Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Alfa Romeo Crosswagon Q4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Alfa Romeo Crosswagon Q4

    Здравейте колеги,
    От месец си взех Алфа Ромео Кросвагон Q4 и едвам дочаках големия сняг, за да видя как ще се държи системата 4 х4. Впечатлен съм ! По бял утъпкан сняг при нормално каране, колата е като трамвай-не помръдва на завоите. Явно ми е разрешавала да карам по-бързо от "нормалното" на другите, защото непрекъснато настигах и изпреварвах - ходих по завоите към Бистрица, Железница, Ярема. Завирах се в дълбок сняг, изкачвах снежни стръмни улички - излиза навсякъде. Винаги тръгва, независимо дали съм на лед, сняг, кал и на наклон В тази връзка имам въпрос, как точно работи системата 4 х4 на тази кола. Вижте този клип, как тестват различните системи 4х4 на ролки и ако някой знае как би се държал Кросвагона на такъв тест моля да ми пише https://www.youtube.com/watch?v=VzGSOxR9ZJE

  • #2
    От: Alfa Romeo Crosswagon Q4

    Честито за новата кола! Много безаварийни километри!
    Съвсем нормално е да е проходима, все пак е Торсен диф. т.е. системата за задвижване е като при Ауди Quattro.
    M57D30T1
    W450

    Коментар


    • #3
      От: Alfa Romeo Crosswagon Q4

      Системата е като на ланчия делта ма тва са подробности

      Иначе най доброто вдц в сегмента
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Alfa Romeo Crosswagon Q4

        Тук има малко информация - цък!
        Главното е, че централния диференциал е Torsen T-3 или тип C както му казват италианците (и май не само те). Нямам идея дали може да се заключва принудително от шофьора или само ел. системите решават.
        Но си е много добра система като цяло. Жалко че 159 нямат вариант с по-голям просвет, алтернатива на предишната 156 Crosswagon Q4. Щеше да е чудесна машина!
        Много заглеждах 156 Crosswagon Q4 по едно време, но се отказах заради дизела и липсата на автомат.
        Последно редактирано от Dobs; 18-01-17, 14:37.

        Коментар


        • #5
          От: Alfa Romeo Crosswagon Q4

          Първоначално публикуван от Dobs Преглед на мнение
          Тук има малко информация - цък!
          Главното е, че централния диференциал е Torsen T-3 или тип C както му казват италианците (и май не само те). Нямам идея дали може да се заключва принудително от шофьора или само ел. системите решават.
          Името TorSen идва от Torque Sensing, а не е италианско.
          Нито шофьора решава кога да се заключи, нито ел системите.
          Ето виж как работи торсен-а - цък.

          Коментар


          • #6
            От: Alfa Romeo Crosswagon Q4

            XeXe
            Знам какво значи Торсен. Мисълта ми беше, че май само италианците казват на Торсен Т3 - тип Ц.

            Коментар


            • #7
              От: Alfa Romeo Crosswagon Q4

              Не му казват само те така - awdwiki

              Коментар


              • #8
                От: Alfa Romeo Crosswagon Q4

                То е защото Торсен Тип 1,2,3 е едно и също като Торсен тип А,В и С.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #9
                  От: Alfa Romeo Crosswagon Q4

                  Благодаря колеги за мненията
                  Проверих, колата става и за лек оффроуд ето яНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Q4.jpg
Прегледи:1
Размер:144.5 КБ
ID:5742967

                  Коментар


                  • #10
                    От: Alfa Romeo Crosswagon Q4

                    Първоначално публикуван от Goro_Q4 Преглед на мнение
                    Благодаря колеги за мненията

                    Проверих, колата става и за лек оффроуд ето я[ATTACH=CONFIG]901091[/ATTACH]
                    Гледам,че предната кука е завивана,та май някой те е вадил отнякъде,или пък ти тегли някой джип на задна с тоя всъдеход.
                    Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                    Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                    Враца

                    Коментар


                    • #11
                      От: Alfa Romeo Crosswagon Q4

                      Тествал съм Кросвагона с една гума вдигната на крик, и колата не помръдна...

                      Коментар


                      • #12
                        Виж тези клипчета - с една гума във въздуха колата си тръгва без проблем. А това с крика ще го пробвам веднага щом се затопли
                        https://www.youtube.com/watch?v=jvZKwd88T-0
                        https://www.youtube.com/watch?v=xnPAB3U7A5Y

                        Хе хе, нямаше я капачката, защото винаги съм готов да помогна на колегите с джипките... :-)
                        Отпред вече имам капачка, трябва да намеря и задната
                        Последно редактирано от CarTest™; 08-02-17, 08:52.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Alfa Romeo Crosswagon Q4

                          Пробвахте ли, какво се случва?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Alfa Romeo Crosswagon Q4

                            На крик не съм пробвал, но всеки ден излизам на новата тангента през Илиенци. Там има една отсечка от 200 м дето си е оффроуд. Винаги се качвам на асфалта през нещо като слог. Колеги, които са карали след мен ми казват, че за моменти някои от гумите са ми във въздуха. Почти същата ситуация: https://www.youtube.com/watch?v=jvZK...gILA_&index=12

                            Коментар


                            • #15
                              От: Alfa Romeo Crosswagon Q4

                              Средния, ясно - торсен3 - перфе, само остава и предния, и задния да са торсен или някакъв шпер и колата наистина нема да има равна в тоя клас поне. Та, някой може ли компетентно да каже, какви са предния и задния диференциал?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X