Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каптива 2.4 с газов инжекцион

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Каптива 2.4 с газов инжекцион

    Здравейте
    Собственик съм на каптива с неизяснен проблем.
    Купих автомобилаавгуст миналата година без газова уредба и сложих такавва с ОБД връзка. Към декември забелязах че като загрее притриса на празен ход и придърпва при ускорение до към 1500 оборота. Бях на елкон и смених бобина и свещи. После смених сензори на колянов вал и разпределителен вал. Не смуче въздух и проблема е и на газ и на бензин.
    Моля съдействайте.
    Chevrolet Captiva 2.4 2007 LPG

  • #2
    От: Каптива 2.4 с газов инжекцион

    Ако имаш обд2 джаджа виж с телефона какво показват fuel trims като за начало.

    Коментар


    • #3
      От: Каптива 2.4 с газов инжекцион

      Нямам диагностика. Имам само Опком и на него нямам грешки. Днес почистих дроселовата клапа и напръсках с силиконов смазващ спрей зъбните колела на механизма ка моторчето. Ще пиша най- скоро за резултата.
      Поздрави
      Chevrolet Captiva 2.4 2007 LPG

      Коментар


      • #4
        От: Каптива 2.4 с газов инжекцион

        Идеята ми беше, че може да е ламбда сонда или маф, тъй като след време започват да не работят коректно и лъжат компютъра, той пуска грешни смеси и колата не работи адекватно, а грешки няма тъй като въпросните два датчика не са изгорели. Ако искаш пробвай да ги изключиш (разкачаш буксите им), ако работата се подобри знаеш какво да сменяш. С изключена ламбда сонда със сигурност може да се кара, за маф не съм сигурен трябва да се пробва.

        Коментар


        • #5
          От: Каптива 2.4 с газов инжекцион

          Днес след манипулациите колата си държи добре. С климатик винаги почваше да прекъсва, а сега не е така. Ламбда сондата е била добре според майстора като е гледа на делфи.
          Май всичко ще опре до профилактиката на дросела.
          Chevrolet Captiva 2.4 2007 LPG

          Коментар


          • #6
            От: Каптива 2.4 с газов инжекцион

            Здравейте.
            Близо седмица без дразнещия проблем.
            Един ден ми изписа тази грешка, после е самозаноли, но не е спирала колата да се държи стабилно.
            Поздрави
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038540331-big.jpg
Прегледи:1
Размер:520.4 КБ
ID:57901568
            Chevrolet Captiva 2.4 2007 LPG

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X