Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рекстън проблем светят ABS/EBD не работи километража и не превключва скорости

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Рекстън проблем светят ABS/EBD не работи километража и не превключва скорости

    Привет на всички.

    Колата е Rexton 2.7 Автоматик 2004 година 4х4.




    От вече година имам следния проблем. ABS и EBD светят постояннон на таблото и скоростомера не отчита скороста нито одомера отчита изминати километри . Автоматичната скоростна кутия не превключва предавки и индикатора на Таблото стои на D. Може да превключва между всички позиции лоста но тъй като не отчита скорост не може да превключва межу предавките. Преди от време на време зацепваше нещо и километража почваше да играе като Йо йо но превключваше скорости и ABS и EBD индикаторите изгасваха като натиснех спирачката.


    След като свържа диагностиката и прочета грешките от ECU получавам следните грешки:


    П0700
    П1500
    П0672
    П1677
    П0400


    Тези които ме притесняват са :
    П0700- Грешка в комуникацията с TCU модула
    и
    П1500-Грешка в отчитане на скороста на автомобила.


    като прочета TCU модула получавам 2310 грешка която е :
    CAN: Faulty brake system communication.


    Казах си ок значи е ABS модула. Смених електрония модул но проблема остана същия.


    Някой сблъсквал ли се е с този проблем?


    Спрямо сервизните инструкции ,проследих връзките на комуникацията и всичко изглежда ок.
    При замерване на съпротивлението от страна на ABS модула на пин 11 и 15 на буксата който по инструкция са CAN HI / LO лините съпротивлението трябвад а е 120 ома.
    Което не е така ,а е 60 ома докато не откача ECU то на колата и тогава получавам 120 ома на веригата.

    Вече тотално се обърках и незнам как да процедирам на пред.Ако някой се е сблъсквал сподобен проблем и може да ми даде съвет ще бъда безкрайно благодарен.

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X