Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли да Деу Мусо да се сложи двигател от Мерцедес 124

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Може ли да Деу Мусо да се сложи двигател от Мерцедес 124

    колеги интересува ме може ли да део мусо да се сложи двигател от мерцедес 124 дизел понеже отвън моторите са почти еднакви с много дребни разлики но дали ще пасне фланеца на кутията и има ли и нещо друго ако някой го е правил и знае

  • #2
    От: може ли да део мусо да се сложи двигател от мерцедес 124

    От това което знам - двигателите на мусо са по лиценз на мерцедес.
    Само първите бройки са били с оригинални мерцедесови двигатели, след това минават на лицензни с разни промени и модификации.
    Предполагам става дума за 2.3 нафта.
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

    Коментар


    • #3
      От: може ли да део мусо да се сложи двигател от мерцедес 124

      Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
      От това което знам - двигателите на мусо са по лиценз на мерцедес.
      Само първите бройки са били с оригинални мерцедесови двигатели, след това минават на лицензни с разни промени и модификации.
      Предполагам става дума за 2.3 нафта.
      MB няма 2.3 дизелов мАтор-в Мусо-то е 2.9 от очиларката(W-210), ако не греша.
      много автомати-слаби резултати!

      Коментар


      • #4
        От: може ли да део мусо да се сложи двигател от мерцедес 124

        Баща ми караше такова Мусо по едно време. Учудващо одбре вървеше с 2.3ТД. На капака на клапаните имаше щампата на Бенц.
        Моторът по спомени е базиран на ОМ601, но по корейската номенклатура се казваше 661 или нещо такова.
        Мисля, че е базиран на 2.3ТД от Вито.

        Има и с базиран на мерцедесовия ОМ602, 2.9 турбо нафта с кулер. Ако не се лъжа на корейски му казват OM662.
        Май ползват за база 2.9ТД от Спринтер или G290. Двигателят на W210 е с 10 коня отгоре.
        Аз не вярвам в чудеса!
        Разчитам на тях!

        Коментар


        • #5
          От: може ли да део мусо да се сложи двигател от мерцедес 124

          2.3 е от вито да но 2.9 няма нищо общо с този на очиларките щото той е с директно впръскване и роторна ГНП а кореиския е с предкамера и редова ГНП но щом първите са били с мерцедесов мотор значи фланеца на кутията и същия,иначе искам на 2,9 мусо да сложа 300тд от 124-ка

          Коментар


          • #6
            От: може ли да део мусо да се сложи двигател от мерцедес 124

            Правих ремонт на мусото 2.3тд всички части които ползвах бяха от мерцедес 2.3тд на вито.Гарнитури подгряващи свещи и разни други .на моя двигател има отгоре на капака на клапаните щампа с емблемата на деу.На всички останали части по двигателя включително и по водопроводните скоби е с щампи и номер на мерцедес.
            За мен това че е лицензен мотор е само заобикаляне на някакво законодателство иначе си е купен от Германия този двигател.

            Коментар


            • #7
              От: Може ли да Деу Мусо да се сложи двигател от Мерцедес 124

              Нищо и никъде не се заобикаля.
              ОМ601 произведен в Корея е 661, а ОМ602 е 662, от където идва и наименованието на съответният модел MUSSO.

              OM601, OM602 и OM603 пасват перфектно само със смяна на маховика, и за 603 ще трябва малко да се поразмести около радиатора.

              Жалко, че не си сложил шестака, защото, предвид характеристиките, щеше да му дойде перфектно, особено ако го тормозиш повечко.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X