Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Great Wall - плюсове и минуси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Great Wall - плюсове и минуси

    А така намерих още един колега от форума.Аз пък видях твоя днес да го ровиш докато ходихме с жената и малката до пицарията.
    Ама бях под прикритие с пунтото та нямаше как да се разпознаем.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

    Коментар


    • От: Great Wall - плюсове и минуси

      Здрасти Любо. Ще ти дрънна тая седмица за по бира. Волговите амове вдигат ли или са като стоковите? Тва с хъба не го разбрах - оставяш 4х4 постоянно и само с хъба действаш за он/офф? Как пускаш бавните?
      Поздрави.

      Коментар


      • От: Great Wall - плюсове и минуси

        Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
        А така намерих още един колега от форума.Аз пък видях твоя днес да го ровиш докато ходихме с жената и малката до пицарията.
        Ама бях под прикритие с пунтото та нямаше как да се разпознаем.
        Света е малък,а ровене си требЕ,еля по Жип,

        Коментар


        • От: Great Wall - плюсове и минуси

          Първоначално публикуван от vencibull Преглед на мнение
          Здрасти Любо. Ще ти дрънна тая седмица за по бира. Волговите амове вдигат ли или са като стоковите? Тва с хъба не го разбрах - оставяш 4х4 постоянно и само с хъба действаш за он/офф? Как пускаш бавните?
          Поздрави.
          Волговите са по дълги,т,е, по дългоходни и по евтини...
          Като сложиш хъбове ШМ(шеитан машинката т.е. електрическия модерен и не надежден хъб,или по точно рисков хъб,стоящ отляво на предния мост,при калта и клонаците) е елиминиран.ТА като включиш предното ,ШМ включва , като зацепва лявата полуоска(дясната е постоянно зацепена и за това ти дърпа колата надясно,между другото) и след като извадиш бушона тя си остава постоянно включеня и съответно зацепена постоянно лява полуоска.И после....
          Включваш хъбовете и от копчето си включваш и изключваш бързи и бавни и то доста по бързо..
          При включени хъбове МОЖЕЛО да се включва 4х4 в движение(аз не си правя експерименти)
          При изключени хъбове и изключено 4х4,нищо от предната карантия не се върти,,,,подобрена динамика и разход
          При тебе бушона е при шофьорската врата май 3-я ,ама от ляво ли от дясно ли.....

          Коментар


          • От: Great Wall - плюсове и минуси

            За ховъроводите, ако проявите интерес естествено - https://www.drive2.ru/c/2322699/
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: Great Wall - плюсове и минуси

              Благодаря, полезно и събрано на едно място. Между другото ми дойде лед бара, свети мнооого хубаво. Скоро ще дам повече инфо, че ще сглабям и багажник тия дни.
              Поздрави.

              Коментар


              • От: Great Wall - плюсове и минуси

                Първоначално публикуван от snipi Преглед на мнение
                Полу механично,слагаш хъбове,включваш предното (шейтан машинката),след което му изкубваш бушона и работиш с хъбове +копче,,,,,включва бързо.



                пп За Венцибул..
                Тая машинка за какво е сложена, какъв е смисъла от нея?
                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                Коментар


                • От: Great Wall - плюсове и минуси

                  Колеги здравейте, моля да споделите + и - за шнорхел. Разбрах, че за стените пасва шнорхел от УАЗ, обаче така като гледам коша на двигателя не ми се нравят вариантите. Единия е да удължа сегашния въздушен път и да вържа шнорхела към сегашната тръба която засмуква въздух, но по този начин ще се удължи доста пътя на въздуха и ще има + 2 завоя на 90 градуса. Другия е да запуша сегашния отвор през който засмуква въздух, да направя нова дупка в кутията на въздушния филтър и да изкарам шнорхела от другата страна. Така пътя на въздуха ще е дооооста по къс, ще има само 1 завой 90 градуса, но не знам как точно става схемата с пробиване на кутията, как да запуша сегашния отвор и т.н. Моля който е слагал ( дори да не е на грейт уол ) да сподели малко информация.

                  Поздрави.

                  Коментар


                  • От: Great Wall - плюсове и минуси

                    А идеята за намиране на по-подходяща за целта метална кутия?

