Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Great Wall - плюсове и минуси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Great Wall - плюсове и минуси

    Четейки постовете до тук стигам до извода - "За толкова пари - толкова качество". В предвид доста ниската си цена, не е чак толкова зле.

    Разгледай Форд Рейнджър. Наскоро се повозих в такъв на 2 месеца, огледах го на една естакада - доста масивно изглежда отдолу.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • От: Great Wall - плюсове и минуси

      И аз съм за Форда , но с 3,2 петака!
      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

      Коментар


      • От: Great Wall - плюсове и минуси

        И новия Хайлукс е масивен ...ние / службата / минахме на такива , след пробата с китайците .
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • От: Great Wall - плюсове и минуси

          Появи ли се вече новия Хайлукс? Чух, че няма да дойде в България преди август.
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • От: Great Wall - плюсове и минуси

            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
            Появи ли се вече новия Хайлукс? Чух, че няма да дойде в България преди август.
            За нас е нов , на 3 месеца ...но не може да върви в преспите на Родопите Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_7376.jpg
Прегледи:1
Размер:152.4 КБ
ID:5718215
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • От: Great Wall - плюсове и минуси

              Абсолютно съм съгласен с това: "Каквото плащаш-това получаваш". Но относително става за работна кола. Плюса е ниската цена на поддръжка и обслужване.

              Трябва да направя уточнение, че моята бройка беше една от първите продадени и не е сглабяна в българския завод, така че родното производство може и да е по-добре.

              Благодаря за съветите относно избора на друг пикап.

              Ще погледна и фордовете и ще пиша. 3,2 литровия предлага ли се за България?

              Успех!

              Коментар


              • От: Great Wall - плюсове и минуси

                Здравейте , моля за мнение за Hover H5 , 2.4 метан, 2008 г

                По информация от собственика е внесен 2013 или 2014 от Германия с монтиран метанов инжекцион на 70 000 км.В момента е на 120 000 км. Лошото е че в багажника на пода са наместени бутилките -побират общо около 19 кг метан , около тях е направена кутия и половината от багажника е неизползваем....

                По данни от собственика с 19 кг метан изминава около 270 кг градско(варна) и 300 км извънградско . Реален ли е тоя разход според вас ?

                Мотора проблемен ли е с газифициране ? Потъват и изгарят клапани или нещо подобно ?Толкова каране на метан дали го е съсипало вече ?

                Слабби места на двигателя и ходовата част ?Скъпа ли е поддръжката на този модел- ремъци , ролки , масла и т.н. как са ?Части за модела има ли при всички вносители на рез. части ?


                Системата 4х4 видях че се управлява от копче , а не от лост- надеждна ли е ?

                Като плюс определям факта че е регистриран като товарен и е нисък данъка , голям минус за мен е тъмната тапицерия на тавана и гадния плюш по седлките


                Като цяло ми е ясно че колкото плащаш , толкова и получаваш , но ще съм благодарен за по-ценни съвети за силните и слабите страни на модела, хроничните проблеми ако има такива и т.н.

                Благодаря

                Коментар


                • От: Great Wall - плюсове и минуси

                  а ето и една търкулната 'стена' https://www.dropbox.com/sh/p5a41h174...F35gC9ela?dl=0

