Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Новият" ми автомобил Volvo XC70 D5 2004

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Новият" ми автомобил Volvo XC70 D5 2004

    Да се похваля /макар още да не съм сигурен дали е за хвалене или за жалене/ - от вчера съм горд собственик на това:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4301223.jpg
Прегледи:1
Размер:118.7 КБ
ID:6012251

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4301222.jpg
Прегледи:1
Размер:110.2 КБ
ID:6012250

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4301221.jpg
Прегледи:1
Размер:127.6 КБ
ID:6012249

    Взех я с препоръки уж от сигурен човек... Карана е по-малко от година в БГ, внос от Италия...
    Комфортна и приятна за каране... Най-накрая и аз да се кача на автоматик!
    От първите 50-ина км които навъртях градско, разходът по БК е 8.5/100.

    За съжаление има доста тропане и скърцане от самото купе. По ходовото част засега не откривам проблеми...

    Днес смених всички крушчици по плафоните с LED /собствено производство/ - има някакъв уникален модел крушка като бушон с цилиндрични /а не с конусни/ краища и телчета на тях с П-образна форма... Вече плафоните ще светят вместо предимно да греят

    Към колата ми дадоха бонус немонтиран още теглич и оригинални джанти със зимни гуми, но шарката е тип "слик"...

    Прави впечатление колко по-уморено и захабено е купето в сравнение с пасата /който си го гледам от малък / - всички кухини и недостъпни места по купето са жестоко набити с прах и мръсотия... По седалката на шофьора има твърди участъци /вероятно лепени/, шофьорската врата дрънчи яко отвътре...
    Да знаете да гледате внимателно от вътре, а не като мен да се подвеждате по хвалбите на собственика според който неговата била в идеално състояние пък пасата ми нямам никакъв вид... Ама на пасата надраното с пирон се оправя с една боя, а захабен салон и разскърцано купе май нямат оправяне...

    Дано поне с ходовата част нямам ядове...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

  • #2
    От: "Новият" ми автомобил Volvo XC70 D5 2004

    Честита придобивка!
    Много безаварийни километри и да се слушате взаимно!

    Коментар


    • #3
      От: "Новият" ми автомобил Volvo XC70 D5 2004

      Честито и от мен. Само радости да ти носи и да те слуша вярно.
      Любим модел .. въпеки, че така и не съв стигнал до имането на такъв.
      Като всяка нова- стара кола купена на старо .. а понякога и на ново си има своите малки дефекти.
      Не се заглеждай толкова кое е и кое не е в ред. Едно по едно ще ги премахнеш или ще се вкарат в ред.... а и не на последно място и ще свикнеш с тях.
      За начало - обслужване - масла, (да не забравиш и на автомата) ремъци и прочие ... Останалото - по-нататък.
      Драсвай по един ред кое как е - ще ми е интересно

      Коментар


      • #4
        От: "Новият" ми автомобил Volvo XC70 D5 2004

        Честита придобивка!
        Тази кола дълго време стоеше на обява, намаляше се цената и така и не ми вдъхна доверие.

        Сега съм собственик на Ocean Race.

        Безаварийни километри - другото се оправя !!!

        Коментар


        • #5
          От: "Новият" ми автомобил Volvo XC70 D5 2004

          Малка корекция - колата всъщност се оказа с 1-ва регистрация ноември 2003г.

          След първата извънградска разходка до Девин, Широка лъка и из района общо 476км съм изключително доволен - много добра возия, учудваща проходимост - навъртях към 20км по черни пътища около с. Гела и нито веднъж не даде и намек пробуксува дори за секунда... А "черешката на тортата" е разходът - на отиване 5.9/100, докато карах по черните пътища качи до 6.6/100 (средно от пробега дотам), а на връщане пред нас закова на 6.1/100 (това е ср. за цялото пътуване)... Наистина не карах бързо 120-140 по магистралата, 90-100 по шосето до Кричим и след това съвсем бавно по завоите, че да не повърне отгоре някое от децата...
          Сравнено с пасата, двигателят на волвото е по-тих, а и самото купе е по-обезшумено... Автоматикът върши отлична работа както при потегляне и "лазене" на стръмно, така и при каране по завои в ръчен режим (типтроник)... На "Д" при скорост над 90кмч се заключва и поведението е като при ръчна кутия (освен при кикдаун, но не ми се наложи да настъпвам освен за проба).
          Нямам търпение да монтирам теглича и да го пробвам в ролята на влекач... Нямам съмнения - ще си върши ръботата отлично...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            От: "Новият" ми автомобил Volvo XC70 D5 2004

