Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ежедневен автомобил на газ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ежедневен автомобил на газ

    Здравейте,
    Бих искал да се допитам до вас относно покупката на автомобил за ежедневни нужди с газова уредба.
    В момента имам SUV 2.0 D и го карам около 70/30 градско/извънградско и разходът направо ме убива.
    Пътувам доста и тези цени на горивата ми идват в повече..
    Колебая се дали да взема малък градски автомобил и да му сложа газ и да оставя СУВ-а или да купя по-голям автомобил за семейството, да сложа газ и той да бъде единствена кола.
    Като желанието ми е да закупя кола без газ и (ако е възможно) да намеря читав газаджия, който да сложи нова хубава уредба и тн.
    Как ви се струва по удачно ? И въобще има ли резон в подобни действия.
    Бих желал колата да е след 2010г. като бюджета ми е около 15-16000 лв. без първоначалното обслужване и газта.

  • #2
    Само имай предвид , че сега заради разиката между цените на газта и бензина при фирмите монтиращи газови уредби има огромни опашки - чака се почти месец !

    Коментар


    • #3
      Братовчетиде ми... караха големия МЛ... караха.. караха... но горивата нарастваха... нарастваха... нарастваха... и се сдобиха с малолитражна евридейка, на която и слагат газ. А не като МЛ-а да не е горил керосин на корем и т.н. промоции..
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • #4
        За какви километри годишен пробег си говорим? Да видим има ли сметка в цялата работа. Купуване на нова(била някога) кола, обслужване, регистрация и т.н. + АГУ и прочие. Вчера водихме подобен разговор с колегите, питат ме няма ли да си сложа газ на Маверика. Ми аз за една година му направих 4 х.км., кога ще я избивам. Иначе си имам друга кола, там километрите са повече, но пък е дизел.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • cecoa1
          cecoa1 коментира
          Редактиране на коментар
          Ако джипа имаше газ, вероятно точно сега щеше да го караш повече от колата.

      • #5
        Вчера Пловдив -Приморско и обратно с джипа ми струва почти 300 лв нафта....А като се сетя че съм го правил за 45 лв тоя маршрут с леката кола на газ ,и ми става едно такова мило.Та от три седмици бензинката си чака ред в сервиз....

        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • kalin09
          kalin09 коментира
          Редактиране на коментар
          Ех ,как се променят хората... Скоро се "кълнеше" ,че твоя кола в сервиз няма да стъпи...

        • Roninn
          Roninn коментира
          Редактиране на коментар
          Автопарка ми нараства и си пренареждам приоритетите.

      • #6
        За съжаление нещата се обърнаха в полза на LPG-то. Казвам за съжаление, тъй като имам навъртяни доста км и на трите вида горива и при бензин и дизел съм имал най-малко проблеми. Сега няма да се спирам и да обяснявам какви са били негативните...
        Обаче покрай мен и не само забелязвам силно нарастващо търсене на автомобили на Газ, което е и обяснимо.., та очаквам съвсем скоро това да рефлектира и на цените на автомобилите. Тези на Газ и бензин ще поскъпнат, дизелите ще паднат.
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • #7
          Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
          За съжаление нещата се обърнаха в полза на LPG-то. Казвам за съжаление, тъй като имам навъртяни доста км и на трите вида горива и при бензин и дизел съм имал най-малко проблеми. Сега няма да се спирам и да обяснявам какви са били негативните...
          Обаче покрай мен и не само забелязвам силно нарастващо търсене на автомобили на Газ, което е и обяснимо.., та очаквам съвсем скоро това да рефлектира и на цените на автомобилите. Тези на Газ и бензин ще поскъпнат, дизелите ще паднат.
          Последвано от повишено търсене на газ и рефлектиращо в цената му нагоре. Не знам защо се получи такава дупка в цените, 2+ лева разлика. Ако не правиш много километри да се захващаш тепърва със смяна на кола и т.н. няма смисъл, нещата ще се променят според мен. А, че газтз винаги е била най-евтина спор няма. Но си помислете и сега какво ще стане по газ сервизите, записвания за по Коледа, цените на уредбите спекулативно нагоре.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • ивайло
            ивайло коментира
            Редактиране на коментар
            Дъщеря ми ме врънка отдавна да сложа газ на нейната кола, и понеже досега сметките не излизаха не се съгласявах. Миналия вторник се обадих на ( най-добрия според много хора ) газаджия във Варна и утре или вдругиден ще слагам . Цената е 1200 , преди година ми беше казал 1100 - т.е не са нито чак толкова претоварени, нито цената е чак толкова нагоре.