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8231e84s-960.jpg
Прегледи:1
Размер:229.1 КБ
ID:5784758
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: Great Wall - плюсове и минуси

                      Първоначално публикуван от batboby Преглед на мнение
                      А ми купих го. На първо четене е много добре. Возията е много приятна, леко тромав, но това се очакваше и не ми пречи. Изминати около 300км - разход около 15/100 газ, смесено 50/50 градско/извънградско. Не съм го зорил много и не мога да преценя много ли е добре ли е. Днес смених гумите и сложих Матадор MP71 Izzarda 4X4 A/T 245/70/16. Сложих фланци 38мм и като че ли возията стана по-твърда, за сметка на визията. Газовата уредба за сега работи, предишният собственик каза, че не имал проблеми, в момента Стийда е на 22000км. Проблем с музиката - мислех, че има гнездо за флашка, а се оказа че има някакво гнездо с мини USB, не знам ако го сменя дали ще има проблем с гаранцията. Същото ме притеснява и за фланците. При смяна на гумите се установи, че накладките са пътници, ще се сменят. Следва продължение..............
                      Стийда вече стана на 50000км. За сега никакви проблеми, само сменена помпа на газовото и два пъти предни накладки. От началото на зимата е с гуми Мишелин 265/70/16 - влизат без проблем. Разхода е 13-15/100. Махнах оригиналното радио и слижих 2-din мултимедия. Продадох хардтоп-а и сложих цял защитен леген в товарното + меко покривало, много по-практично. Монтирах и оригинален теглич.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171202_155138.jpg
Прегледи:1
Размер:450.9 КБ
ID:5784762Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171202_155012.jpg
Прегледи:1
Размер:405.8 КБ
ID:5784763Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180106_133040.jpg
Прегледи:1
Размер:365.3 КБ
ID:5784764

                      Коментар


                      • От: Great Wall - плюсове и минуси

                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                        А идеята за намиране на по-подходяща за целта метална кутия?

                        [ATTACH=CONFIG]952597[/ATTACH]
                        Там е работата, че аз съм с дизел. Ще направя една снимка на двигателя после и пак ще питам, че така не може да се добие ясна представа.

                        Коментар


                        • От: Great Wall - плюсове и минуси

                          Първоначално публикуван от vencibull Преглед на мнение
                          Там е работата, че аз съм с дизел. Ще направя една снимка на двигателя после и пак ще питам, че така не може да се добие ясна представа.
                          А защо трябва да ползваш шнорхел от нещо друго, в случая УАЗка ?
                          Би трябвало да има точно за твоят модел.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Great Wall - плюсове и минуси

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            А защо трябва да ползваш шнорхел от нещо друго, в случая УАЗка ?
                            Би трябвало да има точно за твоят модел.
                            Маке, за грейт уол никой нищо не прави - само оригинални части ( смятай Китайски ) афтър маркета е под 0. Всичко трябва да се взаимства и нагажда от някъде. Дори братушките, където все пак имат някъв слааб афтър маркет за уолчетата не правят шнорхели за тях, прави сметка какво немане е Та от тях видях че ползват уазовски, може би ще трябва някъде да се посгъне около рамката на стъклото ама ще го видим. Най-много ме тормози вътре как ще станат нещата. Като цяло шнорхел ми не трябва, ама пустия край от който смуче въздух е много ниско и баш отпред на решетката, та имах една ситуация където от малко по-стръмен бряг слизах през една рекичка дълбока 30см и за малко да смукне вода, та за това ми се иска да го изкарам на високо, че е на много скапано място в момента.

                            Коментар


                            • От: Great Wall - плюсове и минуси

                              На братушките хич не им се впрягам, щото след много чете по всичките им форуми виждам само "колхозничене", или както му викам тук - селения. Всичко което се ползва за преправяне, дори и да има афтърмаркет алтернатива, е от Ужазки, нещо като вместо да сложиш скоба или свинска опашка, да вържеш с тел !

                              Провери ли другаде дали не предлагат нещо, например в Австралия ?

                              P.S. То евтин и ефективен шнорхел можеш да си направиш от меки тръби (май за/от водопровод) и циклон-филтър от/за някакъв комбайн за десетина лева. Има нарочна тема по въпроса.
                              Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 27-03-18, 14:21.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Great Wall - плюсове и минуси

                                По-големата селения е, когато за една и съща измислена пластмаса дадеш 10-рно повече заради "фирмения" надпис. Наздраве!
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X