Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Great Wall - плюсове и минуси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Great Wall - плюсове и минуси

    Първоначално публикуван от batboby Преглед на мнение
    За бюджета с който разполагам видях 10-12 годишни пикапи "нов внос" на 200000+ км по километраж, а реално на колко са никой не знае.
    те ако са на 200 и ако не са гнилоч, какъв ти е проблема? Влагаш 2-3 бона и изкарват още 200 без грижи... ако си късметлия Мислиш ли, че Стида ще изкара 200 хилки без грижи? Но ако не се чувстваш късметлия, особено пък и ако колата ще се поддържа неизвестно от кой... може и да си прав, че търсиш нов китец.

    Обаче нещо не ми се вързва пикап на 200 хилки за 30 бона? Или са започнали да дават китайците по лев килото?
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • От: Great Wall - плюсове и минуси

      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
      те ако са на 200 и ако не са гнилоч, какъв ти е проблема? Влагаш 2-3 бона и изкарват още 200 без грижи... ако си късметлия Мислиш ли, че Стида ще изкара 200 хилки без грижи? Но ако не се чувстваш късметлия, особено пък и ако колата ще се поддържа неизвестно от кой... може и да си прав, че търсиш нов китец.

      Обаче нещо не ми се вързва пикап на 200 хилки за 30 бона? Или са започнали да дават китайците по лев килото?

      Китаеца е 21000км и е на 2г. тоест има още 3г гаранция и 80000км. и струва 21000лв. Има хард топ и е със сменено окачване Ironman. Нови зимни гуми BFGoodrich + оригиналните и двата комплекта са с джанти. Гледам колеги по-хазад в темата са писали, че са минали 100000км без особени проблеми. Май най слабото място ще се окаже газовата уредба.

      Коментар


      • От: Great Wall - плюсове и минуси

        Първоначално публикуван от batboby Преглед на мнение
        Китаеца е 21000км и е на 2г. тоест има още 3г гаранция и 80000км........и е със сменено окачване Ironman..
        И провери при некой дилър,дали като му е сменено окачването не му е фръкнала гаранцията към Китай.

        Коментар


        • От: Great Wall - плюсове и минуси

          Първоначално публикуван от batboby Преглед на мнение
          Китаеца е 21000км и е на 2г. тоест има още 3г гаранция и 80000км. и струва 21000лв. Има хард топ и е със сменено окачване Ironman. Нови зимни гуми BFGoodrich + оригиналните и двата комплекта са с джанти. Гледам колеги по-хазад в темата са писали, че са минали 100000км без особени проблеми. Май най слабото място ще се окаже газовата уредба.
          основния проблем на газовата, доколкото чета тук (щото така и не ми е попадал бензинов под ръка ) е помпата, а това си има решение, макар и не особено гаранционно Но, пак казвам, това е по ЕЖК. Всичките китайци наоколо са нафтови.

          обаче и 21 бона да е - не знам що ми е останало 29, сигурно съм в грешка - пак ми е адски чудно, де ги намирате тия пикапи на по 200 хилки за 20 бона?!? Холандците продават на 100-120, максимум 150 и далеч не за 20 бона. Английските (имам досег) дето са на 200 хиляди, са по 4-5 бона от тук. Просто ми стана любопитно. За немски ръждилници - не знам цени, не съм се занимавал.
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • От: Great Wall - плюсове и минуси

            Здравейте.
            Моят китаец е със зимни купъри 265/75/16 и ги събира.
            Хубаво обмислете покупката. Според мен ще се зададе проблем в бъдеще със сервизи резерни части. На бензина му липсва въртящ момент.
            Иначе поне моята бройка е относително здрава. Вече десетина хиляди го жулят по обекти и остисква.

            Коментар


            • От: Great Wall - плюсове и минуси

              Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
              И провери при некой дилър,дали като му е сменено окачването не му е фръкнала гаранцията към Китай.
              Не съм се изразил правилно за окачването,не е сменяно а така е произведен. В сайта на дилърите се предлага като опция.

              Коментар


              • От: Great Wall - плюсове и минуси

                Да дам и своето мнение по въпроса.Пикапа ми е бензинов на 57000км закупен нов през 2012 на 7000 сменихме гаранционно газовата бутилка и помпата сега в момента сменям помпата гаранционно за втори път.Помпата на газовата изкара едни 50000 и падна налягането-с такава газ толкова.За тези пари си заслужава, лифта си струва пари хардтопа също гуми и джанти също а и имаш гаранция още 80000км.При моя до тук съм сменял масла филтри и накладки.Задницата е лека за през зимата и понеже си живея на село 150кг.пясък в хардтопа вършат чудесна работа.Успех с покупката.

                Коментар


                • От: Great Wall - плюсове и минуси

                  Първоначално публикуван от mile Преглед на мнение
                  .Задницата е лека за през зимата ...
                  Точно това едва ли е проблем на марката. Като знам, че с Хайлукс, 2013та ако не се лъжа, на последния завой до нас се е налагало да включвам предно посред лято... С все читавите гуми.

