Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как станах горд собственик на Lexsus rx 300

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как станах горд собственик на Lexsus rx 300

    Здравейте, колеги. Като казвам „колеги“ имам предвид само факта, че преди 2 години, след много колебания станах собственик на онова, на което му викат SUW, аз му викам „джипче“ а някои комшии му викат „едно синьо нещо, дето е много яко да му счупиш стоповете за разтуха“.

    Казвам се Венци Мицов, сигурно мнозина от вас ме знаят. Работя в сайта „Offnews”, но преди всичко съм музикант и цял живот съм страдал от липсата на достатъчно място в колата, за да натоваря: съпруга, син, куче, синтезатор, стойка, беклайн и сак с багаж.

    Преди няколко години, като всеки човек, който наближава 50 – те и аха да го тресне кризата на средната възраст, си дава сметка, че няма да остарее никога, защото финансовата криза ще му попречи да изживее въпросната криза на средната възраст реших да си купя кола, която да пасва на изваяното ми 150 килограмово тяло на преял с мусака Аполон.
    Колата според моите инфантилни представи трябваше да е следната – бюджет до 3000 лева, автоматична скоростна кутия, голяма, с голям двигател, ама ако може да не харчи по 30 на 100 и така нататък. А бе ако Андрешко можеше да канализира изискванията си, щеше да съвпадне с мен на 100 процента.

    И тогава един приятел ми се обади и ми каза – „продавам си очиларката – Е класа, 300 турбодизел, 1996 година“.
    И така се сдобих с Мерцедес и се почувствах особено як. Докато не падна първия сняг и аз тръгнах от Младост 4 към Бизнеспарка. Там на Декатлон спрях на стръмнто, за да пропусна няколко коли с предимство...
    И не можах да тръгна. Просто колата отказа да издрапа по образувалата се и хубаво замръзнала снежна покривка.


    Последваха още няколко приключения, свързани с прословутото зимно каране на Мерцедес (имал съм и ставо BMW, но няма да ви натоварвам с драми) и тогава отидох, измих хубаво колата, направих снимки и я пуснах да се продава.
    Купи я след няколко месеца един симпатичен ром – Джако от Гулянци. Толкова я хареса, че я взе веднага, а аз му дадох и 4 чисто нови летни гуми.

    И тогава настана голямата драма – какво да си купя.
    Понеже, както си личи от този въздълъг пост, не разбирам много от автомобили, пуснах тема в моя фейсбук профил.

    Пробвали ли сте темата „каква кола да си купя“. Когато пуснете подобна започва следното:
    1. Немска! Само германците имат качество!
    2. В никакъв случай немска, подръжката на тези автомобили е много скъпа! Само италианска! Те са евтини за подръжка!!!
    3. Да бе, евтини са! Купи си италианска, като започнеш през ден да висиш в сервиза, ще ти се прииска да не си се раждал! Само Японска!
    4. Как само японска бе? Японските са толкова скъпи за ремонт. Един приятел какви ядове бра с една Тойота... Само френска, те са комфорни...
    5. Да бе, френска. Особено ако е с въздушно окачване, ще си я купиш още 4 пъти...

    Това беше достатъчно да се омотам напълно. И тогава ми хрумна гениалната идея да обиколя автокъщите и там на място да видя какво бих си харесал.

    Първата, в която влязох беше някъде на околовръстното в посока Люлин. Харесах си едно Субару Аутбек. Качих се в него, запалих го и то светна като коледна елха. „А, няма страшно, то като се рестартира компютъра, ще се оправи“ – рече собственика.
    Обаче не се оправи, а после той вика – „Ама аз не я продавам тая кола, колегата, па него го няма“ и аз реших да огледам другите автомобили.


    И тогава видях няколко SUW – та. И си викам – а бе май трябва да си купя нещо такова.
    Изпробвах 4 – качих се последователно в Хюндай Санта фе, Киа Соренто, Шевролет Каптива.

