Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кемпер или каравана?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кемпер или каравана?

    Не открих подходящ раздел, ама ако може някой да я премести, ако има къде.
    Та питането е ясно.
    Според мен - доброто решени е И ДВЕТЕ.
    Ама ми се ще да чуя и други мнения.
    Поздрави!

  • #2
    Битува мнението че,за дълъг път и разходки-кемпер За почивка за дълго време- каравана

    Аз за себе си не съм го измислил... Вероятно висок бус и каравана отзад....като идеята ми е ,буса да създава въздушен коридор за караваната ....
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      Много хора предпочитат кемпер, щото няма гадното ремарке което така и не отива накъдето искаш като даваш назад.
      Обаче караваната е по-практична. Отиваш където ще къмпингуваш, откачаш караваната, и с колата можеш да ходиш навсякъде. До плажа, до селото за хляб или забравената паста за зъби, на мини екскурзийка в околностите...
      Докато кемпера като го установиш веднъж някъде-не си заслужава(освен в краен случай) да разваляш форселти и всичката натурия за да можеш да идеш донякъде.
      Естествено-може да се сложат два велосипеда отзад и да се ползват те за транспорт, но не е същото...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • BatGeorgeone
        BatGeorgeone коментира
        Редактиране на коментар
        Личи си, че не си карал няколко хиляди км с каравана...

        Ако имаш каравана и да си я возиш по магистралата няколко часа насам и след седмица две наобратно, става, за всичко по-дълготрайно и с чести премествания, караваната е зле, според мен.

        И още нещо, истинските кемпери нямат нужда от форселти и т.н.

        А още по-инстинските кемпери, влачат след себе си друго возило което може да е и 4х4

    • #4
      Някой ден, като забогатея, ще предпочета тази концепция:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210914_123353495_HDR.jpg
Прегледи:631
Размер:61.1 КБ
ID:6779021
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • large
        large коментира
        Редактиране на коментар
        Това ако има един кран, зад кабината, да сваля фургона ...

    • #5
      На кемпера отзад имам багажник за мотоциклет и нося като пътувам извън Бг малък 390 см мотоциклет КТМ. Така си позволявам да спра извън туристическата глъч и да нощувам спокойно и имам транспорт за да се навра и парирам до пешеходната и туристическа зона.
      Предимството на кемпера е, че докато пътуваш може да се готви, да пиеш кафе или похапваш, да ползваш тоалетна. По магистралата дори сме се сменяли със сина ми в движение, за да ползвам тоалетна.
      Дърпайки каравана си лишен от възможността да изпреварваш ако не си на магистрала.

      Може би най-добре пикап със сваляема надстройка жилищна част.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #6
        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Много хора предпочитат кемпер, щото няма гадното ремарке което така и не отива накъдето искаш като даваш назад.
        Даа, маневрите на заден ход не са за всеки. Гадно си е.

        Тази земя, по която тъпча сега,
        тази земя, която пролетен вятър пробужда,
        тази земя – не е моя земя,
        тази земя, простете, е чужда.

        Коментар


        • Asen Kushlev
          Asen Kushlev коментира
          Редактиране на коментар
          Чакай ти на курсове да се научиш. То хора, които това всеки ден правят и си изкарват хляба, като дойдат при нас не могат 5,5 м. врата да уцелят назад. Вчера беше пресен пример, като му казах влизай назад ме изгледа доста странно. Но пък се оказа, че е бил на тоя урок.

        • Пенчо
          Пенчо коментира
          Редактиране на коментар
          Верно требе да си доста тъп, та за 25 часа да не можеш да се научиш!!!!!!

          Аз "Ето " го изкарах от раз на 60 години.

        • Asen Kushlev
          Asen Kushlev коментира
          Редактиране на коментар
          Таланти всякакви. Само де ги тия 25 часа, че аз C+E карах 5, от които два на полигон.

      • #7
        Rent a car

        повече покупка на нещо, дето ще го ползвам от дъжд на вятър, НЕ!
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • Венци- малкия
          Венци- малкия коментира
          Редактиране на коментар
          Аз също съм за личен автомобил или рент-а-кар (ако е по-далеч) и аирбнб/букинг. Ако ще живееш поне поне 4-5 месеца в това.. тогава да се мисли.

