Обява

Свий
Няма добавени обяви.

заден диф за панда 4Х4 ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • заден диф за панда 4Х4 ???

    Здравейте колеги въпроса ми е относно задния диференциал на панда значи днес взе нещо да тропа отзад като карам в първия момент помислих че са челюстите но като взех да отглеждам се оказа че полуоската се разхожда аксиално значи полуоската отвънка е хваната за главината с 6мм болт ако не се лъжа , та като хвана този болт има аксиален луфт около 5мм само на дясната полуоска 4х4-то си работи без проблем утре смятам да я поразглобя да видя за какво става върпос ако някои има някакви предположения целия съм в слух и предварителни благодарности на отзовалите са на проблема ми

  • #2
    До: заден диф за панда 4Х4 ???

    Там лагера не е ли набит на топло към полуоската?Сигурно се е счупил...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      До: заден диф за панда 4Х4 ???

      Не е набит.На Пандата са "разтоварени" полуоските.
      Главината може да се махне.Но не си спомням дали съм свалял полуската изцялоРазглобявал съм тези възли точно по същата причина.Но не помня.
      И аз забелязах такъв луфт и обърнах стъпалната шайба под 6-тицата и намалих луфта.

      Коментар


      • #4
        До: заден диф за панда 4Х4 ???

        Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
        Не е набит.На Пандата са "разтоварени" полуоските.
        Главината може да се махне.Но не си спомням дали съм свалял полуската изцялоРазглобявал съм тези възли точно по същата причина.Но не помня.
        И аз забелязах такъв луфт и обърнах стъпалната шайба под 6-тицата и намалих луфта.
        Дай да видя схема!!!Направо не вярвам,в такъв клас колица да разтоварят полуоска на цял мост...
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • #5
          До: заден диф за панда 4Х4 ???

          колеги отивам да я поразфасовам да видя за какво става въпрос и в краен случай ако всичко си е наред ще подложа още една шайба да се обере луфта и каквото стане после като я сглобя ще пиша какво съм направил

          Коментар


          • #6
            До: заден диф за панда 4Х4 ???

            Преди правих една панда и полуоската се вади направо .И тя имаше луфт и подлагах шайба да го обере.
            Соти и дифа е много интересен.пиньон и корона направо се закрепят с пети към корпуса няма регулиращи щайби и прочие чаркалаци.

            Коментар


            • #7
              До: заден диф за панда 4Х4 ???

              За съжаление тук няма литература за Панда 4х4.Но това е положението.Самата полуоска направо си плува на ляво и дясно.За сметка на това главината е сложно устроена,сходна по конструкция с главина за предно предаване,само че неподвижно фиксирана за ръкава на задния мост.
              Но да не се чудим.Трансмисията е Австрийска,а Щаер са производители главно на камиони

              Коментар


              • #8
                До: заден диф за панда 4Х4 ???

                вчера изкарах барабана и челюстите напразно всичко по главината си е екстра а полуоската наистина е разтоварена и няма нищо общо с лагери и главини освен шлиците които я зацепват за главината и аз като вас подложих една шайба и луфта се обра

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X