Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Български джип "Преслав"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Български джип "Преслав"

    Ако ви трябва купета още има в завода в Царево


    иначе от някоя детска площадка из района
    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

    Коментар


    • До: Български джип "Преслав"

      Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
      Да, а до колкото знам въпросния 3900 см3 "Пекинз" е доста икономичен, освен, че е евтин и елементарен за поддръжка. Напълно походящ за идеята "тракторче". Някой имали някакви по-конкретни впечатления от него?

      Понякога ремонтирам такива, когато се наложи. Обаче, са за генератори и нямам впечатления за способности на пътя. Лесни за ремонт и приемливи като цени за резервни части.

      1. Цилиндрови втулки Д3900Т 4бр. - 66.00 лева.
      2. Бутала комплект Д3900Т (5 пръстена) със сегменти и бутални болтове 4 бр. - 188.00 лева.
      3. Основни лагери комплект - 19.00 лева.
      4. Биелни втулки комплект 4 бр. - 10.00 лева.
      5. Маслоотражател 8 бр. за 3.20 лева.
      6. Гарнитури пълен комплект - 18.00 лева.
      7. Избиване на старите и набиване на новите ризи 132.00 лева
      8. Шлайф на глава 48.00 лева.
      9. Разстъргване на биелните втулки на размер 48.00 лева.

      Цените по точки до 6-та включително са без ДДС.
      Това е което се сещам в момента.
      Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
      VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

      Коментар


      • До: Български джип "Преслав"

        Здравейте! Ама аз не разбирам : сега Багирата на Стефан Преслав ли е ?А двигателя какъв е ? А там нещо - блокажи ?

        Коментар


        • До: Български джип "Преслав"

          Не, не е. Багирите трябваше да се правят в Бета, в Червен бряг.
          Багирата е шаси УАЗ-469, граждански мостове, с РК от ГАЗ-69, тя е самостоятелен агрегат. Моторът е двулитров дизел на Пежо, с негова си СК. Не стига.

          Коментар


          • До: Български джип "Преслав"

            2 литра, брей. не беше ли 50 коня някъде? А не може ли да му се направи нещо да вдигне мощността? Турбо примерно?

            Коментар


            • До: Български джип "Преслав"

              То е с 1.9 дизелчето наи-вероятно. От време на време изпадат 1.9 турбо дизелчета, 90 кончета, които би трябвало да я посъживят.

              Коментар


              • До: Български джип "Преслав"

                Мен ако ме питате най-много коне трябват,когато се минава по Раковска и пред Червило. Иначе моя таралясник с 1.8 с газ ( Стефане, как му казваше: пърлячка за прасета ли беше ? ) и с тегло 2.7 тона на първа бавна си се качи на Бистрица на стената, макар че по едно време ме хвана шубе да не се прекатури на задно салто. Та думата ми е конете не са толкова важни, по важно е да не закъсва и да не се троши в най-неподходящя момент.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • До: Български джип "Преслав"

                  Има Ниви с 1.9 дизел от Пежо-64кс.Дори при теглото на Нивата от около 1050кг,е крайно недостатъчна мощноста.Ако се цели създаването на някакъв си джип,мощноста стига но ако се цели създаването на добър джип трябва нещо по-мощно.

                  Коментар


                  • До: Български джип "Преслав"

                    Ах, защо ли всички забравят за специалните ниски предавки на "Преслав"...
                    Формотворец на коли

                    Коментар


                    • До: Български джип "Преслав"

                      Преслав е с голям дизел, на него всичко му е в ред. Въпросния XUD-9 на Пежо е много добър двигател, просто е малък бързоходен форкамерен. С всички последствия за джиповостта. За да може нещо, стои постоянно издут в максимални режими. Това докарва ядове с охлаждането когато радиатора е вече кален, а нито дизелите, нито джиповете по принцип не обичат високите обороти. Донякъде го спасява РК ГАЗ, в нея и правата предавка е 1,15, понижаваща, но това е принципна грешка. Турбината няма да му даде нищо принципиално повече, ще го направи само по-сложен и скъп. Пишем го експеримент, който показва че такъв тип двигател наистина не е правилен на това място, и гледаме за друго. Толкова повече че конструкцията напълно позволява да се сложи практически всичко.
                      Последно редактирано от Стефан; 06-05-09, 15:15.

                      Коментар


                      • До: Български джип "Преслав"

                        В Цялата идея - Всичко да е произведено в България, ми се губи производителя на двигателя. От около година Вамо - Варна - Бившият ЗДД Васил Коларов (Завод за дизелови двигатели) е сринат до земята http://vbox7.com/play:b5f1a751 http://news.ibox.bg/news/id_1056982523 ... ( а как ме разхождаше тате из огромните цехове и изпитателната станция .... като бях малка ...и поточните линии ... и цветните елементи...) Честито N-ти МОЛ на Варненци!
                        Има ли друго място в България където се произвеждат двигатели в момента?
                        Последно редактирано от iai-bg; 06-05-09, 16:30.
                        Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                        Коментар


                        • До: Български джип "Преслав"

                          Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                          В Цялата идея - Всичко да е произведено в България, ми се губи производителя на двигателя. От около година Вамо - Варна - Бившият ЗДД Васил Коларов (Завод за дизелови двигатели) е сринат до земята http://vbox7.com/play:b5f1a751 http://news.ibox.bg/news/id_1056982523 ... ( а как ме разхождаше тате из огромните цехове и изпитателната станция .... като бях малка ...и поточните линии ... и цветните елементи...) Честито N-ти МОЛ на Варненци!
                          Има ли друго място в България където се произвеждат двигатели в момента?
                          Уместен въпрос. Въобще има ли кой, в превърнатата в псевдо-туристическа, търговска и селско-стопанска държава, да произведе серийно и един болт?

                          Коментар


                          • До: Български джип "Преслав"

                            Като гледах филмчето от адреса по-горе... леко ми се насълзиха очите, виждайки как машиностроенето в България бива погубвано - къде умишлено, къде не. До няколко години ще изградя цяла империя от машиностроителни заводи из България, но дотогава дупе да ми е яко от упорита работа и липса на почивка! Силни думи, но ще го направя! Започнах с капитал от 5000 лв. преди месец, да видим какво ще излезе накрая...
                            Формотворец на коли

                            Коментар


                            • До: Български джип "Преслав"

                              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                              Уместен въпрос. Въобще има ли кой, в превърнатата в псевдо-туристическа, търговска и селско-стопанска държава, да произведе серийно и един болт?
                              Колега какво казваш дьржава ли... То отдавна я разпродадоха...
                              Последно редактирано от todor georgiev; 06-05-09, 18:06. Причина: п. г.

                              Коментар


                              • До: Български джип "Преслав"

                                Браво на колегата за куража да изпълни идеята си.А държавата това сме ние ,и напук на калпавите политици,ако в народа има сърцати хора,нещата ще се оправят.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X