Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети за Chrysler Grand Voyager 4то поколение (2001-2007), V6 бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвети за Chrysler Grand Voyager 4то поколение (2001-2007), V6 бензин

    Подобна на другата тема за Grand Voyager 2.8 CRD, но с по-друга насока. За съвети при избора, за коментари за колата като цяло и за бензиновите мотори - 3.3 или 3.8 V6.

    Умишлено избирам бензинов мотор. Очаквам да е по-надежден и по прост за поддръжка. Ако разхода ме притесни винаги мога да мина на газ.

    От доста време търся кола в която спокойно да се събираме 6 или 7 човека. Европейските миниванове (Sharan примерно) не ми допаднаха и се засилих към следващото по размер - малки бусове. Започнах една тема за бусове и там споменаха Chrysler Grand Voyager. След кратка справка по цени рязко залитнах към него. Почти покрива целите ми, но цената е в пъти по-ниска от тази на бусовете.

    Това което събирам към момента е следното (не е проверено):
    1) От към корозия 4то поколение е добре. Купето е добре защитено и корозията е рядкост.
    2) V6 двигателите са с верига и са доста безпроблемни.
    3) По коментари от тук и там Grand Voyager не са много скъпи за поддръжка, но не са и от най-евтините. Части има. А аз имам вземане-даване с едно Grand Cherkoee WJ, та американската марка не ме плаши толкова.
    4) Имат facelift и малки промени с него. Едната от тях е доста съществена - седалките могат да се прибират в пода. Със тази екстра имат повече обем вътре.
    5) Окачването от зад е на ресори! Малко съм озадачен от това решение, ама к'вот такова.
    6) Изключително ниски цени спрямо аналозите - най-скъпите са по 6-8 хиляди лева. А за тези пари вземаш маса екстри които при конкуренцията ги няма.
    7) Стандартните проблеми на марката и тук са налични - електрониката, кабелите.

    Събирам като цяло коментари за Grand Voyager и препоръки за това какво да гледам преди покупка. Всякакви съвети и истории свързани с тези коли са добре дошли.

  • #2
    Не знам модела с прибиращите седалки дали го има с бензиновия двигател , в следващия модел го има със сигурност. С електроника и кабели не съм имал никакви проблеми , освен , че буксата за подгревните свещи нагаря. В дизела няма нищо сложно , няма дори подкачваща помпа в резервоара , бензиновия според мен е по-сложен и с повече възможни проблеми.

    Ако държиш на бензинов двигател , може да погледнеш и Chrysler Pacifica , по-луксозни са и има с 4х4.
    Последно редактирано от motor_men; 21-02-20, 14:43.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #3
      Като гледам, у нас има 5-6 бензинови само..На този модел седалките не виждам да влизат в пода, по-скоро на следващото поколение, но цените са от 15 нагоре. Дизелови има много по-богат избор, а и повече части ще има, защото са произвеждани в Европа и за Европа.

      ПП: Гледам има един дизелов за 15 тук в София, дето уж бил на руския посланник, лудница е вътре, телевизори, всичко ел., много запазен изглежда, разходи се да го видиш дали ще ти хареса принципно.
      Последно редактирано от sonda; 21-02-20, 15:24.
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • #4
        Къде е това тук ? В mobile.bg/cars.bg вчера не намерих нищо такова.

        P.S. Намерих го . Той е следващото поколение и за това не съм го виждал до сега. Но ще ида да го погледна.
        Последно редактирано от brum; 21-02-20, 15:53.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
          Къде е това тук ? В mobile.bg/cars.bg вчера не намерих нищо такова.
          В София, гледам и ти си "тук" Има го, 2008 г. , 15к.лв.
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение

            В София, гледам и ти си "тук" Има го, 2008 г. , 15к.лв.
            Тоя е скъп според мен , за две години по-нов цената е повече от двойна , а и от предишния модел има много коли на части.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение

              Тоя е скъп според мен , за две години по-нов цената е повече от двойна , а и от предишния модел има много коли на части.
              Гледам тук-тук са цените и на другите от това поколение, та има и по-скъпи. Тоя го показах на човека, понеже е наистина много лъскав и с изключителни глезотии вътре, а и обявата е на седмица, та ще се вземе според мен. Барем да се разходи човека да го поогледа, седне и запали, а и подкара, та да придобие обща представа. А и е регистриран, и пазарлък като направи и ще се върже цена...И аз бих го взел, ако ми трябваше такъв тип кола, за дълго возене по асфалт и за 7 души, за тая цена и за това, което дава, по-добро няма у нас.
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • #8
                След 2011г има и с емблема на Ланчия, ама там вече цените отиват много нагоре, а в България май въобще не се продават такива.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #9
                  На 4то поколение оставам. Ако тръгна към 5то поколение то цените почват да приближават VW T5-ците от които тръгна търсенето.

                  Коментар


                  • #10
                    Що не звъннете на Дядо Владо?

                    Предполагам знае доста за марката и модела
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • #11
                      Още като изскочи варианта с Chrysler се сетих за него. Ще го тормозя някой скорошен ден .

                      Коментар


                      • motor_men
                        motor_men коментира
                        Редактиране на коментар
                        Проверил съм го , не е запознат технически с автомобила , но е имал възможност да кара такъв и е останал доволен. И деди не пипа дизели , та при него само с бензиновия. Доколкото знам Еди може да ти даде подробна информация.

                      • brum
                        brum коментира
                        Редактиране на коментар
                        За дизелите си имам механик. За електрическите проблеми сам се оправям. Всичко останало очаквам да е сравнително просто .

                    • #12
                      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение

                      Гледам тук-тук са цените и на другите от това поколение, та има и по-скъпи. Тоя го показах на човека, понеже е наистина много лъскав и с изключителни глезотии вътре, а и обявата е на седмица, та ще се вземе според мен. Барем да се разходи човека да го поогледа, седне и запали, а и подкара, та да придобие обща представа. А и е регистриран, и пазарлък като направи и ще се върже цена...И аз бих го взел, ако ми трябваше такъв тип кола, за дълго возене по асфалт и за 7 души, за тая цена и за това, което дава, по-добро няма у нас.
                      Да , но от предишното поколение с всички тези екстри може да намери за 7-8 , ще е с две години по-стар , но и няма да е карана от руснак. Аз моя го взех за 3400 , с три монитора Алпин , три ДВД Алпин , озвучителна система с чейнджър Алпин , усилвател Алпин. Имаше външни забележки , по броня , калник и пета врата , но за още 2000 мога да взема още една цяла за части , и пак цената е в пъти по-ниска. Просто трябва да търси и чака докато се появи правилния автомобил.
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • #13
                        Има един в Ямбол за 6500. Другата седмица имам път към Хасково, та може да направя малка разходка да го погледна. От скъпите на пазара е, та има шанс да е читав . Дизел е, ама като няма бензинови с прибиращи се седалки и дизел се ядва.

                        Може ли на кратко за 2.8 CRD мотора малко информация - читав ли е, проблемен ли е? И кутиите ако се поддържат навреме с правилното масло надеждни ли са?

                        Коментар


                        • #14
                          Този в Ямбол , аз не бих го взел , по снимки според мен е на поне 300-400 000 , има ръжда по ходовата част , и по снимката на двигателя хич не ми вдъхва доверие.. Има един от Перник , всяка година внася по 2-3 гранда доста запазени от лимитираната серия. Мотор и скорости са много читави и надеждни.
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X