Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шевролет каптива със странни симптоми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шевролет каптива със странни симптоми

    Здравейте ,
    от 2 месеца карам Шевролет Каптива 2007 година 2,0 Дизел 150 коня корейска , автоматик .
    Никакви проблеми не съм имал до днеска , колата е купена от първи собственик с реални километри и сервизна история (купих я от началника ми ) .
    Но днеска колата нещо се прецака . Карам си с 20 км в час и изведнъж започна едно брутално тракне от двигателният отсек , отбих настрани от улицата ,
    колата едвам вървеше , изгасна , след 6тия опит , запали и едвам я прибрах , добре че това се случи пред вкъщи . На таблото на колата не светна нито една
    лампа нито една сигнализация за някакъв проблем . Търся вече цял ден в интернет и в различни форуми за подобен проблем нищо не откривам .
    Преди половин час я запалих отново и пак по същият начих се чува брутално виене и тресене , като подам газ се увеличава . ИМал ли е някой подобен проблем и
    къде във Варна мога да получа адекватна помощ от човек , който разбира от такива коли ?

  • #2
    Да търсиш в нета с думи виене и тресене за дадения проблем е меко казано не сериозно . Карай я в някой сервиз , всеки с що годе добри познания по автомобилите ще диагностицира проблема .
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • cnc82
      cnc82 коментира
      Редактиране на коментар
      Ясно за какво говориш ,ама по-добре я закарай при някой . По възможност не на ход .

    • Kollety
      Kollety коментира
      Редактиране на коментар
      Интерсното е че стана изведнъж , не е имала нито чукане , нито виене , даже и някакъв малък симптом , който да не го забележа . Ясно е че няма да е на ход , но ми трябва сервиз или човек , който ще ми помогне .

    • cnc82
      cnc82 коментира
      Редактиране на коментар
      Дано тогава някой от Варна се включи с препоръка за сервиз.

  • #3
    Аз не бих я палил повече ама ти си знаеш де......
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #4
      Това дето чука и треска мотора и не свети нищо не е добре.
      Не палѝ Копривата, че да не светне рèзко една червена лампа с канче и капка.

      0898 420 789 - Тони. Сервиза му е на Галата.
      Има пътна помощ която качва и натоварен бус.

      ... а и познава перфектно модела.
      Скоро му търсих помпа за хидравликата, на нормална цена, за една от служебните които поддържа.
      Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 13-09-20, 11:42.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #5
        Според описанието (не си споменал какво излиза през ауспуха), мяза на думнало бутало заради пикаеща дюза. При това положение и от ауспуха излизат неща, дето е трудно да не се забележат.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • Kollety
          Kollety коментира
          Редактиране на коментар
          Оу , недей тъй няма да мога да спя .
          Последно днеска , което пробвах беше следното :
          Махнах пластмасовата броня и капак на двигателя и свалих кожуха на въздушният филтър заедно с датчика за поток на въздух , резултата беше следният
          думкането се засили , което ме навежда на мисълта за турбото , аспуха е чист няма картофи или ябълки вътре. Един познат ми вика може да е вихрова клапа .

        • sparkybg
          sparkybg коментира
          Редактиране на коментар
          Турбото не думка. Можеш да си сигурен че поне звука категорично не е от него. Звука ти идва от смукателния колектор, през клапаните, та до цилиндъра. Но не е клапан. Ако беше, нямаше да пали трудно.

      • #6
        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        Това дето чука и треска мотора и не свети нищо не е добре.
        Не палѝ Копривата, че да не светне рèзко една червена лампа с канче и капка.

        0898 420 789 - Тони. Сервиза му е на Галата.
        Има пътна помощ която качва и натоварен бус.

        ... а и познава перфектно модела.
        Скоро му търсих помпа за хидравликата, на нормална цена, за една от служебните които поддържа.
        Ще го потърся задължително . Дали ще е удобно оше сега ?

        Коментар


        • #7
          Първоначално публикуван от Kollety Преглед на мнение

          Ще го потърся задължително . Дали ще е удобно оше сега ?
          Да, звънни му спокойно.

          ... а все пак има и пътна помощ, която е за зорлии.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #8
            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение

            Да, звънни му спокойно.

            ... а все пак има и пътна помощ, която е за зорлии.
            Обадих му се по рано , говорихме . Каза ,че това са хидравлизчните повдигачи , човека беше сигурен според тези симптоми . Понеделник ще се чуем пак да се разберем ! За сега това , ще пиша за резултата ! Благодаря за сега ! А забравих пита , откъде съм взел телефона му , казах му едно момче от форума ми го даде ! Поздрави !

            Коментар


            • Джоу (x3mrjoe)
              Джоу (x3mrjoe) коментира
              Редактиране на коментар
              Мъж е на братчедка ми, но е пич, и за това си контактувам с него, за разлика от с тия дето са ми баш рода.
              P.S. Приятели сме повече от 30г, а и имаме общи интереси.

          • #9
            На бас че е счупена кобиличка.
            Калин Владов,09РСПБЗН

            Коментар


            • #10
              Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
              На бас че е счупена кобиличка.
              Така предположи и Тони от Галата , не знам дано не е изкривен разпределителният вал . Ще видим , дано е малкото зло !

              Коментар


              • Джоу (x3mrjoe)
                Джоу (x3mrjoe) коментира
                Редактиране на коментар
                По принцип си е от центъра, а там им беше лозето и сервиза на баща му още по Соца.
                Сега си е харизал апартаментите на дечурлигата, та си е на баира.

              • sparkybg
                sparkybg коментира
                Редактиране на коментар
                Е последно, хидравличен повдигач ли е казал че е, или кобилица?

                Дръж ни в течение де. Щом от ауспуха няма нищо извънредно, поне надали е цилиндър/бутало. Иначе нямаше да виждаш нищо в огледалата.

            • #11
              По телефона , това което му обясних , човека каза , вероятно повдигач ,от там може да е счупена кобилицата . Не съм му я водил още , тея дни ще му я закарам , само и аз да се освободя от работя . Затова не съм и писал . Веднага щом я отворят и се разбере ще пиша .

              Коментар


              • #12
                Какъв се оказа проблема в крайна сметка?

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X