Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТАТА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: ТАТА

    CarTest™, моля те дай телефонния си номер, пиши ми на <изтрито>

    искам да питам нещо за Тата

    Поздрави
    Последно редактирано от Ясен; 10-04-12, 12:30. Причина: молба на потребителя

    Коментар


    • #32
      До: ТАТА

      Ами ....Питайте де ....
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #33
        До: ТАТА

        Здравейте,

        Откъде мога да се снабдявам с части за Тата ? Могат ли да се ползват части от други автомобили (шарнири, тва онва) ?

        Благодаря

        Коментар


        • #34
          До: ТАТА

          Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
          Не мога да разбера само едно ?????

          Защо хора които не са и чували за Тата, се правят на експерти ?????
          Поне да бяхте видяли, да бяхте карали малко ...... или много .... па тогава се правете на експерти ...

          Сега е почти 3 през ноща ... ама утре мога да направя снимки и да пусна, та поне да видите .....
          Имам една тука, която подържам от две(2) години .....!!!!

          Много здрав автомобил ....... говоря за Тата Telcoline двойна кабина.
          Взета е на старо от Холандия.
          За този период е минала около 90 000 км. от които ако има и 90 км. асфалт !!!!!! ще е добре ......
          Базата (шасито) на това нещо е Миттсубиши L200, само че е с техен двигател по идея на френския 1,9 D на Пежо .... разликата е че само са увеличили хода на буталото от 88 на 90 мм. и вече се води 2 литра има си и турбина ...... 90к.с.
          Преди два дена завършихме основния ремонт на двигателя ..... ако някой има въпроси ..... за части и т.н. ... да пита!!!

          Относно експлоатацията, .... много икономично 8-8.5 л. на черно РАБОТНО МАГАРЕ, носи 1,2 тона + 5 човека .... това по документи, а на практика 2 тона и 8-10 мангали (работници) ВСЕКИ ДЕН !!!!!
          И така две години ............
          Ако някой тука в този Форум може да посочи нещо подобно, което да струва дребни стотинки ....... и подръжката свършва с нафта от трактора и аааааа тука май и масло се слагало ......
          Да каже !!!!!!
          Така, че всичко зависи от това какво искаш от колата.

          На асфалт вдига около 130 км/ч .... и е доста тромава ..... но какво от това ....

          Ааа сетих се: .. например горивните филтри са два (груб и финен) ... нали се сещате .... това е от ОЩЕ добрите стари автомобили ..... В Европа такива отдавна не се правят !!!!
          питам от враца съм и скам да направа основен ремонт на тата 2.0 тди колко пари и от къде части 0888733475 благодаря предварително поздрави от враца

          Коментар


          • #35
            До: ТАТА

            Разглобявай .... и гледай какво е нужно.
            Кое е за ремонт и кое .... не.

            За специфични неща .... имат си официален вносител.
            За другото ....ходиш в кварталния магазин ... пежо 1,9Д ....

            И пишеш тук!
            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

            Коментар


            • #36
              До: ТАТА

              [QUOTE=CarTest™;794872]Разглобявай .... и гледай какво е нужно.
              Кое е за ремонт и кое .... не.

              За специфични неща .... имат си официален вносител.
              За другото ....ходиш в кварталния магазин ... пежо 1,9Д ....

              от къв автомобил стават презните тресчотки за тата 4 х4
              и висящ лагер

              Коментар


              • #37
                До: ТАТА

                L200
                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                Коментар


                • #38
                  До: ТАТА

                  Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                  Разглобявай .... и гледай какво е нужно.
                  Кое е за ремонт и кое .... не.

                  За специфични неща .... имат си официален вносител.
                  За другото ....ходиш в кварталния магазин ... пежо 1,9Д ....

