Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разлики в ресьорите за УАЗ 469

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разлики в ресьорите за УАЗ 469

    Здравейте, интересува ме има ли разлика между ресорите за 469 и 31512, на всички уазки ли са еднакви или има разлика в зависимосот от това дали са неподвижни отпред или отзад?
    Защо са проненили руснаците люлката, при 469 е отпред и след това са я сложили отзад, какво е по-доброто ако е отзад?
    Продава ли се като резервна чст ламаринката която е в ушето на ресора и в нея се слага ресора?
    Какъв е размера на предните?
    Поздрави.
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

  • #2
    От: Ресори за уаз 469

    Ламаринки не съм виждал никъде.
    Размерите ги има на Уазбуката, не ги помня.
    За всичките джипове 469 са еднакво дълги, на Буханката и Головастика са по-къси, те са по метър.
    Обицата е преместена отзад на произведените след 85-та, понеже на тях вече щатно има ВУТ. Сервоусилвателя на спирачките. Та демек за увеличаване на курсовата устойчивост в завой, при спиране. На скорост наистина има значение. Смята се, че малко намалява геометричната проходимост.
    Излъгах, за колхозните и военните мостове са различно дълги.

    Коментар


    • #3
      От: Ресори за уаз 469

      Още нещо да попитам, на задните ресори съм намислил да сложа по още един лист, кой лист ще е добре да дублирам? Какъв ще е ефекта, +/-?
      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

      Коментар


      • #4
        От: Разлики в ресьорите за УАЗ 469

        Ммм ... А защо? Сега какви са?

        Коментар


        • #5
          От: Разлики в ресьорите за УАЗ 469

          Сега съм с 9 листа отзад. Надявам се да се повдигне малко. Предполагам ще се втвърди малко возията но това не ме притеснява засега.
          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

          Коментар


          • #6
            От: Разлики в ресьорите за УАЗ 469

            Ако се товари подлагането е единствения плюс за мене, другото са минуси.
            4-ти лист иначе броени от горе надлу
            Ще се повдигне от шпренгване или от подлагане на подложка не на лист, както знаеш, от обеци временно
            Последно редактирано от Nik; 19-11-10, 21:40. Причина: допълнение
            Случайни хора УАЗ не карат

            Коментар


            • #7
              От: Разлики в ресьорите за УАЗ 469

              Няма да можеш да я караш ...
              Ако са увиснали, няма оправия, освен нови. Шпренговането е пари и труд на вятъра. Подлагането на какво да е, не им връща пружинните свойства.

              Коментар


              • #8
                От: Разлики в ресьорите за УАЗ 469

                Предните са се обърнали обратно, и ги сменям с нови, но за отзад имам два почти нови, та за тях ако нещо ги тунинговам.
                Шпренгването го изключвам, листовете са се изпилили и вкопали един в друг, така че нищо не може да ги оправи.
                Засега съм с руските си гуми и смятам, че ако я повдигна с подложки само ще вдигна центъра на тежеста, и освен визия нищо друго положително няма да постигна, напролет съм и замислил едни регенерати, пък за тях ако трябва ще я повдигам на "трупчета".
                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                Коментар


                • #9
                  Re: Разлики в ресьорите за УАЗ 469

                  Пристигнаха ми новите ресори, но няма никаква смазка между листовете, каква смазка да им сложа и редно ли е да има изобщо смазка, предполагам на смазката ще лепнат боклуците, но пък без смазка пак не ми се връзва?
                  "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разлики в ресьорите за УАЗ 469

                    Графитна. Ама трябва да се разправяш често.
                    От смазката, колата ще се държи като че са много по-меки. Триенето между листовете е непренебрежимо, и при проектирането се отчита, освен чисто пружинната еластика.
                    Аз съм противник на регенератите. Ако ще слагаш по-големи колела - по-добре режи калниците. Лифт не ти трябва.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Разлики в ресьорите за УАЗ 469

                      Освен гресиране е добре да се сложат подложки между листовете за да не се вкопават.
                      Пластмаса или липа.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Разлики в ресьорите за УАЗ 469

                        Пробивал ли си ресор? Спести си го, ако можеш.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Разлики в ресьорите за УАЗ 469

                          Пробивал съм, ако мен питаш.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Разлики в ресьорите за УАЗ 469

                            Колега а ресъорите на каква цена са ?
                            ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Разлики в ресьорите за УАЗ 469

                              Само като инфо. Предните пакети са от волга, а задни съм сложил от варшава и съм мн. доволен откъм возия за уаз 469.
                              0877 877 297

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X