          • Asen Kushlev
            Asen Kushlev коментира
            Редактиране на коментар
            Ечакай, тя далаверата е от няма седмица. Бързо ще се ориентират заинтересованите лица.

          • бат'Марто
            бат'Марто коментира
            Редактиране на коментар
            Навремето ( преди 20+ години ) , същото беше с дизела...

        • #8
          Средно въртя по около 25-30к на година. Просто на акъла ми не идва някакво по-разумно действие, с оглед тия цени на дизел/бензин. Въпросът е, дали може да се намери читав двигател след 2010, който да се обича с газта.
          И все пак основното ми чудене е дали има смистл да взема някаква малка грдска, по-евтина и да й разкажа играта из града или да сменям като цяло семейния автомобил.

          Коментар


          • бат'Марто
            бат'Марто коментира
            Редактиране на коментар
            Колко ти харчи двулитровия дизел ?

        • #9
          С два автомобил разходите са много повече,отколкото с един-още повече,ако в семейството шофира само един.Това са много километри годишно,бих препоръчал да проучиш добре предложенията за газифициране на дизела.Аз имам стар дизел,без комп с обикновена АГУ.Вече 9 години карам така,икономията е около 14-16%.Навремето,бях намерил предложение за дизел на газ с модерна газова уредба за по-нови автомобили,с по-голяма икономия.Тогава струваше към 3000 лв,ама аз правя около 14000/годишно,прецених че трудно ще изплатя инвестицията...

          Коментар


          • bullet_pk
            bullet_pk коментира
            Редактиране на коментар
            А колко километра си изминал? Каква е колата? И някакви реални цифри за разход само на дизел и съответно газ/дизел можеш ли да дадеш?

          • krassitch
            krassitch коментира
            Редактиране на коментар
            Писал съм в темата "Дизел на газ".Изминал съм около 130000 км за 9 години.Разход преди-около 7/100 дизел.Сега,около 5,2 дизел +1,8/100 газ.Мощност плюс 10-15%

          • krassitch
            krassitch коментира
            Редактиране на коментар
            Пежо 1,9 ТД

        • #10
          Абсурд ми се струва.
          Първо - няма коли бе хора! Няма избор на коли втора ръка. Това което е налично за нищо не става.
          Второ - цените на читави и нечитави коли са много високи. Какво избиване?
          Трето - горе някой правилно отбеляза че две коли са двоен масраф. И убиват всяка икономия.
          П.П
          Не може ли колата да се замести с тротинетка ? Лято е. Кеф е да се кара я тротинетка я колело я мотор...
          Колата ще остане за по дълги разстояние за по късите - колелото. Че и калории се горят тумбака се сваля...
          И други екстри има....

          Коментар


          • бат'Марто
            бат'Марто коментира
            Редактиране на коментар
            Колелото е супер ! Качваш жената на рамката, двете деца ,едното на столче, другото на ремаркенце и ги развозваш из града. Кучето тича отстрани...идилия. На въщане минавате през Кауфланд...

          • mishomishev
            mishomishev коментира
            Редактиране на коментар
            Абе не знам защо ама теб специално все си те представям с някоя въдица да стърчи тук таме...

        • #11
          Скоро цените ще се върнат на нормалните си нива.
          Ако не като абсолютна стойност-то поне като разлика в процентите. Доходите ще станат също в тези граници. Ако преди една година с една заплата можеше да минеш 5000 км-скоро пак ще е така. Само числата ще са различни.
          Да-ако си на газ-с една заплата ще минеш 7000, с дизел-5000, с бензин-4000, но съотношенията ще се запазят.

          Може да се променят драстично само при драстична промянана политическата и икономическа система. А такава не се задава нито в близко, нито в далечно бъдеще.
          Та съветът ми е за малко търпеж. Ако сегашната кола е добра и само разхода(в пари) е причина за смяна-с малко търпеж...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • p-pleven
            p-pleven коментира
            Редактиране на коментар
            Търпежа и сърбежа под един юрган не се траят

          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Давам бе, за година.
            Идваш ли? Изоставени къщи колкото искаш-ще намерим къде да спиш.
            Пък и бая циганки има, някои и позасукани, все чужди.
            Кога да те чакам на гарата(и гара имаме в Ивански, ехеееей...)

