Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за диференциал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за диференциал

    Здравейте, в неделя се появи притеснителен шум от задния диф, изминах така около 20 км, докато се прибера / по черно/.
    Днес отворих дифа и ..... счупена корона.
    Въпроса ми е ако можете да споделите някакви тънкости за събиране на дифа, изчетох доста тук и в дебелите книшки, но досега несъм събирал.
    Другия важен въпрос ми е какъв пинйон и корона да купя, каква марка ако мога така да кажа, какво да гледам като го купувам?
    С две думи приемам всякакъв акъл.


    Какво масло да сложа след като го събера, искам ако може някое по гъстичко?
    Последно редактирано от kra_kra; 22-09-10, 21:08.
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

  • #2
    От: Въпрос за диференциал

    най добре е някой да ти покаже.ако не си правил няма да можеш да го направиш точно.какъвто и да купиш ще е на късмет

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за диференциал

      Преди време и аз бях решил сам да регулирам луфта. Гледах, четох, но като прецених 120-130 лв./цената на пиньона и короната/ и 20 лв. за регулиране, предпочетох 20-те лева.
      Ако си решил да действаш сам има подходяща литература.
      Успех

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за диференциал

        Нов проблем, оказа се, че болтовете който държат короната при мен са 10 мм. а стандартните са 12?
        Касетата при мен е като на ЖУК.
        Сега умувам дали да опитам да разпробия касетата, съмнява ме, че ще може да разпробия старите отвори от 10 на 12 и ще се монтира короната. Ако трябва изцяло нови дупки направо ще минавам на друга касета.
        За касетата, тази оригинално ли си е такава или е слагана от нещо друго, на ГАЗ 69 съм виждал такава, но...?
        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за диференциал

          Може да я разпробиеш касетата. Мека е като кашкавал. Тия руснаците нищо не закаляват като хората.

          Проблем при такива касети е,че са слаби и се къса там дето ляга короната. Отскубва заедно с болтове и всичко

          Помисли за какво ще позваш джипа и тогава мисли какво ще слагаш
          Луд умора нема,само се поти!!!

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за диференциал

            Аз не съм разпробивал до сега за късмет касета но от драго знам че я пробива на машина за по точно а не на рака,и после си взимаш болтове и готово.А виждам че си от монтана значи не си далеко от драго,закараи му я в бяла слатина да ти я нагласи маисторската0886445318
            0885 297985,мтел-Радо
            0876 556870,виваком като домашен

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X