Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Great Wall - плюсове и минуси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Great Wall - плюсове и минуси

    Да живея в гр.София,Младост 2

    Коментар


    • От: Great Wall - плюсове и минуси

      Вчера посетих автоизложението в София и Дачия и Големия дувар бяха съседни щандове та ги разгледах добре.

      Определено Грейтуол-а изглежда много по качествена сглобка. Дачиите хем нови, хем а-ха да се разпаднат като отваряш вратите.
      Интериора в китайката изглежда в пъти по здрав и качествен, за ергонометрия и дума не може да става за сравнение.

      Това само външно, за реално сравнение нямам представа, но от видяното аз останах много приятно изненадан от китаеца

      Коментар


      • От: Great Wall - плюсове и минуси

        Има ли някакви новини относно предлагане на бъдещи/настоящи модели с автоматични скоростни кутии?
        WG 2.7 CRD

        Коментар


        • От: Great Wall - плюсове и минуси

          Ами има колега,през август се очаква да се пуснат джипа на Great Wall H6 който ще се предлага с 2.0 дизелов двигател 150кс и седана при леките коли Волекс С30 с 1.5 бензинов двигател,като джипа с топ оборудване ще струва към 44 000лв,а седана с топ оборудване ще е 24 000лв

          Коментар


          • От: Great Wall - плюсове и минуси

            И аз минах през изложението и ме е малко яд , че не видях изложен пикапа . Определено исках да го разгледам по-подробно . Макар ,че вече има доста представителства дето може да го направи .

            Коментар


            • От: Great Wall - плюсове и минуси

              И моите 5 стинки.Great Wall H5 нов ,на 1500 км. със заводска газова и топ оборудване за модела.Салон,ментелива кожа но добре направена.Ел седалка но няма регулиране по височина и при високи хора си е проблем,главата ми ударя в тавана и няма никакъв шанс да ползвам средното огледало.Волан,що годе удобен с мулти функция,даже и чупещ./при високи хора тая екстра е пак излишна/.Странични огледала ел. и ел. прибиране,голями и дава добра видимост.Табло,доста долнопробна пластмаса.Уреди добре разположени с добра видимост.Тъчскрийн дисплей с малко смотано управление но задоволителен.Блутута не можа да тръгне с нито един от двата телефона.Камера за задно виждане,виждаш си регистрационния номер и почти нищо на зад.Някакво подобие на парктроник.Задна врата с ел.ключалка,трябва първо да дърпаш и едновременно да натискаш бутона за да отвориш.Забравих климатика,перфектен.Ходова част,много твърда и неприятно возене.Двигател,тромав.На баирите с газ -мъртвец.Никаква динамика.Но за сметка на това с включен климатик и 40 минутно изкачване температурата не мръдна.Газова уредба,шуми и при дълъг път ще те докара до лудост,няма такава тъпотия.Добро управление но до 130-40 км.ч.от там нагоре тегаво.Това при спускане,в обратна посока нема шанс за такава скорост.Изминати километри 1600,разход добър около 12-13 газ.

              Коментар


              • От: Great Wall - плюсове и минуси

                Понеже спомена климатика - на служебния пикап / бензинов / преди около две седмици , по време на горещините направо отказа. Слизах от планината към долината на Струма където беше много горещо и климатика постепенно намали студеното до степен се едно само вентилатора да върти. Наложи се да ходим до Предел и си мисля там на хладното ще се оправи......не. Чак на връщане след едночасова "почивка " климатика се оправи. След два дена успях да ида до сервиза където го замериха но си беше наред. Това е температурата - Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка1251.jpg
Прегледи:1
Размер:88.3 КБ
ID:5499523
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • От: Great Wall - плюсове и минуси

                  Ако колата е загряла много може да се случи да спре.Да няма лебедка от пред,която ограничава притока на въздух и ако си карал бавно радиатора на климатика не е успял да се охлажда достатъчно.С моят пикап,също бензинов не съм имал проблем дори и извън пътя.

                  Коментар


                  • От: Great Wall - плюсове и минуси

                    Има лебедка . По Е-79 се кара сравнително бързо , мислех си за някаква защита да не би да се е включила. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка4585.jpg
Прегледи:2
Размер:149.0 КБ
ID:5499545
                    На нас клиренс ни трябва , не скорост

                    Коментар


                    • От: Great Wall - плюсове и минуси

                      Ако фреона загрее прекомерно има защита и спира компресора.Може и това да е било.Въпреки,че миналото лято,което беше много горещо не съм имал проблеми с климатика.

                      Коментар


                      • От: Great Wall - плюсове и минуси

                        Явно това е било , благодаря.
                        На нас клиренс ни трябва , не скорост

                        Коментар


                        • От: Great Wall - плюсове и минуси

                          Здравейте и от мен! Аз също проявявах интерес към посочената марка, но преди две седмици ми се отдаде възможност да погледна пикапа повдигнат на естакада пред Баумакс! Ужас! Колата беше там не повече от семица, седмица и половина(преди това къде е била- незнам), а вече имаше ръжди по ходовата част и купето отдолу. Антикорозионното покритие беше пръскано само в права линия и там, където дъното имаше извивки за подсилване- изобщо не беше впръскано! Само тези две минути на оглед отдолу ми бяха достатъчни да си извадя изводи за здравината му във времето! Все пак пикапът беше още нов и не бе регистриран, камо ли да се движи по нашите пътища с всички тези дупки, прах, луга, кал и т.н. Допускам вероятността след някоя и друга година в движение рамата му (и не само) да стане като швейцарско сирене. Жалко е, защото все пак този продукт дава хляб на много българи, работещи в завода, занимаващи с логистика, с маркетинг и т.н. Не ангажирам никого с мнението си, но съветът ми е добре да се претегли риска от бързата амортизация на автомобила и загубата на стойност, сравнена с ниската цена за нов автомобил и многото екстри, които предлага. Успех на купувачите и им желая късмет(вероятно ще им е нужен)! Дано не съм прав в оценката си!
                          Красивите думи невинаги са истина, а истинските - невинаги красиви!
                          0887 301 726

                          Коментар


                          • От: Great Wall - плюсове и минуси

                            Първоначално публикуван от IcoIliev Преглед на мнение
                            Жалко е, защото все пак този продукт дава хляб на много българи, работещи в завода, занимаващи с логистика, с маркетинг и т.н. Не ангажирам никого с мнението си, но съветът ми е добре да се претегли риска от бързата амортизация на автомобила и загубата на стойност, сравнена с ниската цена за нов автомобил и многото екстри, които предлага.
                            Важното е че влязохме отново в графата "държава-производител на автомобили". Можем да ги пращаме за износ, все ще има търсене, я в Индия, я в Африка... Пък и заради достъпната цена имаш възможност непрекъснато да караш нова кола, като ги сменяш на всеки 3-4 години.

                            Коментар


                            • От: Great Wall - плюсове и минуси

                              А може ли да се разбере, къде е произведена Великата Стена, по VIN например?!
                              Щото не видях UK дилъра да споменава някъде Made in BG.
                              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                              Коментар


                              • От: Great Wall - плюсове и минуси

                                Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                                ...
                                Щото не видях UK дилъра да споменава някъде Made in BG.
                                Тези с десен волан надали са произведени в България.
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X