        • NovemberCharlie
          NovemberCharlie коментира
          Редактиране на коментар
          Моя колежка и мъжът й са многозапалени по кемпърите. Преди 2 години си купиха нов. Та тя ми казa, че са го смятали. Ако караш под месец на година е по-добре да наемеш. Ако ще го ползваш повече от 1 месец има финасов смисъл да е твой (говорим за нов).
          Последно редактирано от NovemberCharlie; 12-10-21, 12:09.

      • #8
        Маневри на заден ход... или на преден ход в Несебър, или във Варна или в Италия или в Англия по тесните селски пътища.

        Искам да го видя това със седем метрова каравана.

        Хора, реалността е, че след като се напълнят с ТИРове отбивките и магистралните места за почивка, с тази каравана сте точо за никъде, няма маневриране, няма почивка, няма тоалетна, просто НЕ може да влезете и да паркирате защото с тия 10-13 метра композиция сте маневрен почти колкото Вера Су и без да е затънала в пясъка.

        Всеки камион е по-маневрен от композиция с каравана.

        Вие гледате холандските и английските баби и дедовци как карат с каравани, ама пропускате факта, че те карат по проверени маршрути, спят в къмпинзи и имат нерви да се движат с 70км/ч. с дни и не скачат на бой на всеки джигит който ви е напсувал по пътя, а много ще ви псуват когато запушвате и заемате 5-6 паркоместа за коли където и да отидете ако няма място за камиони.

        Според мен двете концепции са фундаментално различни и ако не се ползват по предназначение и в адекватни условия, се получава мазало и меко казано неприятни усещания.
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • Dilyan Zagorchev
          Dilyan Zagorchev коментира
          Редактиране на коментар
          Щото като спрат на място за камиони и не отнасят яко псувните

        • Пламен Атанасов
          Пламен Атанасов коментира
          Редактиране на коментар
          Категорично не съм съгласен с изложеното . При 840 см . каравана , и 520 см. кола такива планове подробни с маршрути - никога . За около 25 х.км. не помня да съм имал описаните проблеми . Не ми е първа каравана , нито първо ремарке , проблеми с движение в композиция нямам .
          По темата - компактен кемпер за чести краткосрочни обиколки , или голяма каравана за противоположното. Разбира се двете най - добре , който може и иска да си го позволи .

      • #9
        Преди няколко години във Вурвуру пристигна възрастно семейство с огромен кемпер. Паркираха го под дърветата край залива северно от селото. Отзад спуснаха платформа, изкараха малък Мерцедес и отпрашиха някъде.
        Така че - въпрос на пари.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          На Пенчо пенсията не е чак толкоз голяма.....

        • Пенчо
          Пенчо коментира
          Редактиране на коментар
          Само така си мислиш! Още не съм вземал пенсия. Не ме мислете мене.......все пак съм и хаджи Пенчо!
          п.с. само България ли дава пенции?
          Последно редактирано от Пенчо; 12-10-21, 14:45.

      • #10
        Ето какво приятел наскоро си произведе:


        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG-2c449e15106c623d38bb1b55f3210172-V.jpg Прегледи:0 Размер:78.2 КБ ID:6779123

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG-875c19ea427054cf4e06cdfb39e7305a-V.jpg Прегледи:0 Размер:109.9 КБ ID:6779124

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG-c52d24917c6feb713b951bac1843dba9-V.jpg Прегледи:0 Размер:96.2 КБ ID:6779125

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG-a947e9c5b0ef74e6a548e9f158c1b4e6-V.jpg Прегледи:0 Размер:52.9 КБ ID:6779126

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG-8d9b0c0b89786fbe472d78085aae54a2-V.jpg Прегледи:0 Размер:47.0 КБ ID:6779127

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG-c543b6e85ab4ce5986e1298d356e4239-V.jpg Прегледи:0 Размер:51.3 КБ ID:6779128


        ... като освен всичко, си сложи и два последователни катализатора.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • Джоу (x3mrjoe)
          Джоу (x3mrjoe) коментира
          Редактиране на коментар
          Специализиран автомобил, най-вече щото е малко на 3.5т и за да не стане греда при проверка в "развития" запад, но може да се кара и само с кат. В

        • trapper
          trapper коментира
          Редактиране на коментар
          Тоя дзвер има ли връзка с кабината? Според мен е задължителна.

