Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Клуб Панда 4х4

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Клуб Панда 4х4

    Ако се вдигне с 15см , няма ли да е огънато много карето ?

    Коментар


    • #62
      От: Клуб Панда 4х4

      За тази цел се сменя планката която държи маншона на скоростите, слага се от фиат мисля че беше 125 трябва да проверя точно модела кои беше, и другото което е, но там вече скачаме на лифт от 20 до 30 см, но тогава вече се прави сваляне на двигателя и скоростите с 3 см и удължаване ушите на носачите пак с толкова както е показано на тези клипчета които качих с тази цел горе долу да се види за какво става въпрос, пък здраве и живот до една две седмици почвам моята пандичка и смятам да я повдигам но не съм решил още с колко да я вдигна, а и всичко което ще правя ще обяснявам подробно тук във форума

      Коментар


      • #63
        От: Клуб Панда 4х4

        Първоначално публикуван от salash Преглед на мнение
        Ако се вдигне с 15см , няма ли да е огънато много карето ?
        А и забравих да допълня че на външното каре не му пречи, вътрешното е фатално защото при повдигане с оригиналната планка (която държи маншона) полуоската ще опира в нея, а другата която казах по горе е малко по различна от към вътрешния краи

        Поздрави!

        Коментар


        • #64
          От: Клуб Панда 4х4

          Не се учудвайте,че няма голяма активност в тази тема - Пандите са спрели да се развалят )) Снощи приятелката ми казва " днес цял ден вали,искаш ли да покараме малко в калта " Едвам ме нави'',казвам аз Зареждам и газ по кросовата писта,после към с.Иванци по един доста интересен и кален път. Тъй като Пандата не се слави с мощни фарове и при комбинацията от тъмнина,запотено стъкло,слаби фарове си ударих сериозно гърнето в един голям камък и то се изкърти от генерацията. Какво ми беше учудването,че колата изведнъж провървя доволно ! Смисъл такъв, че до сега винаги съм се оплаквал,че нещо я спъва,че не върви както трябва. То не беше основен ремонт,то не бяха чудесии...не,не и не. За сравнение - на колегата над мен,който е писал, неговата Панда върви мнооооого повече от моята. Както и да е, възможно ли е да е запушено/задръстено крайното гърне и то да спъва колата. Сега без него върви наистина по-добре ( и бръмчи като краз ) . Дали с чисто ново гърне ще се запази това добро вървене или трябва да ревизирам цялата генерация?
          First Man, then Machine!
          Lada Niva
          Honda XR 400

          Коментар


          • #65
            От: Клуб Панда 4х4

            Вълче махани всички гърнета и остави само последното катализатора също само трябва да нагласим ламбда сондата

            Коментар


            • #66
              От: Клуб Панда 4х4

              Днес с баща ми смазахме джака,тъй като на вдигане нямаше проблем, но при спускане постоянно засичаше. Смазахме го,изпробвахме го на Нивата, и бащата казва : дай да опитаме с Пандата. В по-предишните постове бях показал как ми завариха две челни много здрави куки. Сложихме на джака един изключително голям и здрав карабинер и я вдигнахме чрез него. Абсолютно никакви проблеми нямаше и вече се замислям как да укрепя праговете. На задницата на Пандата съм поръчал да се сложи тръба, която да замести задната броня ( която тръба ще бъде използвана за джака ) .
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-03-09 13.18.50.jpg
Прегледи:1
Размер:103.2 КБ
ID:5569106
              Прикачени файлове
              First Man, then Machine!
              Lada Niva
              Honda XR 400

              Коментар


              • #67
                От: Клуб Панда 4х4

                Здравейте колеги!
                Бях писал че ще си правя пандичката от до, но в течение на обстоятелствата, който не бяха никак благоприятни се случи така че както карах по един черен път, изведнъж пътя свърши и аз се ударих в един синор челно бяхме заедно с колегата Brazer, та както и да е въпроса е че на моята панда моста влезна 15 см на вътре понеже купето е изгнило доста прилично и не става нищо от него, и за това разпродавам пандата на части, освен това имам още една пак за части само че и нейното купе не става защото и то е много зле и е 4 по 2 няма уши за ресиорите, та мисълта ми е ако на някои му трябва нещо да ми пише или да се обади имам абсолютно всичко и то по 2, имам и два двигателя единият от които е 1000 куб, който е перфектевн без забележки, а другия е 1100 само че е разглобен защото щях да го слагам и го разглобих за да го прегледам иска само едни основни лагери на стандартен ремонт, гумички на клапаните и кичета на коляновия вал, иначе всичко друго му е 6 основните лагери не са надрани, а просто като свалях вала се счупи едната пъпка на единия лагер, който ляга в леглото на самия блок, та ако някои се интересува за нещо нека ми се обади: 0888 617 390 Тодор Иванов, или да пише на лични да не цапаме темата!