                  И пишеш тук!
                  Имам едно такова добиче със спукана глава .....
                  Няква идея от къде мога да си намеря глава ?
                  Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!
                  Suzuki Grand Vitara 2.5 V6
                  Mercedes Benz ML55 AMG
                  Ицо - 0888Ч6Ч6Ч6

                  Коментар


                  • #39
                    До: ТАТА

                    Здравейте!
                    Има Няколко теми за Тата Сафари , но въпреки това и Аз имам въпроси.
                    Детайли като, глава, турбина, вал, помпа, дюзи - взаимозаменяеми ли са с Пежо?
                    Всичко по ходовата част ли е Л200(или поне шарнири, накрайници, амортисьори) и, ако е възможно някакви ориентировъчни цени?
                    Има ли разлика между 1.9 и 2.0(и двата мотора ги пишат, че са на Тата), дали 1.9, не е на Пежо без доработки(пишат го 88к.с)?
                    Обслужването, колко би струвало(водна помпа, ролки и ремъци) и намират ли се(взаймозаменяеми ли са с Пежо)?
                    Живи и здрави след около 7м., ще ставам татко и по този повод си търся мини ван. Имам приятел търговец, който Ми дължи пари(4500лв.) и Ми предлага Тата-та в замяна(05.00г., 1.9ТД, 88к.с.)! Та въпроса Ми е става ли и за шосеен джип"(ще се ползва и за пресечени терени, но по - рядко), като се има предвид, че и бебе, ще се вози предимно(от към безопасност как е)? Същия има и Митсубиши Спейс Рънар, но за него трябва да дам още 2000лв.! В общи линии това е дилемата!
                    Надявам се, че не съм подразнил някого с въпросите си(знам, че някой от тях вече са разисквани), но Ми се иска да си систематизирам нещата!
                    И последно, какви са най-честите дефекти на модела?

                    Поздрави,
                    Марио Захариев!

                    Коментар


                    • #40
                      От: ТАТА

                      задражеите колеги по отношение на ТАТА аз карам такажа от 2години и сам доволен индиците са направили нешто здраво .....
                      ДВГ- е пежо
                      ХОДОВА ЧАСТ- паджеро
                      откам разхот на гориво е 8-8,500зимата по пат а за по големи натоварвания 10-11 в гората
                      и една препирака ако някои си купи за офф-роад нее много маневрена и и трябва повече място
                      а возията е невероятно одобна салона е широк и се води 7месна
                      ИДИЯЛНА ЗА ГРАДА И ЗА ЗИМАТА и цената е добра за джип 2000г за 5000 с всички екстри е ок
                      ARO 243 D
                      TATA SAFARI 4x4
                      VITARA ДБ 16v
                      Всичкото с лебедки 😂

                      Коментар


                      • #41
                        От: ТАТА

                        Здравейте!
                        Карам ТАТА САФАРИ от няколко месеца и като цяло съм доволен. Широка удобна и практична кола. Но днес ударих на камък, търсейки долни шарнири. Нищо странично не пасна като размер и явно ще се наложи да търся оригинални. Ще бъда много благодарен, ако някой може да ме насочи от къде да се сдобия с тези "редки ценности"!

                        Коментар


                        • #42
                          От: ТАТА

                          Свали ги и занеси за реставрация.Ремонтирани вършат работа до къто си получиш нови.Аз довом поръчка в "Анкол"-София. Успех.

                          Коментар


                          • #43
                            От: ТАТА

                            здравеи колега купих си тата сафари 1.9д 1999г от добри4 сам лошото е 4е никои не може дами каже модела на двигателя далие френ немски или италиански благодаря ти предварително

                            Коментар


                            • #44
                              От: ТАТА

                              Двигателът си е някакъв лиценз, но не знам и аз на какво.Едни казват на мерцедес, други на пежо и т.н.Малко си е тромав, но аз съм си доволен.Засичи колко ти гори и сподели с нас.Моят е 8.5 на 100км., при нормална каране 90-110.

                              Коментар


                              • #45
                                От: ТАТА

                                И аз имам един въпрос.От какво стават джанти за тата?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X