Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със съединителя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със съединителя

    Моля помогнете да определя какъв е проблема със съединителя на УАЗката ми. Уж върви добре но ще кажеш че боксува. Също когато се напъне, например на бордюра когато е паркирам пускам съединителя докрай и нищо нестава. Какъв е проблема според вас? Просто е карам отскоро и не съм и наясно с морафетите.

  • #2
    От: Проблем със съединителя

    Дай информация за съединителя!! Маслен ли е?

    Коментар


    • #3
      От: Проблем със съединителя

      Както казах не разбирам много много. Знам че е хидравличен, но не знам дали това питаш? Как да разбера?

      Коментар


      • #4
        Re: Проблем със съединителя

        Проблема е в това че или е много натегнат или е износен .
        ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

        Коментар


        • #5
          От: Проблем със съединителя

          Мисля, че не е износен, понеже ми казаха, че е нов. Как да оправя проблема с натягането ( ако е това )?

          Коментар


          • #6
            Re: Проблем със съединителя

            За това където са ти казали че е нов не може да имаш вяра легни отдолу между двигателя и скоростната кутия има капак свали го и виж как е положението а за регулировката щангата където бута вилката трябва да я отпустеш ако е натегната .
            ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

            Коментар


            • #7
              От: Проблем със съединителя

              Благодаря коко, прав си може и да са ме излъгали. Ще видя как е състоянието. Иначе понеже отлепя много горе ми казаха да го регулирам от шпилката с двете гайки, дето влиза в цилиндърчето. Вярно ли са ме насочили?

              Коментар


              • #8
                От: Проблем със съединителя

                Колега по надолу има една тема "Книги за УАЗ".Там колегата Нейчо Наков си е направил труда да постави доста книги,едната от които е на български.Свали я и прочети внимателно това което те интересува,за да не стане така че сме ти дали неправилни съвети без да искаме.Освен това в книгата трябва да са посочени и размерите на свободният ход на тази вилка или шпилката с двете гайки за които говориш.Извън написаното в книгата трябва да знаеш че ако феродовият диск е нов е възможно да се наложи да се подложат щайби под притискателният диск и това се прави в случай че вилката се разпадне докато се опитваш да и докараш разстоянията.Успех.
                основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем със съединителя

                  Мерси колега, ще проверя за книгите. Лошото е че повечето са на руски, а аз хал хабер си нямам. Имам една на български ама там не е описано много добре ( поне за мене ). Ама има описание за свободния ход. Първо това ще проверя, а вече ако се наложи смяна или подлагане ще е по сложно за лаик като мене и ще трябва повечко труд и време

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем със съединителя

                    Значи колеги, опитах да регулирам съединителя от въпросната шпилка. Когато затягам гайките положението става по зле и в момента съм ги отпуснал максимално. Свалих капака, както ме посъветва коко, но лошото е че незнам какво да гледам и как да разбера дали е заминало феродото. Единствено имаше една гайка в капака, но слава богу не беше начупила нищо, а откъде е попаднала там един господ знай. Ако може някой да ми каже как да разбера дали е заминало феродото?

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X