Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със скоростите KIA SORENTO 2005

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със скоростите KIA SORENTO 2005

    Здравеите. Имам KIA SORENTO 2005 2.5 CRDI AVTOMAT 5 скорости от 1година и съм доволен от нея,НО от 1 месец на тази кола изникна проблем които никои неможе да разреши. Когато тя пожелае неиска да включва скоростите спираш потигляш и остава на 1ва и не превключва седи на 1ва. Като реши тя започва пак да превключва сеедно ништо не е станало забива така и на по високи скорости и се налага да потегляш на 3та, 4та. Типтроника съшто не работи. Сменил съм, компютъра на скоростите, маслото на скоростити, лоста, и пак не стана помислих че са скоростите купих други от работешта КИА сложихме ги и пак не става. Закачахме я на диагностика 100 пъти няма никакви грешки. Ако някои може да предположи от какво може да е Ще съм много благодарен.

  • #2
    Огледайте добре проводниците за протрита изолация и окъсяване при вибрации. Подобен проблем имах с едно Субару. Там се оказа превключвателя за кик дауна - беше се счупила вътре едната пластина. Не съм сигурен защото не съм го разглобявал, докато имах кия, но по спомен външно пак беше подобен превключвател. Не пречи да пробваш като изключиш буксата и видиш дали ще продължава да прави проблема. Намира се при педала за газ.
    Хюндай Санта фе 2,2, АК; Форд с-мах 2.0, РСК; Форд Транзит; Киа Соренто

    Коментар


    • Jazz_123
      Jazz_123 коментира
      Редактиране на коментар
      Проверих но има само една букса която влиза в педала, като я откача няма газ друго невиждам

  • #3
    Сменях и педала на газта това е до него така ли. Ще пронеря

    Коментар


    • #4
      Проверете и охлаждането на кутията.

      Коментар


      • #5
        Не, това е над педала закрепено.при натиснат докрай педал се включва
        Хюндай Санта фе 2,2, АК; Форд с-мах 2.0, РСК; Форд Транзит; Киа Соренто

        Коментар


        • #6
          Колега имах подобен проблем на бмв е39.Автомата влиза в авариен режим и превключва до 3-та.Много сервизи,диагностика в Бова Кар-2 пъти по 99лв,нищо,сменена СК кутия-пак същия проблем.
          Оказа се че предишния собственик /имах колата от около 6 м./ е сложил някакъв измислен лагер на главината на предно дясно колело и той нещо прецаква датчика на АБС,който пък подава грешен сигнал на СК.Проблема беше механичен и затова не го лови диагностика.Сложих какъвто трябва лагер и чудото стана.
          Успех

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X