Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Chevrolet Captiva

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Chevrolet Captiva

    Сигурно не си от София или не я караш много градско, та не си сменил съеденител все още ... ?!
    Ендурото и сексът не са шега работа !
    -------------
    Животът се измерва с броят на издишванията !

    http://sixdayscrazyjob.com
    http://crazy-job.com

    Коментар


    • #62
      До: Chevrolet Captiva

      20000 км. Никакви оплаквания !
      Вчера кръстосвах цялото трасе на състезанието "Златното руно" със снимачния екип в джипката. Навсякъде мина и вози страхотно на лек, пък и по-тежък off road. Е, два-три пъти изрина отдолу пръст от земята, ама това си е нормално за джалнатин като мен.
      Прави ми впечатления, че храстите лесно и драскат боята.

      Осреднен разход на гориво, с приоритет към градско - 10/100.
      Ендурото и сексът не са шега работа !
      -------------
      Животът се измерва с броят на издишванията !

      http://sixdayscrazyjob.com
      http://crazy-job.com

      Коментар


      • #63
        До: Chevrolet Captiva

        Уффф,нещое се шашкам,тая Каптива гори 10-13-14 на 100 с мотор 2.0,тя фул-тайм ли е ,че ще гори толкова.Аз разбирам моята осемдесятка си гори като лек танк,но съм имал Патрул3.3ТД,4.2 ТД с парт тайм-честно казано на задно само си горяха 10-11.5.Какво е това "модерно" моторче два литра и да "суче"толкова нафта???

        Коментар


        • #64
          До: Chevrolet Captiva

          От няколко дни карам Каптива СПОРТ 2.0 дизелче....., ама разхода ми разказа играта и то е само 150 кочета от които сигурно 50 още са в конюшната Странно ми се стори защото имам и АУДИ А6 2003 година с мотор 2.5 ТДИ и е 198 коня та разхода извънградско ми дава 6.2 - 6.5 а шевито 10 - 11 извънградско.... направо ме уби !!!!! Дали ще се коригира с времето, все пак е на 500 километра

          Коментар


          • #65
            До: Chevrolet Captiva

            Мисля че не много коректно да се сравняват различни класове автомобили. Един и същ двигател качен на СУВ и на лек автомобил, например цитирания Ауди 6 ще даде различен разход. Без да имам претенции на голям познавач всички по големи СУВ-ове (които съм карал или на които съм се качвал) си харчат. СУВ и много икономична кола са според мен несъвместими понятия.

            Коментар


            • #66
              До: Chevrolet Captiva

              Първоначално публикуван от gkostadinov Преглед на мнение
              Мисля че не много коректно да се сравняват различни класове автомобили. Един и същ двигател качен на СУВ и на лек автомобил, например цитирания Ауди 6 ще даде различен разход. Без да имам претенции на голям познавач всички по големи СУВ-ове (които съм карал или на които съм се качвал) си харчат. СУВ и много икономична кола са според мен несъвместими понятия.
              ОК, ама все пак ми е странно... Ако сложа двигателя от АУДИТО на СУВ-а пак ли ще ми даде същият разход ??? (Тъп въпрос ама чисто хипотетично питам) ... и много ми е странно защо ???
              Какво значи .... ?

              Имаше една детска поговорка.....

              Събрахме се значи да обсъдиме значи, какво всъшност значи думата значи. И достигнахме значи до извода значи, че думата значи всъшност нищо не значи

              Коментар


              • #67
                До: Chevrolet Captiva

                Моят закова на 10/100 при комбиниран разход и това ще е окончателно, защото е на 25000 км и е автоматик.
                Ако е ръчна скоростна кутия, разходът вярвам, ще е още по малък.
                Относно разхода, колегата gkostadinov е прав. Няма как да харчат малко тези машини, тъй като са доста по-тежки и съпротивлението на въздуха е много по-голямо в съответствие с контктната площ !

                Който иска по-нисък разход, купува си лимузина !
                Ендурото и сексът не са шега работа !
                -------------
                Животът се измерва с броят на издишванията !

                http://sixdayscrazyjob.com
                http://crazy-job.com

                Коментар


                • #68
                  До: Chevrolet Captiva

                  Така е. Освен това на нашите коли двойното предаване се включва когато машината прецени. Имам чувството, че през зимата това става доста често дори и да няма видими признаци (например пътят е сух или изглежда сух).
                  При един и същи стил на каране през зимата разходът ми беше постоянно 1 л повече от летния. Нямам друго разумно обяснение освен че съм карал през повечето време 4х4.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Chevrolet Captiva

                    значи ли това че 4х4 не е постоянно включено ? Кои колела са основно движещи ?

                    Коментар


                    • #70
                      До: Chevrolet Captiva

                      Приятелю Lazik,
                      Няма лошо да се чете инструкцията за колата.
                      Постоянно движещи са предните колела. Прехвърлянето на въртящия момент към задните става on demand, т.е. при нужда, която нужда се определя от електронните системи на колата- ABS, ESP,TC (може би и в комбинация с други). Съотношението стига до 50:50, което е пълно 4х4. Когато задвижва 2 моста естествено колата харчи повече.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Chevrolet Captiva

                        Първоначално публикуван от gkostadinov Преглед на мнение
                        Приятелю Lazik,
                        Няма лошо да се чете инструкцията за колата.
                        Постоянно движещи са предните колела. Прехвърлянето на въртящия момент към задните става on demand, т.е. при нужда, която нужда се определя от електронните системи на колата- ABS, ESP,TC (може би и в комбинация с други). Съотношението стига до 50:50, което е пълно 4х4. Когато задвижва 2 моста естествено колата харчи повече.
                        Ми ко да направя..... много мразя да чета инструкциити....., баси ама имам чуството че почти никой не чете инструкции Благодаря за разяснението

                        Коментар


                        • #72
                          До: Chevrolet Captiva

                          Има и доста сайтове за това.

                          Двойно предаване. Модерно и изключително практично Едно мигване на окото трае три пъти по-дълго от времето от 100 хилядни от секундата, необходимо за включване на колелата на задния мост на Chevrolet Captiva при нужда от допълнително сцепление. Мощта на автомобила се разпределя равномерно на пътя дори в остри завои, при потегляне на стръмен наклон и хлъзгава настилка.
                          При нормален режим на шофиране, задвижващата сила се насочва изцяло към колелата на предния мост. В случай, че електронният управляващ блок регистрира нужда от по-добро сцепление, разпределението между предния и задния мост може да се променя плавно до достигане на съотношение 50:50. Наред с приплъзването на колелата, системата следи и много други сигнали като положението на педала на газта, оборотите на двигателя, ъгълът на завъртане около вертикалната ос и отклонението на волана. Системата за двойно предаване е напълно интегрирана с ABS и ESP.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Chevrolet Captiva

                            Мерси за инфото ! Ще взема да се поровя малко.... Междудругото днес се качех малко по пресечен терен по Витоша и определено бях доста учуден, че машинката се справи.... Най-много ми хареса асистента при спускане.... кеф голям

                            Коментар


                            • #74
                              До: Chevrolet Captiva

                              на мен ми харчи 10-11 градско( проба с доливане беше даже малко над 10) теста беше 2 обиколки на околовръсното в делничен ден със всичките му пълзенета и задръствания при овч купел, люлин, младост и тн. каптивата е дизел, ръчка на 8 месеца 15000км

                              Коментар


                              • #75
                                До: Chevrolet Captiva

                                А пък аз и правих вчера спортно каране през града - ръчка нон - стоп..... удари ми около 17 / 100 разход мойта е автоматик на 1700 километра

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X