Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Chevrolet Captiva

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Chevrolet Captiva

    Добра машина но малко са поизлагали с разхода на нафта за 2,0 и 150коня пот 13 извън градско не пада а за градско незнам не сам засичал а и нещо ще се отървават от него разбрах но незнам защо
    0885 297985,мтел-Радо
    0876 556870,виваком като домашен

    Коментар


    • #47
      До: Chevrolet Captiva

      Незнам защо но в началото моята,даваше разход 13.7-13.8 в града,вече три месеца я карам не пада под 14.4.Колегите казоха,че ще пада постепено с разработване на двигателя,но се вдигна от веднъж и остана там,не прави разлика в горивото дали е от супер скъпия или от ефтин дизел.

      Коментар


      • #48
        До: Chevrolet Captiva

        Да не би да не си я разработил добре, та това да е причината? Ако до там първата смяна на масло ако си я тествал как се ускорява вдигал си повечко км/ч от там да не е станало правилно разработване и затова да гори толкова много ..... все пак разликата е огромна спрямо това което дават по документи.
        Rally Sport - News and Video - www.RallyPulse.com/Bulgaria

        Коментар


        • #49
          До: Chevrolet Captiva

          Карам си я супер кротко,само и галя педала.Маслото не съм сменял още,но ме притеснява разхода,че се качва а не намалява,незнам дали да я карам да я гледат или да исчакам малко още,че като знам какви разбирачи са в тези сервизи

          Коментар


          • #50
            До: Chevrolet Captiva

            Според мен щом е започнала да увеличава разхода на гориво има нещо което не е наред. Ако е близко момента когато трябва да смениш маслото отивай и го сменяй. На колко км трябва да се смени на 2000-2500 ли?
            Rally Sport - News and Video - www.RallyPulse.com/Bulgaria

            Коментар


            • #51
              До: Chevrolet Captiva

              колата е на 2000км.,незнам на колко се прави първата смяна

              Коментар


              • #52
                До: Chevrolet Captiva

                Преди малко се обадих в сервиза и ми отговориха,че не било нормално това горене,записаха ми час за преглед.Мисля,че ще се берат ядове,с тея сервизи,маслото на 15000 казаха,че трябва да се смени.

                Коментар


                • #53
                  До: Chevrolet Captiva

                  Първоначално публикуван от oootelefon Преглед на мнение
                  Преди малко се обадих в сервиза и ми отговориха,че не било нормално това горене,записаха ми час за преглед.Мисля,че ще се берат ядове,с тея сервизи,маслото на 15000 казаха,че трябва да се смени.
                  Ако искаш да я караш по-дълго,не вдигай повече от 2500 об/мин за тези 15 000км.Съвет...
                  0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                  Коментар


                  • #54
                    До: Chevrolet Captiva

                    Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                    Ако искаш да я караш по-дълго,не вдигай повече от 2500 об/мин за тези 15 000км.Съвет...
                    благодаря за съвета ти,карам я по този начин,но почва да ме притеснава ,този разход,който вместо да пада се увеличава

                    Коментар


                    • #55
                      До: Chevrolet Captiva

                      Аз направих 10000 км и разходът бавно, но непрекъснато пада
                      Нормално е зимата в студено и в хлъзгаво време да вдигне малко, но чак пък толкова ...
                      Препоръчват смяна на маслото на 15000, но най-добре е първия път да се смени поне на 7500
                      До сега съм нямал проблеми с нищо по джипа. Все повече го карам по по-лек off road и се държи добре.
                      Ендурото и сексът не са шега работа !
                      -------------
                      Животът се измерва с броят на издишванията !

                      http://sixdayscrazyjob.com
                      http://crazy-job.com

                      Коментар


                      • #56
                        До: Chevrolet Captiva

                        Здравейте

                        Аз имам Каптива 3,2 V6 от 9 месеца. Вече съм на 17 000 км. Сменил съм маслото. Нямам никакви забележки към колата. Дърпа здраво, вози добре.
                        Единствено разхода е далеч от стойностите в книжката. Наистина към 9000 км падна от първоначалните стойности. До летните гуми беше 11/100, но в зимни условия стана 12,5- 13. Имам впечатление от други подобни коли и за бензинова кола като че ли е нормално. Това 8,9 в книжката не звучи сериозно или пък трябва да се кара на круз контрол с 50 км/ч

                        Коментар


                        • #57
                          До: Chevrolet Captiva

                          Първоначално публикуван от gkostadinov Преглед на мнение
                          Здравейте

                          Аз имам Каптива 3,2 V6 от 9 месеца. Вече съм на 17 000 км. Сменил съм маслото. Нямам никакви забележки към колата. Дърпа здраво, вози добре.
                          Единствено разхода е далеч от стойностите в книжката. Наистина към 9000 км падна от първоначалните стойности. До летните гуми беше 11/100, но в зимни условия стана 12,5- 13. Имам впечатление от други подобни коли и за бензинова кола като че ли е нормално. Това 8,9 в книжката не звучи сериозно или пък трябва да се кара на круз контрол с 50 км/ч
                          8.9 за извънградско даже е много - за справка на Санта Фе V6 автоматик дават 7,9/100 извънградско...

                          зимно време на къси разстояния разходът се вдига драстично...
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #58
                            До: Chevrolet Captiva

                            Двигателят на Huyndai Santa Fe V6 е 2,7 л - 188 к.с. (моят е 3,2 л- 230 к.с.) - има разлика.
                            Въпреки всичко 7,9/100 ми изглежда нереално. Не става въпрос какво пише в инструкцията, а какво се получава при реално каране.

                            Тези стойности които написах не са за кратки разстояния, а напротив- продължително каране по магистрали, често на круз контрол.

                            Ако някой друг има този двигател за мен ще е интересно да споделим впечатления (включително и за разхода)

                            Коментар


                            • #59
                              До: Chevrolet Captiva

                              Не знам как на круиз контрол ви излиза по-нисък разхода ?!!!
                              При мен винаги тогава се качва с две-три десети.

                              При пресичане на проходи с по къси завои, като Шипченски, Троян-Кърнаре и др. карам на типтроник и разходът също спада. Не че много ме интересува, но ме мъчи звукът на мотора, който постоянно превключва предавките и практически държи двигателя почти постоянно на полусъеденител.

                              Смяната на маслото преди време също ме подразни, тъй като ме задължиха да е на GM, което е значително по-евтино от Motul-a, който аз исках да сложа.
                              Иначе нямало да важи вече гаранцията ...
                              Аз не искам да слагам някакво шибано, а близо 2 пъти по-скъпо !
                              Мисля, че това е много недомислено
                              Ендурото и сексът не са шега работа !
                              -------------
                              Животът се измерва с броят на издишванията !

                              http://sixdayscrazyjob.com
                              http://crazy-job.com

                              Коментар


                              • #60
                                До: Chevrolet Captiva

                                Здравейте, притежавам Каптива от 7месеца, до сега нямам проблеми. Минал съм 37500км и разхода след 15000км падна средно на 10 л . колата се държи перфектно на пътя, пробвал съм зимата на 40-50 см сняг без проблеми. единствено ме учуди факта, че се наложи смяна на накладки на 30000км но преполагам това се дължи на автоматика.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X