        • Джоу (x3mrjoe)
          Джоу (x3mrjoe) коментира
          Редактиране на коментар
          На четвъртата снимка, долу леко вляво, се вижда дясната седалка и таблото.

      • #11
        При тези цени на къмпингите и проблеми с диво къмпингуване , не си струва изобщо. Дори и за Гърция вече не е оферта. Особено ако си с жена и дете. Европа абсурд, Парите предпочитам да ги дам да съм в центъра, а между градовете ползвам обществен транспорт. Рента кар в Италия е нещо което не препоръчвам на никого. Преди ковида станах голям фен на зелените автобуси.

        Тази машина по горе е супер ако се дава под наем за седмица две за Иран или различните *стани. Миналата година Познати бяха в Монголия, силно препоръчаха за обикаляне да се наеме местна агенция.

        Коментар


        • #12
          Първоначално публикуван от trav Преглед на мнение
          При тези цени на къмпингите и проблеми с диво къмпингуване , не си струва изобщо. Дори и за Гърция вече не е оферта. Особено ако си с жена и дете. Европа абсурд, Парите предпочитам да ги дам да съм в центъра, а между градовете ползвам обществен транспорт. Рента кар в Италия е нещо което не препоръчвам на никого. Преди ковида станах голям фен на зелените автобуси.

          Тази машина по горе е супер ако се дава под наем за седмица две за Иран или различните *стани. Миналата година Познати бяха в Монголия, силно препоръчаха за обикаляне да се наеме местна агенция.
          От 10 години, имам каравана в Гърция и добре знам какво става и какво не става. При все, че съм с жена и дете. Твоите предпочитания са извън контекста на кемпери и каравани. Не всички са бройлери...
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #13
            То питането в тоя вид е малко като "Къща или апартамент?", или "Джип или мотор?"

            Дай малко конкретика - за колко души, кои сезони, какви дистанции, диво или къмпинг...

            А, и до колко пари...
            Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

            TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

            Коментар


            • #14
              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              ...........Естествено-може да се сложат два велосипеда отзад и да се ползват те за транспорт, но не е същото...
              А така няма ли да е по-добре ве Кольо? Мотора може и на кемпера да се метне, и на караваната. Мотора може и да е офройд като на снимката, може и скутер, може и .... Комбинации разни.... Кефът си е КЕФ :-)

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2021-10-12.png
Прегледи:575
Размер:696.4 КБ
ID:6779265
              -Чем занимаетесь по жизни?
              -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
              -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

              Коментар


              • Кольо
                Кольо коментира
                Редактиране на коментар
                Мотора си тежи. Разбира се-има и механизирани подемници, ама става баси заигравката.
                Иначе-за моженето-може, кой както му е кеф.

              • KingofROAD
                KingofROAD коментира
                Редактиране на коментар
                Еми малко фитнес де, нема лабууу ;-)
                Тази стойка е до 125кг. по ТТД на производителя. Има и до 160kg. модел. Проста е като конструкция, и можеш и сам да си я направиш.
                А моя мАтор засега тежи къмто 52кг. пак по ТТД. Та не е проблем да го мятам. Може и с крокодилски или друг тип хидравличен крик да се измисли прост повдигач за по-мъзеливите от меня :-)

            • #15
              Първоначално публикуван от badeff Преглед на мнение
              То питането в тоя вид е малко като "Къща или апартамент?", или "Джип или мотор?"

              Дай малко конкретика - за колко души, кои сезони, какви дистанции, диво или къмпинг...

              А, и до колко пари...
              В лучая - няма значение.
              Питането е по принцип. Не за конкретен избор. Моя, за сега, съм го направил.

              Коментар


              • MFr
                MFr коментира
                Редактиране на коментар
                То тогава е същото, като кое е по-добре, ракия или вино, или още хиляди подобни, демек безпредметно...

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X