                Поздрави!

                Коментар


                • #68
                  От: Клуб Панда 4х4

                  Тоше,снимай Пандите и ги качи в секцията ''Продавам''.
                  First Man, then Machine!
                  Lada Niva
                  Honda XR 400

                  Коментар


                  • #69
                    От: Клуб Панда 4х4

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:217.jpg
Прегледи:1
Размер:197.1 КБ
ID:5570854



                    Сега виждам темата.
                    Снимката е от Варна 26.05.2012-та, но не познавам човека.
                    Life is too short to drive dull cars!

                    Fight global warming !
                    ... turn on your A/С !

                    Коментар


                    • #70
                      От: Клуб Панда 4х4

                      Ей,колеги, голямо затишие в тази тема. Толкова ли няма нови неща около нашите Панди.
                      Аз например си дадох лебедката на познат да ми я оправи, замислям се в най-близко бъдеще да й сложа и ванти...
                      First Man, then Machine!
                      Lada Niva
                      Honda XR 400

                      Коментар


                      • #71
                        От: Клуб Панда 4х4

                        Колеги,имам молба към Вас! Купувам спешно ключалката с ключ към нея ( патрона ) за шофьорската врата. Търсих по автоморги в Кърджали, но не продават самостоятелно, а с цялата врата. Звънях при няколко магазина за италиански коли, но нямат на склад.
                        Ако знаете някой да продава или Вие самите имате - ще съм много благодарен!
                        First Man, then Machine!
                        Lada Niva
                        Honda XR 400

                        Коментар


                        • #72
                          От: Клуб Панда 4х4

                          Отново Тошко ( fiat_panda_4x4 ) ме спасява! Намери ми ключалката, барабар с ключето. Да си жив и здрав,Тоше!
                          First Man, then Machine!
                          Lada Niva
                          Honda XR 400

                          Коментар


                          • #73
                            От: Клуб Панда 4х4

                            Първоначално публикуван от Руди Преглед на мнение
                            ето звяра [ATTACH=CONFIG]662663[/ATTACH]...[ATTACH=CONFIG]662626[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]662626[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]662656[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]662665[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]662663[/ATTACH]
                            Колега системата за интензивно миене на фаровете работи ли? Ще съм много доволен, ако работи да качиш няколко снимки, а и нкой ако има помпа за тази система да пише..... Благодар предварително!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Клуб Панда 4х4

                              На моята Панда двигателя се сгъбяся. Духа зверски от капачката на маслото и буквално харчи повече масло,отколкото газ
                              Този път няма да е отново ремонт на двигателя, а направо друг ДВГ. С Тошко (fiat_panda_4x4) стигнахме до извода,че ми трябва 1.4 от Пунто. Затова ако някой продава или знае къде се продава такъв двигател нека да пише в темата. Ще съм му благодарен
                              First Man, then Machine!
                              Lada Niva
                              Honda XR 400

                              Коментар


                              • #75
                                От: Клуб Панда 4х4

                                Първоначално публикуван от Brazer Преглед на мнение
                                На моята Панда двигателя се сгъбяся. Духа зверски от капачката на маслото и буквално харчи повече масло,отколкото газ
                                Този път няма да е отново ремонт на двигателя, а направо друг ДВГ. С Тошко (fiat_panda_4x4) стигнахме до извода,че ми трябва 1.4 от Пунто. Затова ако някой продава или знае къде се продава такъв двигател нека да пише в темата. Ще съм му благодарен
                                Вълчо на моя джип беше така преди две години и виж какво открих вътре Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02258.jpg
Прегледи:1
Размер:147.9 КБ
ID:5601782 смених само сегменти и от тогава няма ядове .
                                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X