Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Динамо от ЗиЛ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Динамо от ЗиЛ

    Здравейте, колеги!
    Монтирах генератор от ЗиЛ на ужаската.Генератора е 14 волта , 60 ампера поне така пише отзад на капачката на малкото лагерче.
    Оставих оригиналното реле,онова дето е със трите позиции.Снощи го изпробвах държи си зададеното напрежение според положението на реле регулатора- 14,2 волта, независимо от натоварването.
    На празен ход ми направи впечатление че плафона в купето и габаритите леко примигват.На какво може да се дължи това?
    Динамото е отремонтирано -сменени лагери,колекторите и четките са наред нов ремък.
    основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

  • #2
    От: Динамо от ЗиЛ

    можеби ремака е хлабав.

    Коментар


    • #3
      От: Динамо от ЗиЛ

      ремъка е нов,опънат с ръка през генератора колкото е възможно,защото е от тези дето са назъбени отвътре,не ги знам точно как се водят..
      основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

      Коментар


      • #4
        От: Динамо от ЗиЛ

        Сравни диаметрите на задвижващите шайби, ако е по-голяма на празен ход на двигателя оборотите на генератора са по-малки от необходимите. Пък и е нормално при включени повече потребители/фарове, парно/ на празен ход генератора не дава необходимия ток и ампермера показва разреждане, но при вдигане на оборотите стрелката да се отклонява към +.

        Коментар


        • #5
          От: Динамо от ЗиЛ

          задвижващата шайба на зиловото динамо е по голяма и за по голям ремък,затова я свалих,не можах да изкопая шайба от Волга която уж била по малко и осигурявала напрежение и на празен ход и по тази причина сложих шайба която се различава минимално от оригиналната,но е по малка,на празен ход е около 12 по прибора на таблото...проблема всъщност е във това примигване на консуматорите на празен ход...празният ход е 750 оборота,защото автомобила е на газ и затова съм ги оставил малко по високи...
          основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X