                  Коментар


                  • От: Great Wall - плюсове и минуси

                    Здравейте колеги,




                    от Март до момента имам проблеми с Виале вградена заводски. Докато се боря със сервизите се оказа, че дефекта не е само при мен. често запушва филтри, докато работи на газ прехвърля на бензин при пълна бутилка, изгаря помпа, ръжда в бутилката, не сработва защитен клапан при пробив на горивопровод, изгасва в движение докато е на газ без да прехвърли на бензин - при 4/5 индикация и т.н. Явно дадената система е неприложима за нашите условия /При мен за 10000 км 7 пъти в сервиз за газово/. И след изтичане на гаранцията после какво правим - ИМАМЕ ПАМЕТНИК НА ВИАЛЕ . ТОВА Е ЯВНО ПРИКРИВАНЕ НА ДЕФЕКТ. МОЛЯ КОЛЕГИ С ПОДОБНИ ПРОБЛЕМИ ДА СЕ СВЪРЖАТ С МЕН ЗА ДА ПОДАДЕМ ЗАЕДНО КОЛЕКТИВЕН ИСК.
                    ПОДЧЕРТАВАМ МАШИНАТА Е ДОБРА НО ГАЗОВОТО Е ПЪЛЕН БОКЛУК. А НИЕ СМЕ ПЛАТИЛИ ДОСТАТЪЧНО ПАРИ ЗА НЕГО И В ПОСЛЕДСТВИЕ САМО ЯДОВЕ.
                    МОЛЯ ДА СЕ СВЪРЖИТЕ С МЕН
                    ТЕЛ : 0988880408; 0988784888 ИЛИ eng.tanyo.ivanov@gmail.com
                    не мисля да ставаме за смях затова , че си плащаме за некачествена, недобре работеща, ненадеждна система - бомба в /или под автомобилите.

                    Коментар


                    • От: Great Wall - плюсове и минуси

                      виале страдат от помпи, ако имаш възможност смени газовата или карай на бензин, работих в Грейт Уол около година и мога смело да заявя че джиповете и пикапите са повече от добри и здрави откъм ходова част и двигатели, говорим за бензиновите. Идвали са пикапи на по над 90 хил. км. които са виждали асфалт само като идват да се обслужват и няма нищо разбито или скъсани маншони. Като знам какви хора ги караха това си е направо геройство за тези коли. Единственото по сериозно което може да ти създаде проблем е моторчето което включва 4х4, но ако го разгледаш ще видиш че можеш и сам да си го ремонтираш.
                      Аз като цяло не съм привърженик на газовите уредби, защото с годините се убедих че това което спестявам от горивото после отива за какви ли не ремонти по газовата или по проблеми възникнали от нея.

                      Коментар


                      • От: Great Wall - плюсове и минуси

                        Здравейте,

                        От години следя форума, но сега за първи път ми се налага да пиша. Ще бъда много благодарна на всеки, който може да помогне със съвет или е имал същия проблем и го е разрешил. Извинявам се предварително ако не пиша в правилната тема.
                        Купих си Great Wall Hover Н5, доволна съм, но днес ми се появи проблем, след запалване без да съм включвала в режим 4х4 на таблото ми светна индикатор 4WD, който не гасне (опитах какво ли не), бутона ми е в положение 2Н. Как мога да загася индикатора 4WD (какво е станало, какво трябва да направя) и един типично женски въпрос (за вас може да е глупав, но аз не зная отговора): към момента Hover-a на коя система е или 4Н? Четох в руски сайтове, че проблема е възможно да бъде от датчик на раздатката с номер 44-08-640-001, някой освен мен сблъсквал ли се е с този проблем?
                        Благодаря!

                        Коментар


                        • От: Great Wall - плюсове и минуси

                          Напълно възможно е да е датчикът. При това положение колата е в режим 2Н, независимо от състоянието на индикатора. Ако при движение, особено при завой, управлението се усеща затегнато, тогава 4H(L) режим, по неведоми пътища се е включил. Не съм много запознат с Големите дувари, но това си е предимно Паджерски дефект. В общия случай не е драма.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • От: Great Wall - плюсове и минуси

                            Точно от датчиците е ...калпави са . За трите години докато ги експлоатирахме китайците , това беше най честия проблем .
                            На нас клиренс ни трябва , не скорост

                            Коментар


                            • От: Great Wall - плюсове и минуси

                              Здравейте,

                              Относно проблема, който споделих преди няколко дни с вас за Great Wall Hover Н5с внезапно светнал за постоянно индикатор на таблото 4WD - Проблема е разрешен, както беше описано в руските сайтове всичко е от датчик на раздатката с номер 44-08-640-001. Поръчах го през официалния представител, пристигна за 2 дни и цената му е 171 лева (ако се поръча през някой от руските сайтове цената варира от 850 рубли до 950 рубли, без доставка - в пъти по-евтино).

                              Коментар


                              • От: Great Wall - плюсове и минуси

                                Този датчик в Алиекспрес е 10 долара. Българска работа ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X