                  Между другото, не-китайски помпи за газ се скапват пак за същото време. Или поне беше така преди 3-4 години, оттогава с течна фаза не съм си играл.
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • От: Great Wall - плюсове и минуси

                    А ми купих го. На първо четене е много добре. Возията е много приятна, леко тромав, но това се очакваше и не ми пречи. Изминати около 300км - разход около 15/100 газ, смесено 50/50 градско/извънградско. Не съм го зорил много и не мога да преценя много ли е добре ли е. Днес смених гумите и сложих Матадор MP71 Izzarda 4X4 A/T 245/70/16. Сложих фланци 38мм и като че ли возията стана по-твърда, за сметка на визията. Газовата уредба за сега работи, предишният собственик каза, че не имал проблеми, в момента Стийда е на 22000км. Проблем с музиката - мислех, че има гнездо за флашка, а се оказа че има някакво гнездо с мини USB, не знам ако го сменя дали ще има проблем с гаранцията. Същото ме притеснява и за фланците. При смяна на гумите се установи, че накладките са пътници, ще се сменят. Следва продължение..............
                    Последно редактирано от batboby; 01-02-17, 22:47.

                    Коментар


                    • От: Great Wall - плюсове и минуси

                      Здравей и безаварийно.

                      Относно гаранцията според мен проблема ще е по-скоро със размера на гумите и фланците отколкото с радиото.
                      С колата имаше преходен кабел от мини USB към стандарто USB.
                      Разхода е напълно идентичен с моя.
                      Аз го ползвах 100000 ,сега го карат мои служители/вандали и разхода пак е такъв.

                      При въпроси съм насреща.

                      Коментар


                      • От: Great Wall - плюсове и минуси

                        Честито със здраве да си го караш.

                        Коментар


                        • От: Great Wall - плюсове и минуси

                          Първоначално публикуван от batboby Преглед на мнение
                          А ми купих го. На първо четене е много добре. Возията е много приятна, леко тромав, но това се очакваше и не ми пречи. Изминати около 300км - разход около 15/100 газ, смесено 50/50 градско/извънградско. Не съм го зорил много и не мога да преценя много ли е добре ли е. Днес смених гумите и сложих Матадор MP71 Izzarda 4X4 A/T 245/70/16. Сложих фланци 38мм и като че ли возията стана по-твърда, за сметка на визията. Газовата уредба за сега работи, предишният собственик каза, че не имал проблеми, в момента Стийда е на 22000км. Проблем с музиката - мислех, че има гнездо за флашка, а се оказа че има някакво гнездо с мини USB, не знам ако го сменя дали ще има проблем с гаранцията. Същото ме притеснява и за фланците. При смяна на гумите се установи, че накладките са пътници, ще се сменят. Следва продължение..............
                          Честито колега. Аз съм работил в Греат Уол, монтирал съм 3 такива окачвания. няма никакъв проблем. 33-ки ги побира и изглежда супер. Ако имаш въпроси телефона ми е 0876224282 Георги.

                          Коментар


                          • От: Great Wall - плюсове и минуси

                            Здравейте, наскоро закупих Great Wall Wingle 3 , първа регистрация декември 2012 година, с оригинална газ, сингъл каб. Искам да споделя впечатленията си . Притежавам го точно от 3 месеца и вече му навъртях 11 хиляди километра. Разхода ми на гориво го засякох, когато го купих, след това спрях да засичам. Така.. на дълго ми харчи 10 лв на 100 км, като да си призная не го жаля. Когато го засичах , газта беше 86 ст. Вози изключително твърдо, но бързо свикнах. Много стабилен е на завоите, няма никакво скърцане никъде. Купих го на 113000 км от Италия. Двигателя му е най безшумния който съм карал до сега, няма никакви вибрации нито в скоростния лост нито където и да е. Товарил съм го с 900 кг максимум и при правилно разпределение на тежеста вози и се управлява просто идеално. Имам още два джипа един фрийлендър 2/2008 година и една киа соренто 2007 година месец май. Сега за фрийлендъра е излишно да коментирам возия, пъргавина и удобство, но определено Уингъла ми стана фаворит. В Бг не съм срещал друг такъв, за това ще се надявам да прочета и други мнения.

                            Коментар


                            • От: Great Wall - плюсове и минуси

                              Има в Гоце Делчев такъв, от Италия двигателите са с азбестови гарнитури. Тези в БГ. ни караха да разглобваме двигателите и да смевяме гарнитурите, защото европейският съюз ги забранява. От там и повечето проблеми, кой как е сглобен не се знае. Евростандарти трябва да се спазват. Ти си с газов инжекцион и това е по-добрият вариант. Карай смело и ако трябва нещо части ще съдействам.

                              Коментар


                              • От: Great Wall - плюсове и минуси

                                Геца, може ли да ми дадеш телефон за връзка , за да си го вкарам в указателя, че знае ли се кога ще ми потрябваш, между другото, моя тел е 0877288840, ако искаш ми звънни, да те запиша, телефона ми го знае половин Европа, така, че няма проблем да го пусна в ефир, благодаря ти много предварително.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X