Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обезвъздушаване на спирачки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обезвъздушаване на спирачки

    Здравейте,

    Спирачната система е следната - помпа с 2 назависими кръга, предния е директен, задният минава през разпределител и кантар на задният мост. Автомобила е Аро 10.

    От доста време се опитвам да си оправя спирачките, но нещо не се получава работата. Прилагам следната технология, осигуряваща заетост на 3-ма души - един да помпа, един да гледа да не свърши течността в помпата и един да отваря и затваря дюзите за обезвъздушаване. Помпата е горе в ляво, започвам от задно дясно колело. След това задно ляво, предно дясно, предно ляво. Помпам 10-тина пъти, докато педала е натиснат някой отваря дюзата, излиза течност, педала потъва, затваря, пускам педала. И така много пъти. На дюзата е закачен маркуч, другият му край е в чашка с течност за да не взима въздух. Прекарах около 1 литър течност, доста мизерия излезе от тръбичките, но финално се избистри. Въздух почти не излезе. Системата не беше празна. При разко натискане колелата блокират, но при плавно спирачки почи няма. Започвам да се съмнявам сериозно в помпата.

    Ако някой знае по-печеливша техология моля да сподели
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

  • #2
    Re: Обезвъздушаване на спирачки

    Ами смени помпата . Иначе правиш всичко правилно !

    Коментар


    • #3
      Re: Обезвъздушаване на спирачки

      Преди 15 минути открих доста неприятен проблем в помпата - една скъсана гумичка. Срам ме е да кажа в какво е проблема - великата инжинерна мисъл на румънските автомобилни инжинери. Датчика, който отчита дали има течност в системата е направн безумно. Монтиран е в помпата, като освен двете основни големи бутала има още две малки за датчика. Принципа е следният: двете малки бутала са между двата кръга, датчика е посредата между буталата. Ако единият кръг остане без течност, то двете малки бутала се местят и дават контакт на датчика, но ако и двата кръга са без течност - датчика не отчита проблем. Ще го скицирам и ще кача скиците за да е по-ясно. Има да се смеете...

      Още с купуването тази помпа започна да прави проблеми, датчика и протече, реших че е от датчика, което се оказа, че е било голяма грешка... Смених датчика, спря да капе, но проблема със спирачките остана. Сега се окава, че още когато сме я купили си е била дефектна, но кой да съобрази - 70 лева фира. Сега мисля да изолирам изцяло тази система с датчика и да дам тази помпа да я проверят в шлайф-базата в Княжево за да е сигурно, че е читава.

      Начинът, по който ми хрумва да изолорам датчика е като запълня празното пространство между буталата с течен метал или нещо от сорта. Идеята ми е да не може да преминава течност между двата кръга и въобще да премахна тази безумна система. Някой може ли да препоръча нещо?
      Аз не вярвам в чудеса!
      Разчитам на тях!

      Коментар


      • #4
        Re: Обезвъздушаване на спирачки

        Няма ли да е по-лесно да приспособиш помпо от друг автомобил,било то и руски?
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • #5
          Re: Обезвъздушаване на спирачки

          Сервото е доста кофти направено, иначе мисля че няма да има проблем, стига дебита да е близък до моя. Утре мисля да погледна една помпа от жигула.
          Аз не вярвам в чудеса!
          Разчитам на тях!

          Коментар


          • #6
            Re: Обезвъздушаване на спирачки

            Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
            Преди 15 минути открих доста неприятен проблем в помпата - една скъсана гумичка. Срам ме е да кажа в какво е проблема - великата инжинерна мисъл на румънските автомобилни инжинери. Датчика, който отчита дали има течност в системата е направн безумно. Монтиран е в помпата, като освен двете основни големи бутала има още две малки за датчика. Принципа е следният: двете малки бутала са между двата кръга, датчика е посредата между буталата. Ако единият кръг остане без течност, то двете малки бутала се местят и дават контакт на датчика, но ако и двата кръга са без течност - датчика не отчита проблем. Ще го скицирам и ще кача скиците за да е по-ясно. Има да се смеете...

            Още с купуването тази помпа започна да прави проблеми, датчика и протече, реших че е от датчика, което се оказа, че е било голяма грешка... Смених датчика, спря да капе, но проблема със спирачките остана. Сега се окава, че още когато сме я купили си е била дефектна, но кой да съобрази - 70 лева фира. Сега мисля да изолирам изцяло тази система с датчика и да дам тази помпа да я проверят в шлайф-базата в Княжево за да е сигурно, че е читава.

