Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Chevrolet Captiva

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Chevrolet Captiva

    Първоначално публикуван от Lazik Преглед на мнение
    А пък аз и правих вчера спортно каране през града - ръчка нон - стоп..... удари ми около 17 / 100 разход мойта е автоматик на 1700 километра
    Хич да не ти пука !
    Ще падне после с един-два литра непременно !

    Абе, това с преценката и мигването да не са го взели от Стиви Уондър ?
    Нещо не ми се струва доизкусурено...
    Аз нали не трая, много скоро пробвах как е на off road и на една кал нещо много дълго я чаках да мига тая каптива, докато включи и задното.
    А ABS-а ме нерви много ! Много пъти ме е изправял на нокти. Поне да ги правят да се изключват при желание на водача тия системи. Това е система за водачи, които са взели книжка след поне 5-6 скъсвания пред КАТ !
    Ендурото и сексът не са шега работа !
    -------------
    Животът се измерва с броят на издишванията !

    http://sixdayscrazyjob.com
    http://crazy-job.com

    Коментар


    • #77
      До: Chevrolet Captiva

      Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
      А ABS-а ме нерви много ! Много пъти ме е изправял на нокти. Поне да ги правят да се изключват при желание на водача тия системи. Това е система за водачи, които са взели книжка след поне 5-6 скъсвания пред КАТ !
      Това за ABS-a определено е отвратително.... С две думи НЕ СПИРА !!!!! Евана работа ! И аз на някалко пъти се приближавах доста бъззо към задният номер на някой и имам чувството че нищо не съм натиснал.... Определено недамислена работа !!!

      Коментар


      • #78
        До: Chevrolet Captiva

        Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
        Аз нали не трая, много скоро пробвах как е на off road и на една кал нещо много дълго я чаках да мига тая каптива, докато включи и задното.
        Жоро, какво чакаш да мига не разбрах ?

        Коментар


        • #79
          До: Chevrolet Captiva

          Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
          Хич да не ти пука !
          Ще падне после с един-два литра непременно !

          Абе, това с преценката и мигването да не са го взели от Стиви Уондър ?
          Нещо не ми се струва доизкусурено...
          Аз нали не трая, много скоро пробвах как е на off road и на една кал нещо много дълго я чаках да мига тая каптива, докато включи и задното.
          А ABS-а ме нерви много ! Много пъти ме е изправял на нокти. Поне да ги правят да се изключват при желание на водача тия системи. Това е система за водачи, които са взели книжка след поне 5-6 скъсвания пред КАТ !
          В неделя бяхме със ninja_1 да покараме една такава (2 л. дизеляк, 150-те кончета). На мократа трева той успя да накара прехвърлянето на мщност към задните колела да спре да работи. Голяма глупост е. ПО едно време гледаш как предните въртят почти до изпушване, а задните йок. Ще кача видео и снимки, за да се види.

          Разхода - ужас - едвам го удържах около 14. Да, не беше от най-спокойните карания, ама това ме шокира.
          Георги Гатев

          Коментар


          • #80
            До: Chevrolet Captiva

            Първоначално публикуван от trimata Преглед на мнение
            В неделя бяхме със ninja_1 да покараме една такава (2 л. дизеляк, 150-те кончета). На мократа трева той успя да накара прехвърлянето на мщност към задните колела да спре да работи. Голяма глупост е. ПО едно време гледаш как предните въртят почти до изпушване, а задните йок.
            За това "мигане" говоря, че понякога е дълго !
            И при мен се е случвало.
            Ендурото и сексът не са шега работа !
            -------------
            Животът се измерва с броят на издишванията !

            http://sixdayscrazyjob.com
            http://crazy-job.com

            Коментар


            • #81
              До: Chevrolet Captiva

              Явно не владея тази "терминология".
              Останах с впечатление, че "мигане" е светването на индикатор по таблото. Доколкото прочетох, при пренасянето на въртящия момент към задния мост, приключването на ABS, ESP и каквото и да е друго- няма никаква визуална или звукова сигнализация.
              Аз лично бих предпочел да има, но .. както са решили инженерите.

              Коментар


              • #82
                До: Chevrolet Captiva

                Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
                За това "мигане" говоря, че понякога е дълго !
                И при мен се е случвало.
                При нас светна и докато не я изкарахме на спокойно светеше. Аз си мисля, че би могло да е ако предните вътрят яко и междинния диф се опитва да включи и му идва малко повече въртящ момент и електрониката го изключва, за да го предпази от някакви повреди.
                Георги Гатев

                Коментар


                • #83
                  До: Chevrolet Captiva

                  Имам питане :
                  Дари ако сложа чип на каптивата ще е по-добре ?

                  Коментар


                  • #84
                    До: Chevrolet Captiva

                    Първоначално публикуван от Lazik Преглед на мнение
                    Имам питане :
                    Дари ако сложа чип на каптивата ще е по-добре ?
                    Има доста мнения по този въпрос на другия форум http://clubs.dir.bg/showthreaded.php...page=&view=&sb=

                    Коментар


                    • #85
                      До: Chevrolet Captiva

                      Имам едно питане - замислям се дали да си взема една Каптива 3.2 бензин или Субару Форестер Боксер дизел. Дайте мнения ?

                      Коментар


                      • #86
                        До: Chevrolet Captiva

                        моята каптива е 3.2 V6.
                        мисля че много рядко продават такава, сигурно купувачите ги плаши разхода.
                        лично аз съм доволен и смятам че този мотор много й приляга на каптивата.

                        субаруто съм го виждал, но не съм карал, нито съм се возил. материалите в купето изглеждат по- качествени. този дизелов двигател е съвсем нов, аз чисто теоретично бих предпочел 2.5 турбо -бензин- 230 кс. като размери е по малка от каптивата. като цена е 10к лв повече.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Chevrolet Captiva

                          Здравейте,
                          А какво ще кажете за Рекстън. Имам един приятел, родителите му имат и Каптива и Рекстън. Каза ми, че рекстъан е по-добре от гледна точка на здравина на ходовата част, не съм сигурне, но маий ми бесхе казал, че оказването на Шевролета е много нежно. Рексътна харчи по- малко( около10-11 в града пък е 163 коня и е 2,7 и е 5 цилиндров).Хем с по-голям двигател, хем по- мощен, пък харчи по-малко. Както и, че вътре в купето на рекстъна е по- широко от на каптивата. Не казвам, че Каптивата е лоша, но така ми каза приятеля.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Chevrolet Captiva

                            Шевролет Каптива .
                            Имам проблем с Каптивата влиза в авариен режим често напоследък,светват лампи на ABS и тези за хлъзгав път.
                            Закачат на компа,грешки няма и така няколко пъти,проблем е че когато отида до сервиза лампите за хлъзгав път са винаги загаснали.
                            Ако някои е имал такъв проблем да пише.

                            Имам съмнения за ABS датчик заден ,но в ЕУ форум за Каптива пише че грешката трябва да се открие преди да се сменя датчик защото иначе можела да прави пак проблем и с нов
                            датчик.И както разбирам от чужди форуми това е често срещан проблем при Каптивите.

                            Поздрави на всички съфорумци.

                            Последно редактирано от Иво Томов; 24-10-16, 13:46.
                            Honda CRF 250 X
                            Touareg 3.0 TDI

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X