          • бат'Марто
            бат'Марто коментира
            Редактиране на коментар
            5000 за година, знаех си, че си широка душа...И не си само ти, та да видим ръста на заплатите кога/дали ще дойде. До тогава, стягаме коланите

        • #12
          Първоначално публикуван от Caroff Преглед на мнение
          Колебая се дали да взема малък градски автомобил и да му сложа газ и да оставя СУВ-а
          Като желанието ми е да закупя кола без газ и (ако е възможно) да намеря читав газаджия,
          Бих желал колата да е след 2010г. като бюджета ми е около 15-16000 лв. без първоначалното обслужване и газта.
          Предлагам да погледнете като втори автомобил Фиат Панда 1.2 69кс. Елементарен мотор,не удря клапаните,хлабините с пулове,ангренажа издържя над 100хл. ,евтино обслужване ,маневрено и скоклесто автомобилче,четири врати и някой екстри. Лесно газифициране.

          Коментар


          • Dilyan Zagorchev
            Dilyan Zagorchev коментира
            Редактиране на коментар
            Само дето няма да я свали под 10/100 газ в града. Колкото и да харесвам италианките. За навън по-скоро не става.

        • #13
          Сега с 110-120км извънградско ми е 8.5-9л. А в града под 10.5-11л. е немислимо.
          Тротинетката е добре, но когато сняг забръска що ще правиш ти зимъска

          Коментар


          • бат'Марто
            бат'Марто коментира
            Редактиране на коментар
            защо толкова много ? Чип? Тежък десен крак ?

          • Dilyan Zagorchev
            Dilyan Zagorchev коментира
            Редактиране на коментар
            Или малък жип.

          • бат'Марто
            бат'Марто коментира
            Редактиране на коментар
            Тигана ми харчи под 6 смесено, верно, само на предно е...

        • #14
          Правя по 100 к и малко над това за година ,само на работния дизел........все повече се заглеждам за електрическа кола товарна,гледам цените са поносими,а аз за една година избивам парите и дори излизам на печалба.

          13-14 тона нафта горя на година ,това са грубо 50 000 лв.

          Ако една такава кола минава с 4 лв 100 км.излиза че 100 к км ги минава с 4000 лв.ток.

          Тоест 45000 лв се спестяват поне за сега....и то за година.... Изглежда прекалено хубаво.

          Скептично се отнасям към пробега и батерията...имам доста познати в спиди и реалния им пробег се движи около 100 км градско....това е почти 3 пъти по малко от колкото ми трябва
          Моя кумец работи във фирма която произвежда товарни камиончета изцяло на ток....снощи пак говорих с него....ми не стават за сега с тоя пробег.Негово мнение
          Последно редактирано от Roninn; 20-07-22, 08:20.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • cecoa1
            cecoa1 коментира
            Редактиране на коментар
            Като знам с какви скорости казваш, че движиш баничарката, скоро няма да има електрички за твоите нужди
            Просто за да буташ въздуха със 150-160км/ч, си вървят близо 100kW за час, при неаеродинамична кола. Като го разделиш на 1,5-1,6, за да получиш разход kW/100км, отиваш на едни около 60kWh/100км. Сам можеш да видиш кои модели какви батерии имат сега като капацитет, върховите на Тесла са около 100kWh. И това е сметка, ако нямаш много загуби през спирачките, само за поддържане на високата скорост.

          • Roninn
            Roninn коментира
            Редактиране на коментар
            Електричката я мисля само и единствено за градско.
            Двор имам ,зареждане само в къщи,и солар ще сложа ако трябва.

          • Dilyan Zagorchev
            Dilyan Zagorchev коментира
            Редактиране на коментар
            Анатолий, ти си за метанов БУС. Спринтер, Ивеко....

        • #15
          Като гледам си на някой Приус+. Може да му сложиш и газ. Преди време гледах и нови батерии за около 3000$ ако се налага.
          Или си взимаш дизелова италианка. Ронин да каже колко му гори 159 1.9жтд,че от мен ще излезе фенщина.
          "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
          Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X