            Начинът, по който ми хрумва да изолорам датчика е като запълня празното пространство между буталата с течен метал или нещо от сорта. Идеята ми е да не може да преминава течност между двата кръга и въобще да премахна тази безумна система. Някой може ли да препоръча нещо?
            Както каза колегата смени помпата с друга от друга машина. А иначе при Волгите например има подобно нещо, но то освен че задейства датчика и спира единия от кръговете в който е възникнал пробив за да може да работи другия без загуба на течност, но пък не е в помпата а си е отделен възел.
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #7
              Re: Обезвъздушаване на спирачки

              Старата помпа беше така - от нея излизаха 2 тръби за преден и заден кръг и веднага влизаха в нещо подобно на разпределител от който излизаха вече тръбите към колелата. Старата помпа течеше в сервото и беше много износена което ме принуди да купя нова. Новата беше от Дачия Пикап и на нея всичко й е вградено, системата е същата, но е вкарана в тялото на помпата, не е отделно. Незнам дали има възможност да затвори кръга, в който е възникнал проблма, мисля че не са успели да го копират като цяло а само в часта с датчика
              Аз не вярвам в чудеса!
              Разчитам на тях!

              Коментар


              • #8
                Re: Обезвъздушаване на спирачки

                Ето скицата, при мен е скъсана гумичката, която е сама на бутало, горният ред, в дясно. От къде може да се купи такава гумичка - диаметъра е около 8-9мм, и да издържа на ДОТ-4 и налягане. Имам останали гумички от един ремонтен комплект за карбуратор, безниноустойчивите издържат ли и на спирачна терчност?
                Прикачени файлове
                Аз не вярвам в чудеса!
                Разчитам на тях!

                Коментар


                • #9
                  Re: Обезвъздушаване на спирачки

                  Колега, каквото и да правиш гледай само да не употребяваш руски части, иначе после пак ще питаш дали не бъркаш нещо и къде е проблема.
                  http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Обезвъздушаване на спирачки

                    Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
                    Колега, каквото и да правиш гледай само да не употребяваш руски части, иначе после пак ще питаш дали не бъркаш нещо и къде е проблема.
                    Има нещо вярно. Едно време имаха ОТК, сега са под всякаква критика...
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Обезвъздушаване на спирачки

                      За момента мисля да сменя само скъсаната гумичка, не ми се иска да правя рационализации точно по спирачките. Има ли магазин, от който да може да се купи едни О-пръстенче по даден диаметър, устройчиво на спирачна течност?
                      Аз не вярвам в чудеса!
                      Разчитам на тях!

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Обезвъздушаване на спирачки

                        не слагай помпа от лада.има малък дебит.око я преправяш сложи от уаз. и може да махнеш кантара. ама най добре си сложи нова оригинална от аро

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Обезвъздушаване на спирачки

                          Тази с която съм в момента е нова и оригинална, по-нов модел е от тази с която бях преди. Но просто се оказа, че е била с "дребен" фабричен дефект, гаранция одавна няма и мисля, че беше последната Не се харчат много в България и избяват да внасят. Одавна си мисля за кратка разходка до Румъния, но да видим кога ще сколасам, набелязал съм си доста неща за обновяване
                          Аз не вярвам в чудеса!
                          Разчитам на тях!

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Обезвъздушаване на спирачки

                            Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                            Тази с която съм в момента е нова и оригинална, по-нов модел е от тази с която бях преди. Но просто се оказа, че е била с "дребен" фабричен дефект, гаранция одавна няма и мисля, че беше последната Не се харчат много в България и избяват да внасят. Одавна си мисля за кратка разходка до Румъния, но да видим кога ще сколасам, набелязал съм си доста неща за обновяване
                            На Сливница и Опълченска (кото тръгниш от Сливница по нанагорното веднага в дясно)има малко магазинче за авточасти там продават части за Дачия и Рено.Мисля че си ги внасят частите сами от Румъния.Ако не ти се разхожда във вторник мога да им звънна да питам дали имат нещо за Аро.Поздрави.
                            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Обезвъздушаване на спирачки

                              Знам го магазинчето, моята помпа е точно от там. Лошото е, че тази с която съм в момента си е била дефектна по рождение. Имат гаранция един месец и се купува на доверие понеже до сега не са ми сменяли нищо което съм връщал. По прнцип пазарувам от един магазин на бул. Ботев, познавам се продавача и може да ми внесе, но не е там въпроса. Пак има риск да е скапана. За това мисля да рециклирам тази помпа, поне да знам, че е като хората.
                              Аз не вярвам в чудеса!
                              Разчитам на тях!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X