Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пежо Партнер 4х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пежо Партнер 4х4

    Имате ли впечатления от този автомобил как се държи на хлъзгав терен?

    Знам, че не е офроудър, няма рама, има виско муфа и не става за боксуване в калта, няма раздатка и т.н.

    Т.е. как се държи на заснежен/заледен ПЪТ, как се държи на разкаляния ПЪТ до вилата?

  • #2
    Ако окачването му е като на обикновенния - със сигурност не става. Онова е меко, не държи даже и товара.
    И изобщо, ако не ти го дават за стотинки, май не си струва да се разправяш. Народа разправя такива неща че присъдата е - разочарование.

    Коментар


    • #3
      Стефане, мисля, че си малко краен. Возил съм се в такава кола и е доста стабилна. Не беше на хлъзгав път, но ако съдя по това как се държи на нормален път на хлъзгаво не може да е толково зле.

      Коментар


      • #4
        "Краен" или "малко"? Стига с тия оксиморони. Чувствам се в списание за блондинки.
        Чети кво съм написал. А че стандартният таралясник не държи и 200 кила на сухи равни павета - сам гледах. Догато човекът не се отърва.
        От там нататък не виждам за каква стабилност може да се говори. Човекът иска да ходи с него може два километра, ама след пътя.

        Коментар


        • #5
          E това е най измисления автомобил с 4 х 4 или 4WD или каквото искате.
          Виж без него може и да е добра кола.
          До колкото знам пълния привод не е на ПЕЖО. Пък и опита в този тип леки автомобили не им е много голям.
          Помня,че като цена стигаше до цените на СУЗУКИ а може би и до СУБАРУ.
          only 4 x 4,sim AWD

          Коментар


          • #6
            Нямам опит с партнер но за сравнение ще ти дам пример с рено еспеис 4x4.Не много проходим, в смсъл пак е нисък обаче резервните части са в пъти по скъпи от нормалния вариант.

            Коментар


            • #7
              Държавната фирма си е държавна фирма ... Много чиновници, много плюскане, малко файда.
              Един съсед прави основно рена. Тоя еспейс много съм го гледал, дълго пуших, мислих ... Има слух че е измислен по заявка на военните за линейка. Идеята за еднообемен автомобил е за пълно 6 или повече. И общо взето с това хубавото свършва. Компоновката на моторния отсек е плачевна - никъв ремонтен достъп до нищо. И цените дето казваш ... Абсурдистан. А уж трябва да е семеен автомобил. Поне идеята е такава, експлоатацията - като за луксозен, в крайна сметка значи излиза нищо.

              Коментар


              • #8
                Ми кардана на еспеиса му беше пастмасов..... Вобще тва 4X4 си го беха изсмукали от пръстите

                Коментар


                • #9
                  Partner 4x4 е разработка на Dangel 4x4. Фирмата е специализирана в пълноприводните задвижвания от 1980 г. Човекът е преправял Пежа за френската армия и за Африка, даже е участвал на "Дакар".
                  Сама по себе си ситемата на Dangel е добра, друг е въпроса за самата кола. Има версии и за по-сложен терен с бавна стартова предавкам блокаж на диференциала и т.н.
                  М/у другото в новия ни брой ще има статъия точно за Dangel.

                  Коментар


                  • #10
                    Имам Partner-VTC-2.0 HDI от около година и половина. Дилъра ми обясни, че след като карам и джип, няма да ме впечатли с проходимост, затова не го взех във вариант 4х4, но го поръчах с всички екстри за модела. Разкошен семеен автомобил е, удобен в ежедневието и за почивка. Ускорява като бензинова кола, а ми гори под 6л. нафта!
                    А изключително компетентното мнение на Стефан ще пропусна да коментирам......................
                    NISSAN PATROL 2.8TD

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от Стефан
                      Държавната фирма си е държавна фирма ... Много чиновници, много плюскане, малко файда.
                      Един съсед прави основно рена. Тоя еспейс много съм го гледал, дълго пуших, мислих ... Има слух че е измислен по заявка на военните за линейка. Идеята за еднообемен автомобил е за пълно 6 или повече. И общо взето с това хубавото свършва. Компоновката на моторния отсек е плачевна - никъв ремонтен достъп до нищо. И цените дето казваш ... Абсурдистан. А уж трябва да е семеен автомобил. Поне идеята е такава, експлоатацията - като за луксозен, в крайна сметка значи излиза нищо.
                      Правилната трансмисия на Рено е на 21Turbo Quadra
                      С него спокойно си карах по плажа при положение че е ниска спортна кола, пък и съм се качвал на Витоша преди УАЗ-ките по хижите. Е, вярно става въпрос само за сцепление и тяга, иначе колицата е ниска и не може да се движи по пресечен терен, но на хлъзгаво е убийственно добра...
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X