Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Citroen Jumper Dangel 4x4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Citroen Jumper Dangel 4x4

    Колеги
    някой има ли идея какъв разход дава производителят на Ситроен Джъмпер 2.5 ТДИ Дангел - 4х4 производство към 1998г
    Всяка информация по въпросът е добре дошла.
    Благодаря.
    BMW X6

  • #2
    До: Citroen Jumper Dangel 4x4

    Зависи от версията. За разлика от старите Данжели (легендарните на база Пежо 504 и 505) които идваха с всички възможни радости по предавателната верига, новите са според това какво е поръчал този който го е купил ново:

    Модели:

    ENDURANCE :

    - Предна предавка с виско към задната.
    - Защита на картера и кутията.



    PERFORMANCE :

    = Endurance
    + Самоблокиращ заден диференциал.
    + Самоблокиращ преден диференциал (освен при ABS версиите).


    EXTREME :

    = Performance
    + Блокаж на задния диференциал

    В рекламите пишат че в базово изпълнение почти няма разлика в разхода с обикновения Jumper.

    Успех. На мен са ми мания тия идиоти.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      До: Citroen Jumper Dangel 4x4

      Моделът за който търся информация е производство 1998-1999 година.
      2.5 ТДИ с постоянно предно предаване и виско към задният мост.
      Карданът се върти а блокировката е електрическа в задният мост.
      Има и отделен електрически блокаж.Няма климатик.
      Всъшност аз търся данните от производителят отнасящи се за разхода на автомобилът.
      Ще бъда благодарен и ако някои каже каква е нормата по държавен вестник за надбавка градско в градове от 50-100 000 души.Колко процента над основната е?
      BMW X6

      Коментар


      • #4
        До: Citroen Jumper Dangel 4x4

        Обадих им се, не могат да ми дадат данни без да им дам номера на шасито. Ако е купено като поръчка от тях - ще имат данни по техните ставки. Ако е поръчано през ситроенски дилър - данните се взимали от Ситроен.

        Ако е важно да имаш точните данни - пусни ми номера на лично.

        Ако не - мисля че спокойно можеш да пишеш данните на обикновения модел на Ситроен. Те не би трябвало да са трудни за намиране.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #5
          До: Citroen Jumper Dangel 4x4

          Благодаря
          до 2 дни ще имам номерата на рама и двигател.Купувани са в пакет няколко машини и предполагам директно от вносителят.
          BMW X6

          Коментар


          • #6
            До: Citroen Jumper Dangel 4x4

            2.5td Dangel разход:
            градско:11.3
            извънградско:8.5
            смесен:9.1
            Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
            Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
            Volkswagen Bora AKL

            Коментар


            • #7
              Здравейте,колеги!Знам,темата е много стара,но не можах да намеря адекватна такава.Ситуацията е следната–опитвам се да превърна едно Дукато 4х2 от 1996 във високопроходим кемпер.Дукатото е фургон L1H1.Беше доста изгнило,но полека –лека си го изкърпих и смея да твърдя,че се получи доста добре.Намерих няколко донора на 4х4,но информацията е доста оскъдна.Струва ми се,че има допълнителни планки за закрепване на задния мост.Моля за всякаква информация,чертежи,схеми и линкове за системата DANGEL 4X4.Рових много из нета,но както казах информациято е доста оскъдна.Благодаря предварително на всички отзовали се.

              Коментар


              • #8
                Най-доброто решение е един донор при теб. Гледаш, мериш, умуваш и местиш. Само карантията, ще се чудиш кое и откъде.
                Освен, ако не си имал преди 4х4. Но и да си имал, не всичко се помни.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #9
                  Благодаря за съвета.Май това е решението.Ще взема да отворя една тема да се вижда какво се случва.Все пак всякаква инфрмация не ми би била излишна.

                  Коментар


                  • #10
                    То за повечето Френски 4х4та дангели информацията е оскъда на език, различен от Френски. Пробвай да намериш група във Фейсбук за конкретния модел.
                    Не съм запознат с конкретния модел, но вероятно ще има някакви изменения и във самото купе за да влезе раздатката/силоотводния вал, както и задния диференциал. Тоест ще има малко рязане/кърпене отдолу. Най добре да огледаш донора и да наснимаш хубаво ако няма да купуваш цял. Отзад май е на ресори, вероятно само трябва да смениш шенкелите и окачването си остава същото. Отпред, обикновенно полуоските и шенкелите са еднакви за 4х4 и 2х4, така че освен да го повдигнеш малко няма много за модифициране.
                    При всички случаи е постижимо, ще следя с интерес!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X