Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за Rexton

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Съвет за Rexton

    Да пипкаво е но с търпение става.
    На снимката до левият кабел има болт с планка, която държи фара за купето. Този ли болт трябва да се развърти освен предните два, за да се свали фара ?
    Ти си свалил целият подкалник ли? При мен сервизният отвор е много по-малък.

    Коментар


    • #62
      От: Съвет за Rexton

      Здравей колега, и при мен е доста малък, просто вкарах телефона в отвора за да акцентирам на капака това което се вижда е ламарината на страничния калник, но определно аз немога да си вкарам ръката там. До колкото си спомням трябва да развиеш ръждясалта гайка която се вижда в горния ляв ъгъл на снимката.

      Коментар


      • #63
        От: Съвет за Rexton

        Благодаря, ще опитам.

        Коментар


        • #64
          От: Съвет за Rexton

          Да, махаш болта и фара излиза.
          VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

          Коментар


          • #65
            От: До: Съвет за Rexton

            Здравейте колеги надявам се някой да ми помогне
            Историята е такъва,че имам SsangYong Rexton 2.7xdi 163к.с автоматик проблема се получи точно с автомата тоест трябваше за включа на R но неможа да ме допусне също и N не влиза
            Сменихме малото филтър гарнитура на автомата и почна да включва 3дни не сме го карали днес отново не искаши да ги включва
            П.п. Колеги интересното е следното като дам ва D и потегля минавам 20тина метра спирам и влиза N,P
            Колеги дайте идея от къде може да идва проблема

            Коментар


            • #66
              От: До: Съвет за Rexton

              Здравейте колеги,
              виждам че има притежатели и моля за помощ.
              Приятелка си купи Rexton 2.7 дизел 2007г, изведнъж умря, пали и гасне, от лятото вече 5 сервиза е сменила, половината джип са сменили (дюзи, датчици....) и неще и неще, доста се охарчи момичето.
              Дайте контакт с някой кадърен майстор да го хване тоя джип и да намери какво му е в крайна сметка.
              Днес изчетох каквото се е писало из българските форуми, но никой не е споделил къде ремонтира.
              Ще ви бъда безкрайно благодарен

              Коментар


              • #67
                От: Съвет за Rexton

                Здравей Тодоре,
                Със сервизите са Рекстън според мен е трудно. Аз също имах драми и минах през няколко сервиза но не успяха да хванат проблема. Започнах сам да правя проверки със сервизното ръководство и успях.
                Тъй, като не мога да ти дам сервиз, за който съм сигурен че ще свърши работа, то по-скоро направете качествена диагностика, за да се види поне какви грешки светят. След, като се констатира проблема ще е по-лесно да се ремонтира в сервиз, който се занимава с конкретната проблематика. Примерно горивна система.

                Коментар


                • #68
                  От: Съвет за Rexton

                  Този двигател не е ли правен по 2.7 на Мерцедес? Или, е някаква извънземна технология, че няма читави сервизи и майстори за него.
                  Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                  SSang Yong Kyron 2.0xdi
                  Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                  Коментар


                  • #69
                    От: Съвет за Rexton

                    Двигателят е по лиценз на МБ 2.7 Горивната система обаче му е Делфи. От там и разликите и проблемите.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Съвет за Rexton

                      И на някои Мерцедеси от годините на този Рекстън, горивната система е Делфи. Щом за тях има майстори, не би трябвало да има проблем с двигателя на Рекстън.
                      Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                      SSang Yong Kyron 2.0xdi
                      Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                      Коментар


                      • #71
                        От: До: Съвет за Rexton

                        Първоначално публикуван от todor g Преглед на мнение
                        Здравейте колеги,
                        виждам че има притежатели и моля за помощ.
                        Приятелка си купи Rexton 2.7 дизел 2007г, изведнъж умря, пали и гасне, от лятото вече 5 сервиза е сменила, половината джип са сменили (дюзи, датчици....) и неще и неще, доста се охарчи момичето.
                        Дайте контакт с някой кадърен майстор да го хване тоя джип и да намери какво му е в крайна сметка.
                        Днес изчетох каквото се е писало из българските форуми, но никой не е споделил къде ремонтира.
                        Ще ви бъда безкрайно благодарен
                        Напиши от къде си, и къде се намира приятелката с Рекстъна.
                        Нищо сложно няма, стига "майсторите" да знаят какво правят.

                        P.S. Тя защо плаща за несвършена работа ?!
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #72
                          От: До: Съвет за Rexton

                          Благодаря за бързата реакция!
                          Джоу, за София става въпрос, джипката издъхна на морето, малко постоя в Бургас (не знам къде), после в София в Ротола мисля и вчера разбрах че още не е готов след доста сервизи, а тя си е жена, плаща си като поп, затова се захванах и да чета и търся.

                          Redex, къде да направи качествена диагностика?

                          Коментар


                          • #73
                            От: Съвет за Rexton

                            В Ратола го закарах да го изчетат и да ми кажат грешките. Не за друго а там имат scan100. След това на по тях започах сам да сменям, каквото свети, като грешка. Няколко датчика и рециклиране на дюзите. И моят угасна изведнъж.

                            Коментар


                            • #74
                              От: До: Съвет за Rexton

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              Нищо сложно няма, стига "майсторите" да знаят какво правят.
                              Джоу, и аз това съм написал. Няма нищо сложно, стига майсторите да знаят къде е проблема. В 99% от случаите не знаят и се започва проба грешка и то със скъпи компоненти.
                              Пример. В реномиран сервиз за дизелови системи ми казаха че трябва да сменя почти цялата горивна система, като цената беше съизмерима с цената на возилото. В последствие се оказа че проблема се реши за 40 лева :-)

                              Коментар


                              • #75
                                От: Съвет за Rexton

                                Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                                И на някои Мерцедеси от годините на този Рекстън, горивната система е Делфи. Щом за тях има майстори, не би трябвало да има проблем с двигателя на Рекстън.
                                Атанас, ако знаеш сервиз, в който правят този тип двигатели, ще е полезно да го споделиш, без значение къде е.
                                Двигателя на Рекстън е близък до този на МБ но не е идентичен. Друга сканираща техника, друг синтаксис на грешките, Някой датчици и компоненти са различни.
                                И аз, се водих от тази логика че двигателя е като на МБ и ходих в сервиз, в който правят МБ-та. Нито успяха да го прочетат, нито се навиха да го правят.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X