Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КИТАЙСКАТА СИЛА!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • КИТАЙСКАТА СИЛА!!!

    почна се китайското нашествие:
    landwind
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

  • #2
    китайците навлизат с маршова стъпка в света на пройзводството на автомобили
    например вече всички двигатели на ROVER ще се произвеждат в Китай от Nanjing Auto

    а други китайци се опитват здраво да се прегърнат с Ford Европа - те са Shanghai Automotive Corp

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от sofianita
      китайците навлизат с маршова стъпка в света на пройзводството на автомобили
      например вече всички двигатели на ROVER ще се произвеждат в Китай от Nanjing Auto...
      offtopic :
      Sofianita,
      Надявам се, че ти, за разлика от половин България, правиш разлика между Rover и Land Rover, нали?

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от Yaro
        Първоначално публикуван от sofianita
        китайците навлизат с маршова стъпка в света на пройзводството на автомобили
        например вече всички двигатели на ROVER ще се произвеждат в Китай от Nanjing Auto...
        offtopic :
        Sofianita,
        Надявам се, че ти, за разлика от половин България, правиш разлика между Rover и Land Rover, нали?
        и аз точно това щях да я питам...кой РОВЕР... щото са много.
        а не знам дали китайцитя искат да се прегърнат с ФОРД, но съм сигурен че всички, вклзчитъелно и ФоРД искат да се прегърнат с тях...
        междо другото още преди 4 години ако не се лъжа, произвеждаха няколко сторин хиляди автомобила годишно, по лиценс разбира се. Сега може да са минали милиона вече.
        до няколко години може да станат най-големият авто производител в света.
        а що се отнася до джипката за която става въпрос... някой може ли да ми каже за какво му е ЖИРИСКОПА, и какво всъщност представлява тоя негов ФИРОСКОП???
        а има ли изобщо такова нещо, или и тия са писали през оная си работа като СПЕЦИАЛИСТИТЕ от Сузуки за независимото на ДФИМНИто
        БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
        (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

        Коментар


        • #5
          аз мисля, че има още много време докато китайските автомобили започнат да стават конкурентни, с нещо друго освен цена, това са традиции, опит, ноу - хау, неща които не се купуват с пари, а изискват много пари и много време.

          по - скоро ще стане нещо, като японските автомобили, но японците са се наложили на пазара в едни времена на рецесия и доста малка конкуренция. по онова време автомобилите още са навлизали в употреба, имало е ниши на пазара, които те са използвали. сега не е така.

          заради глобализацията почни няма кътче на света, кадето няколко производители да не са се сборили за пазара. според мен китайците ги чака едно адски трудно, дълго и капиталоемко налагане на пазара, без да може да се прогнозира какъв ще е дългосрочния ефект и дали изобщо някой ще спечели от това или всички ще загубят.
          drive alive

          Коментар


          • #6
            Те казаха - 2 години.

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от go go go
              аз мисля, че има още много време докато китайските автомобили започнат да стават конкурентни, с нещо друго освен цена, това са традиции, опит, ноу - хау, неща които не се купуват с пари, а изискват много пари и много време.

              по - скоро ще стане нещо, като японските автомобили, но японците са се наложили на пазара в едни времена на рецесия и доста малка конкуренция. по онова време автомобилите още са навлизали в употреба, имало е ниши на пазара, които те са използвали. сега не е така.

              заради глобализацията почни няма кътче на света, кадето няколко производители да не са се сборили за пазара. според мен китайците ги чака едно адски трудно, дълго и капиталоемко налагане на пазара, без да може да се прогнозира какъв ще е дългосрочния ефект и дали изобщо някой ще спечели от това или всички ще загубят.
              горките китайци! Живи да ги оплачеш!
              Достатъчно е да захранват тамошния пазар за да натрупат опит и пари...
              А представяте ли си каква петролна криза ще настъпи, когато средния китаец се сдобие с кола?
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                Тая "жипка" като я гледам а и с тоя исузу мотор
                ми се струва че е нещо като опел фронтера облечен от китайски шивачи от дрехи ушити по рисунки на италиански художник
                но наистина ако не е много зле като качество то цената е доста атрактивна
                а съм сигурен че до някоя година и на качество ще ги докарат и цените им няма да са много по различни

                Коментар


                • #9
                  za offtopic - priemam che sam gilty , no nadejdata che pravia razlika e opravdana

                  a te ste praviat motorite na rover-ite na koito nie zlopoluchni sglobiavahme modelite maestro

                  Коментар


                  • #10
                    Митков,приятелю,тъкмо този 2,8 лтр. турбодизел преди няколко/не много/ години бе признат в САЩ , а после и не само там за един от най-добрите дизели.Характеризира се с малък разход , малко дефекти ивисока надеждност.Друг е въпросът,че у нас обикновено Исудзу-тата,които се карат отдавна са си изживели живота и са на преклонна възраст.така,че братята китайци са се ориентирали добре с двигателя, но не знам как стои въпросът с окачването и ходовата част.

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от Тихомир Севов
                      ... не знам как стои въпросът с окачването и ходовата част.
                      най-вероятно са копирани с подръчни материали
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от LJ73
                        Първоначално публикуван от Тихомир Севов
                        ... не знам как стои въпросът с окачването и ходовата част.
                        най-вероятно са копирани с подръчни материали
                        може би затова в сайта не пише подробности и няма снимки...
                        LZ1RED

                        Коментар


                        • #13
                          Точно така. И салона - съшо.
                          Бе, правете сметка. Щом от това чудо са потресени и руските уазоводи, значи работата е наистина страшна. Щото ония момчета на последно място можеш да ги изкараш разглезени или капризни, и наистина са виждали дъното на автомобилното качество ...

                          Коментар


                          • #14
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:NEW.jpg
Прегледи:528
Размер:798.5 КБ
ID:6571161
                            Не знам за вас ама аз съм много доволен от Китайското BMW X5, имам си и ТЛК 120 и Паджеро и....абе 3в1,много добро
                            Като цяло за парите си (5 бона) е мнооого просторна(огромна) машина.
                            Двигателя е малко слабичък за това купе(2,4/125hp Mitsubishi),но както се казва не отивам на състезание.
                            По магистралата 140 си ги държи и не ги усеща-срещу 12/100 газ.
                            От към проходимост-прилично...4х4 се включва с врътка(има 4х2-4х4-N),липсва ми малкия лост и бавните.
                            До скоро имах Киа Спортидж 99,за съжаление се разделих с нея само заради малкия обем за багаж...може да звучи тъпо,ама го направих.
                            От към салон,радва окото...благинка е.
                            Инфо за двг-то и трансмисията черпя от форума на GREAT WALL, на "Ховъра H3" е едно към едно е.
                            И тук,и там съм пуснал тема за "Китаеца"-търся и други собственици-съмишленици,щото знам че има 3-4 такива,но за сега всеки мълчи.
                            Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                            Краси
                            "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                            Коментар


                            • #15
                              Шаси и бавни има ли това чудо?
                              Nissan Terrano 2,7 TDI

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X