    Странно – отвън всичките изглеждаха огромни. Обаче вътре да ви кажа не се чувствах особено добре. Впрочем тествах и Дачия Дъстър, там положението е на ръба – а бе става, ама не е съвсем комфортно.
    И накрая видях нещо, което ми бе убягвало досега – в дъното на автокъщата стоеше един Лексус RX 300. Отидох, качих се, запалих я...И изведнъж се влюбих в тази кола.

    Прибрах се и написах във фейсбук за премеждията си.

    И се започна:
    1. В никакъв случай Лексус, те са много скъпи за подръжка, ад е.
    2. Ако си купуваш SUW, само немско.
    3. Не, никакво немско, само Мицубиши Паджеро, това е най-яката кола за офроуд.
    4. Батка, за тебе само Тойота Рав 4.
    5. Лада Нива е колата...

    В интерес на истината някъде по това време ми попадна обява за Нисан Мурано и отидох да я видя. Колата беше супер, но реших да почета и тогава попаднах при вас. Разколебах се, като прочетох за сложната безстепенна скоростна кутия и някакви проблеми с газта (че иначе харчи доста).
    И накрая седнах, теглих чертата и си рекох – ако чета съветим, ще трябва да ходя пеша. Както някои мои приятели ме посъветваха, че с тия телеса имам нужда от повече спорт.

    В крайна сметка в един прекрасен ден опосках всички семейни средства и станах горд собственик на Лексуса.
    Първа генерация (от ония, дето са им по-капризни скоростните кутии) на газ.

    Карам колата вече 2 години. За тези 2 години съм сменил:
    - ламбда сонда
    - диоден блок на алтернатора
    - лагер на предна дясна гума


    И така станах собственик на 4x4 автомобил. Leksus RX 300. Без да съм минал и половин километър офроуд.

    Сменям маслото, филтрите и карам. Единствените ми непредвидени разходи дойдоха от факта, че някой реши да ми счупи задния десен стоп пред блока, а друг прецени, че ако мине цялата дясна страна с пирон, колата ще стане по-ексцентрична.
    С това приключвам и мисля да ви оставя. Никога повече няма да се кача на обикновена кола, откакто се качих на SUW. Казвам го след един Мерцедес, едно BMW 730, Едно Ауди А4, едно Волво S80, един Опел Oмега и един Фолксваген Пасат.

    Сигурно никога няма да стана офроудър като вас, но никога няма да се върна към „нормална‘ кола...

  • #2
    Поздравления ! Правилно си се ориентирал. ​​​​​​
    Много безаварийни километри !
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #3
      Благодаря. За това човек трябва да купува кола не само според мненията, а и според собственото си усещане. Аз лично заложих точно на това и сега съм щастлив, че по този начин се оказах част от семейството на SUW собствениците!

      Коментар


      • #4
        добре дошъл тук, и нема се срамуваш - то от офроудърите почти никой не остана във форума.
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #5
          Благодаря! То като се замисли човек в България има немалко места, които на хартия се водят пътища, но в реалния живот са си направо офроуд..,

          Коментар


          • #6
            Честита придобивка!
            Честитим сега, защото малко сте се забавили да се похвалите.

            Очакваме снимки.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #7
              Така си е, 8ма - няма почти 2 години. От друга страна за тези 2 години почти не съм имал ядове с колата, така, че може би точно сега беше момента да се похваля )

              Коментар


              • #8
                Перфектна е количката !
                Няколко пъти ми изпадаха изгодно подобни, но се разминахме, че данъците на 200+ коньовите не ме правят настоятелен в пазарлъка.

                ... а относно стопа и автографа, това е резултат от "столичаните в повече" около теб, ако още си на баира.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  Мда, 239 платих миналата седмица, данъка е дебел...И харчи, на бензин едва ли бих успял да издържа, но на газ се ядва...

                  Коментар


                  • #10
                    Ти .... Венци от Хиподил ли си ???
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар


                    • Venci Micoff
                      Venci Micoff коментира
                      Редактиране на коментар
                      Да, същия съм. Понастоящем вече 50 годишен чичак )

                    • Venci Micoff
                      Venci Micoff коментира
                      Редактиране на коментар
                      Ама не съм в СОС, приключих с политиката преди година, сега съм редактор в Офнюз.

                    • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                      ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                      Редактиране на коментар
                      Жив да си !

