сложа отпред, има 3 варианта - Trail Master/Rancho, от Газ-53 или от Опел (мисля Омега, Киро ще каже, че забравих).

                            Trial Master - там модела си е точен нищо няма да се прави, при другите ще се наложи малко преправяне. По това което прочетох от руките форуми, ще има добър ефект. С тези промени целим да премахнем подскачането на предницата, както е видно от този клип:


                            http://www.youtube.com/watch?v=qciHFsaJp9w

                            И понеже пак ще има недоволни искам да поздравя всички:


                            http://www.youtube.com/watch?v=kroK1pHA5Zs
                            Последно редактирано от Стоян Францов; 23-02-11, 19:44.

                            Коментар


                            • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

                              Стоянчо,в този случай подскачането на предницата май не е от амовете,защото при моя опит за изкачване се получи абсолютно същото подскачане на предницата,а Тойотата е с чисто нови Трайл Мастер(ти не можа да видиш понеже не беше завършил изкачването).
                              Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                              Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                              Враца

                              Коментар


                              • От: Подготовка на Хънтър за Лазарово

                                Ясно Вальо

                                Стояне, с тия гуми си идваме на думата, ма нещо размера могло още малко...

                                До колкото знам мерцедесовите пружини (от W126) са 16 и 16.5мм дебелина уазковите са 16мм. Усилените май са тези за дизеловите мотори или осмаците на колите. И аз съм намислил такива да слагам тамън ще видиме при теб какво ще стане.

                                Аз съм решил Кони да слагам (на тоя с пружините), еднопосочни, доста издържливи и ако не друго може да се наглася твърдостта споед карането


                                Момчета каквото и да правите винаги ще има и недоволни....в талона чие име пише, че го мислите и това )

                                Поздрави и Успех!
                                Случайни хора УАЗ не карат

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X