Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Great Wall - плюсове и минуси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Great Wall - плюсове и минуси

    Добре де, ужазаджиите не щАт да дават пари поради ясни причини, ама като си дал 10 за джип, още 800-1000 за гуми и поне още 500-1000 за други дреболии, що да не дадеш още 300 за читав шнорхел ?!
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Great Wall - плюсове и минуси

      Че аз ги гледам и уазовите са по 300 лв? Попринцип до 300-350лв ще дам за шнорхел, но 1000лв за сафари не бих дал ( не и за грейт уола, ако имам някоя тойотка ще ги фукна без време ) Та за това съм се ориентирал към уазов. Иначе за мен няма значение от какъв автомобил е, стига да следва извивката на предното стъкло и да си върши работата. Сега ще ударя една снимка на двигателя да видим някой дали няма да му дойде идея къде мога да го завра

      Коментар


      • От: Great Wall - плюсове и минуси

        Що не погледнеш ,за Исузо Д-МАКС.Знаеш ли,че купето на дувара е копие 1:1 с Исузо Аксиом

        Коментар


        • От: Great Wall - плюсове и минуси

          За Аксиома знам, ама за д макс не намирам шнорхели в БГ, а ми се иска да ида и да го наложа на рамката.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_IMG_000000_000000.jpg
Прегледи:1
Размер:311.0 КБ
ID:5784788
          В синьото кръгче е сегашния въздуховод, със синя стрелка къде може да бъде докаран шнорхела - пътя на въздуха става 1.50м с общо 3 завоя по 90градуса. С червено кръстче съм отбелязал къде да се запуши тръбата ( кутията на филтъра ) и с червена стрелка евенуално къде може да се прокара новата тръба която да влиза в шнорхела. Предложения молим

          Коментар


          • От: Great Wall - плюсове и минуси

            И каква е разликата с бензиновия вариант? Ся, ако си решил да слагаш шнорхел отляво е друга бира.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: Great Wall - плюсове и минуси

              Преди няколко години и аз имах подобна драма.
              Шнорхела за ТД стои до дясната колонка, и има на прилична цена при братушките. Моят обаче е атмосферен, и въздушният филтър е от ляво, директно в/у всмукателният колектор, а такъв шнорхел намерих само в Австралия на цена от 5-600$, и освен цената, ме спря и това, че до лявата колонка щеше доста да се наруши и видимостта за ежедневно градско каране.

              Докато се чудех дали да го направя с десен шнорхел и прехвърляне на въздуховода през/покрай двигателя, ситуацията ми се промени и към момента въобще не ми е нужен шнорхел, защото досега сменявам почти чисти филтри, и приятелите с които съм докато го правя все ми правят забележка защо ги сменявам.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Great Wall - плюсове и минуси

                http://www.uaz-design.ru/shop/index.php?categoryID=692
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • От: Great Wall - плюсове и минуси

                  Някой сменявал ли е накладките на тия пустиняци? Вчера ги сменявах и видях че горните водачи на предните апарати са заминали - гумичките са скъсани и трудно се движат водачите, греста е заминала. Случайно някой да знае от къде мога да намеря такива гумички или цели водачи + гумички и дали стават от друга марка? Проверих от Фронтера дали не стават, ама там е друг механизма - водача минава през челюстта а при хувърите болта на челюстта се завива във водача.

                  Коментар


                  • От: Great Wall - плюсове и минуси

                    Звъня ли на официалните представители ?

                    ... и водачите задължително се почистват и мажат със специална грес при всяка смяна на накладки.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: Great Wall - плюсове и минуси

                      Не съм звънял, за почистването знам, ама кво да почиствам и да мажа като са заминали. Като намеря водачите ще разглобявам пак, няма как. И още нещо да питам - на самите челюсти има технологичен отвор като за гресиране - там с такламид ли се цъка или за нещо друго служи ?

                      Коментар


                      • От: Great Wall - плюсове и минуси

                        Не знам за какво говориш, но по спирачките нищо не се смазва, даже има специални за целта почистващи спрейове, които са и обезмаслители. Единственото място което се маже са водачите, и то пак със специална за целта смазка.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Great Wall - плюсове и минуси

                          Айде,айде! Медна грес по гърба на накладките не си ли виждал?
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: Great Wall - плюсове и минуси

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            Не знам за какво говориш, но по спирачките нищо не се смазва, даже има специални за целта почистващи спрейове, които са и обезмаслители. Единственото място което се маже са водачите, и то пак със специална за целта смазка.
                            Разбрах го кво е - за обезвъздушаване било
                            А с каква грес да смажа водачите?

                            Коментар


                            • От: Great Wall - плюсове и минуси

                              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                              Айде,айде! Медна грес по гърба на накладките не си ли виждал?
                              С медна грес са ми намазани всички шпилки и повърхностите на които лягат джантите, но специално за целта си взех това:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15226696978090.jpg
Прегледи:1
Размер:447.0 КБ
ID:5785089

                              като май не е подходящо за водачи.

                              Имах такова на Textar, но явно съм го дал на някой да си свърши работа, след което е забравил за него, както обикновено става с хората които нямат това което им трябва и го взимат "за малко" от някой.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Great Wall - плюсове и минуси

                                Първоначално публикуван от vencibull Преглед на мнение
                                ...
                                А с каква грес да смажа водачите?
                                Ето това е комплекта който се ползва при смяна на накладки и/или ремонт на спирачна система.

                                Може да ги намериш и на други фирми, а и да ги вземеш по отделно.

                                Това което съм показал в предният си пост е бошовият аналог на жълтата текстарова тубичка.

                                P.S. Ако ги нямаш под ръка, по-добре е да ползваш медна грес отколкото обикновена или нищо.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X