                  • #11
                    Първоначално публикуван от Venci Micoff Преглед на мнение
                    Мда, 239 платих миналата седмица, данъка е дебел...И харчи, на бензин едва ли бих успял да издържа, но на газ се ядва...
                    Всъщност, я кажи какъв ти е разхода на градско и извънградско на газ ?

                    P.S. Относно данъка, това беше когато имах 2÷3 коли за лично ползване. Промених концепцията и понеже повечето ми е градско, предпочитам печки, а за дизелов джип, или както е популярно в ньета SUV, над 200 коня не съм порастнал.
                    Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 25-11-20, 16:26. Причина: P.S.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • Venci Micoff
                      Venci Micoff коментира
                      Редактиране на коментар
                      17 на 100 градско без проблем. Извънградско пада до 13,5-14. На газ става. На бензин...не смея да си помисля )

                    • Джоу (x3mrjoe)
                      Джоу (x3mrjoe) коментира
                      Редактиране на коментар
                      Е ти направо си шампион на градско с тоя разход на трилитров автомат !

                  • #12
                    Мда. "Човек и добре да живее си купува жип, умира, и друг заживява", както е написал на една колона още царят Калоян.
                    Сам си си виновен, кво. Сега ще учиш наизуст Камасутра, и ще се научиш освен песни, да пишеш и нови псувни.

                    Да, за да почнеш да навлизаш в темата:
                    В добрите стари времена, Камасутра беше Главната Книга на собствениците на УАЗ-ове. Подзаглавието беше "Ръководство за войскови ремонт на автомобил УАЗ-469". А е камасутра, понеже ту ти под него, ту той над тебе. Нема начин сичко да му е здраво. С времето, книгата се обогати със сутрите 33 любими пози с Тойота, 201 начина за отключване на долните чакри на Дифендъра, 77 наслади с гейкласа, много други. Щом си докарал живота си до такова падение, че чак да стигнеш до офроуда, сега ти остава само духовно извисяване. До търсене на нова лопата, ключ 55 само за малко бе, друг път няма да ми трябва, ъхъ, и други шефиорски развлечения.
                    Да сте живи и здрави много пъти да го чупиш и да го правиш. Кеф си е.

                    Коментар


                    • Venci Micoff
                      Venci Micoff коментира
                      Редактиране на коментар
                      О, и доста по-ниско съм падал от това да пиша във форуми. Както се казва, като погледнем нагоре и виждаме дъното напоследък ))
                      А иначе - возил съм се на УАЗ, все пак съм на 50 и служих в казармата. Но в сравнение с возенето на ЗИЛ, за да изхвърлям боклука на поделението в Суходол нищо друго не може да се сравни. Ето това беше фамозно ))

                    • petkov_bb
                      petkov_bb коментира
                      Редактиране на коментар
                      Стефане,
                      Колоритен си и съм ти фен от много години,
                      Но колоната и надписа (който перифразираш) е от Омуртаг в Св.40 мъченици- пренесена вероятно от Плиска ,има колони и от Крум и Ив.Асен 2............

                  • #13
                    Ха-ха. Нали знаеш, защо хората не си оправят жените на селския мегдан ..?

                    Nissan Terrano 2,7 TDI

                    Коментар


                    • #14
                      Еее, Стефане, къде набута г-н Мицов у УАЗажиите ?!
                      Това си е луксозен гъзовоз без рама с който спокойно може да се прави скара-бира по чукарите.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #15
                        Венци случайно си разбрал коя е марката! Аз стигнах до нея по трудния начин - преди това пробвах изброените от теб немци, французи, италианци и пр.
                        Подкараш ли Лексус повече за други коли не мисиш.
                        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                        Коментар


                        • Venci Micoff
                          Venci Micoff коментира
                          Редактиране на коментар
                          Определено не бих я заменил за друга вече. Пасна ми все едно е правена за мен.

                        • s_s1
                          s_s1 коментира
                          Редактиране на коментар
                          Мой първи братовчед внася и продава части за Хамерикански автомобили.
                          Според него най-добрата марка автомобили е японски бранд произвел изделие за експлоатация в USA.

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X