Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПОМОЩ! Заден Кардан за Азия Рокста

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ПОМОЩ! Заден Кардан за Азия Рокста

    Задният ми кардан е бил правен и преправян n-пъти.
    Успях да му скъсам ухото на карето към раздатката, което беше разпробивано и стената му беше станала 3-4мм....как няма да се скъса.
    Бях във Варна миналия уикенд в оффроуд сервиза "Under the bridge" и с пичовете там стигнахме до извода, че кардана е тотал щета и няма как да бъде съживен повече. В София имало морга за джипове казаха. Аз за такава не съм чувал и моля, който знае за нея да сподели ако иска.
    Преден кардан от УАЗ би могъл да свърши работа. Ако някои продава, моля да си каже

    И въобще ако някой може да каже как се излиза от такава ситуация, ще бъда благодарен!

    Хубав ден на всички във форума

  • #2
    Аз за такава морга не съм чувал, има една на Симеоновско шосе, ама там са им много нечисти работите, пък и скъпо продават. А иначе преден кардан от УАЗ може да се намери на добра цена чисто нов.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      Аз имам някви кардани от уаз, но са във Враца и най-рано ще мога да дам инфо някъде около 19.02!!! АМа незнам преден ли е или заден!
      Ако дотогава неси свършил работа ще ти дам размери и снимки и ако ти върши работа го имаш!
      4ао
      Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

      Коментар


      • #4
        заден кардан от вранглер устроива ли те

        Коментар


        • #5
          Премери фланците. Отворите за болтчетата са по ъглите на правоъгълник, от тия размери зависи от какво става. Дължината ти е последния проблем. При всяко положение търсиш по-дълъг, пък аз ще ти кажа как да го скъсиш.

          Коментар


          • #6
            Благодаря на всички! Утре, 14 Февруари, ще му премеря разстоянията между четирите дупки към раздатката и диференциала ( предполагам че са еднакви), ще премеря и дължината на кардана в разтегнато и свито положение...нали едни шлици влизат и излизат.

            Коментар


            • #7
              Точно така. На новия трябва да има същите размери свит - разтеглен.
              После се отбелязват с боя двете тръби, така че да го сглобиш по същия начин. Отбелязват се и вилката и тръбата. Реже се с нож за резби дългата тръба, по заварката на вилката за карето. Тръбата е около три милиметра, в нея влиза опашката на вилката. След като я скъсиш, пак на струга набиваш обратно вилката, центрираш я хубаво да не бие, капваш 4 точки, проверяваш за биене. Така - докато изчезне биенето. Обикновено става практически веднага. Заваряваш бавно, да не се изметне, проверяваш за биене. После го даваш за баланс. Знам в МЕИ-то и на ъгъла на Раковска и Козлодуй.

              Коментар


              • #8
                Хиляди благодарности бат' Стефо. Надявам се Дини да има във Враца подходящ кардан за интервенция!

                Коментар


                • #9
                  Момчета, свалих кардана и го сложих на операционната маса. Резултатите са следните:
                  Дължина max. свит - 58см
                  дължина мах. разтегнат - 64см ( при 67см двете части излизат една от друга.
                  Разстояние между дупките (към раздатка и диференциал) -
                  4,5 см и 6,0см. ( тоест не се получава квадрат както си мислех, а правоъгълник)

                  Снимките са качени в личната галерия последните три. Нямам фтп....т.н. за да ги кача тука в темата.

                  МОЛЯ ВИ ДА СИ КАЖЕТЕ МНЕНИЕТО И ДА МЕ ПОСЪВЕТВАТЕ. Сега карам само на преден мост, но очаквам и предния кардан да се счупи всеки момент.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X