            Първоначално публикуван от buinia Преглед на мнение
            ...
            Тази кола дълго време стоеше на обява, намаляше се цената и така и не ми вдъхна доверие...
            Сигурен ли си, че става въпрос за същата кола? Аз не съм я виждал в обява, а от доста време ги следя...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              От: "Новият" ми автомобил Volvo XC70 D5 2004

              ...айде сега...дали е тази или не,купил си я да ти е честита и много да те радва.Колата е член на семейството,с много любов да я гледаш.
              HUSGVARNA 630 SMR
              PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

              Коментар


              • #8
                От: "Новият" ми автомобил Volvo XC70 D5 2004

                мерси за пожеланията!
                Моето семейство явно е многочленно
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  От: "Новият" ми автомобил Volvo XC70 D5 2004

                  Току-що заредих догоре и констатирах, че показанието за разхода на БК чувствително се различава от изчисленото пълно-пълно... С днешното градско по БК ср. разход стана 6.3/100, а заредих 40.6л / 492км/ и се получава 8,25/100... Като цифра е доста по-реалистично, отколкото това, което показваше БК...
                  От друга страна такава голяма разлика между БК и зареждане ми се случва за пръв път... На пасата даваше разлика от порядъка на 0,1/100, а на новозакупеният нисан на жена ми даде разлика от 0.14/100 /ср. разход по БК 7.7/100, а по "пълно-пълно" 7,84/100...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    От: "Новият" ми автомобил Volvo XC70 D5 2004

                    миналия уикенд направих за 48 часа 1100км предимно магистрала... Вече може да се каже, че свикнах с колата и е доста удобна особено за дълги преходи... Утре ще заредя пак догоре и ще пиша за разхода...
                    Последно редактирано от Тедо /LJ73/; 20-05-13, 18:21.
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      От: "Новият" ми автомобил Volvo XC70 D5 2004

                      Днес си извадих дубликат на откраднатия талон... Мислех, че отпечатват само малкия... Пък те за 4+10 лв взеха, че смениха и двата
                      Заден ляв колан периодично блокира в крайно събрано (изпънато) положение... Дали подлежи на ремонт или да търся от друго волво и да го сменям (че сега малката щерка се закопчава на средния и постоянно се боричкат с каката)...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        От: "Новият" ми автомобил Volvo XC70 D5 2004

                        вече навъртях 3000км и може да се каже, че доста свикнах с колата...
                        Най-интересното е, че дори успях да се впиша във волво-клуб форум, където надълго и нашироко ми обясниха, че нещо бъркам и на едно волво не можело да му тропа и скърца купето... Обясниха ми и как се засича разхода на гориво, как се наливало нафта догоре (с изчакване щото се пени) и други "нови" за мен неща... С две думи посрещнаха ме както си трябва за новобранец...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          От: "Новият" ми автомобил Volvo XC70 D5 2004

                          Пробегът вече е 8000км в мои ръце... Установих, че е правен чип тунинг и ще ходя при някой си Роби в Мото Пфое Люлин, който бил най-добрият спец - да погледне и по възможност да направи правилния ремап. Щото се сега доста пуши и вероятно не е много здравословно за колата...
                          Бих казал, че не съм имал никакви проблеми досега, ако не се беше спукал един спирачен маркуч /слава Богу в София, а не някъде си/... Покрай него смених и 4-те маркуча, сп. течност и сега /би трябвало/ всичко да е наред...
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #14
                            От: "Новият" ми автомобил Volvo XC70 D5 2004

                            направо съм възхитен от офроуд възможностите на волвото... Извади тоя кютук почти без затруднение и то при положение, че задните гуми бяха във водата...



                            Разходът София-Сърница-София с доста маневри край водата и работа на място - около 11.5/100... На най-стръмното място по магистралата (Вакарел) поддържаше 100кмч... Още не съм го мерил кораба, но по думите на предишният собственик е към 1500кг...
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #15
                              От: "Новият" ми автомобил Volvo XC70 D5 2004

                              Малко да ъпна темата... От събота сме на Пампорово - нямаше никакъв сняг, паркирах в калта пред хотела... От вчера обаче, вали сняг преди малко решихме да мръднем до центъра на "селото"... Едвам отринах снега, колкото да стигна до вратата и да отворя (вратата набираше сняг)... Направо се изкефих как върви (с нови зимни гуми Клебер) - навсякъде има заседнали коли, даже като се прибрахме, ходих да изкопая един Форд Фюжън и да го изкараме от пряспата (паркомястото)...
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X