Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЛуАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Може и да не е от помощ ама знаели се ?!

    В Пловдив магазин за ЗАЗ (и още УАЗ , ЛАДА, МОСКВИЧ) и долу горе добре оборудван , имаше на бул. България малко по-надолу от хотел ``Санкт Петербург`` (малко по-надолу в посока стария път за софия ) от дясната страна на около 200м. , точния номер на улицата незнам , ама ако някои се интересува да пише , ще уточня!(в смисъл , че не го знам в момента и трябва да питам )

    Коментар


    • #47
      Ама аз веднага щях да го взема ма точно тия части дето са специфични само за него са му за смяна-Редуктор, приставката на скоростната кутия за задния мост, каретата...
      УАЗ - Where I go there are no roads!!!

      Коментар


      • #48
        Е, че с това да беше започнал. Обясни им че пазарлъка може да почне от 1 000 лева надолу, и после ще видим как да докараме чаркове от Русия или от Украйна.
        Бе, върти ми се в главата че там каретата са просто карданните. Айде погледни в тия линкове дето ти ги пратих, че съм мъртъв с времето, няма да успея преди нощеска. Ако е така, те са еднакви от ЗАЗ-а до УАЗ-а без жигулата, и струват 12 лева парчето в мазни хартийки комплект. Сменят се за 20 минути с бирата и паленето на нова цигара.
        Да, на руски това е "крестовина".

        Коментар


        • #49
          Първоначално публикуван от Стефан
          ...Той е от класа на Нивата - свръхлеки всъдеходи. Защо трябва да се сравнява с леките? Т.е. класа на УАЗ? В неговата категория има американски, английски, немски машинки. Но никоя от тях не е дръзнала да изпълзи в цивилния живот, така че сравнението е практически невъзможно...
          Не съм напълно съгласен.. Вероятно Луаз-а е по-лек от Land Rover Lightweight, но последния (все пак) също влиза в категорията 'леки' и присъства в цивилния живот!! Проблема е, че е произвеждан за кратко и изключително трудно се намира.. В София, съм виждал един Lightweight, който най-често е паркиран близо до Военната академия (от Орлов мост по Е.Георгиев, към Испанската гимназия)..

          Коментар


          • #50
            Толкова мъничките като правило са по разни военни и промишлени отраслови нормали, и за да ги сертифицират за гражданска употреба какво ли не правят. На другия край от Н2 които събират в Калининград свалят едва ли не и машинките на централното заключване, за да ги вкарат в кат. В по тегло ...) Специално ЛуАЗа е на ръба с чисто транспортьорите, които си остават в категорията Пътни машини, спецтехника, и каквото там още.
            Че е кола, кола е щом е в тия документи на КАТ, обаче специалната техника на каране не можеш да я смениш с подпис на чиновник

            Коментар


            • #51
              Тоя под 2500 нема а падне а това май не ме устройва. А редуктор от Украйна докато дойде ше стана на 70г. Ако имам гаранция за запчастите веднага го зимам ако вече не е късно
              УАЗ - Where I go there are no roads!!!

              Коментар


              • #52
                Проблемът ни е чисто транспортен, и твоя, и моя, и на още сума хора. Верни другари в Москва, в Питер, Уляновск могат да купят веднага всичко каквото кажем, и да го натоварят на наш камион. Да организират износа не могат. А какво да прави нашият шофьор с фактурите на границите аз поне нямам идея. Нали ти казвам че съм гола вода по търговията(((

                Коментар


                • #53
                  http://www.luaz.com/books/1302.pdf
                  УАЗ 452АЭ 1975г.

                  Коментар


                  • #54
                    Документацията на ЛуАЗ-а:

                    http://www.luaz.com.ua/manual/ContentsRU.htm

                    Коментар


                    • #55
                      Бая неща са се изписали за това чудо на руския инжинерен "гений".
                      Возил съм се на такава машина.(тогава бях по-малък и не се интересувах много от коли, но джипките те са ми слабост) та поразпитах през този период механик водача на това МПС, е аджеба що за чудо е?-Прилича на амфибя, ама не плава- Мязи на джип ама де факто не е.
                      Та той какво ми отговори:"Били проектирани(силно казано )за нуждите на червената армия и по спецялно за войната в Авганистан.Но нещеш ли тъман ги внедрили в масово производство и заводите почнали да бълват готовата продукция с темпове дето само руснака си знае и "готината война" приключила.
                      Произведените маси "джипки" ги пуснали на цивилния пазар."-Та такива ми ти неща
                      А самия Луаз какво представлява.Руската инжинерна мисъл какво е сътворила.Според мен едно ГОЛЯМО НИЩО поредната издънка.Както вече знаем това чудо е с двигател на ЗАЗ- на който ЗАЗ той се намира отзад(т.е. на мястото на багажника), при Луаз двигателчето са го монтирали отпред, при което, скоростната кутия, защото и тя си е ЗАЗ-ова изведнъж се оказва че е наопъкиИ каво прави руския инж.?Измисля нова?Не-ее зщото не може да мисли полузва старата и при това даже не се е постарал по какъв то и да е начин да я обърне(върне) в нормално положение и така Луаз се произвежда със скоростна кутия, на която 1скорост е на мястото на 2. / 2 е на мястото на 1. / 3 е на мястото на 4. и 4 на 3.
                      Та в тази щуротия всичко е взето от вече готови машини и сглобено по най-примитивен начин.За качеството на производство няма какво да говоря ,то дефакто просто липства
                      Та аз пък си мисля дали не са имали застояли ЗАЗ-ки,(заводите си имат бройка МПС, които трябва да произведе и си я гонят тази цифра, а за преизпълнение на плана имаше премии,ударниците бяха на почит в онез времена,та момчтата от Запорожките заводи са се напънали явно и хоп пренасищане на пазара със стока която не се купува.)От ситуацията се измъкват блестящо.(Ей това е руския гений за мен )
                      Взима се решение да ги преправят и набутат на военните.Идеята се оказва блестяща и така се появява една уникална щуротия-Луаз
                      LR DISCOVERY I, 1989 / 2.5TDi

                      Коментар


                      • #56
                        Хм. Що не взе да прочетеш барем тая тема, остави нещо сериозно за джиповете изобщо и за амфибиите в частност. За историята им. Или за войната изобщо и Афганската също в частност. Може и за принципите на икономиката и идеята за стандартизацията. Честно казано, в тоя форум от сума време не бях срещал толкова дълбоко неразбиране на къв да е въпрос ...
                        Има сума коли, които не харесвам. В такъв случай просто казвам - е те тва не ми лежи на сърцето и туйто, а не тръгвам да казвам на бялото черно, това е несериозно. Като гледам - и другите правят така, форума все пак е с технически уклон

                        Коментар


                        • #57
                          Не смея да се меся в темите където се говори за джипове щото не съм в час. Тоя пич - сор187 обаче жегна нещо в мене.
                          Не е много разумно да се казва че като вземеш нещо готово направено и да го ползваш за друга машина без да го преработваш изцяло било тъпо. За какво му е на хитрия руски инж. да преработва скоростна кутия като може да се ползва старата ??? Това че някой си мисли че има СПЕЦИАЛЕН РЕД на подреждане на скоростите изобщо не го бърка.
                          Западните инж.-ове правят същото, но с лека промяна и после в спецификациите пише " изцяло нова скоростна кутия "
                          За това ли могат да слагат скоростна кутия произведена примерно 1965г на двигател от 2000г ??
                          2010 CRF 250 R

                          Коментар


                          • #58
                            3200 за това нема да дам ако ще да е единствената кола в света...
                            Иначе за блукаж има сигурен съм, но незнам от кой тип! Двигателя е от заз и се смения от жигула прекрасно пасва и разликата е в охлаждането което го прави ного добро! Иначе със зазовия двигател нестава чеп за зеле от него...! За проходимост върви много, но не повече от джип уаз! Имам приятел имаше две такива ходеха на лов с тях от както купи руския джип - него е искарвал! Ясно е защо...
                            За 3200 леле ти самурай ще си купиш на тъзи цена, а разликата в проходимост, издръжливост и качество са несравними, та дори и ваншния вид е далеч по прекрасен!!!
                            4ао
                            Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                            Коментар


                            • #59
                              Абе кой пак зачеса темата за тоя боклук? Толкова ли не разбахте че това става единствено да си скапеш здравето.
                              Няма никаква проходимост и как може да се сравнява с който и да е джип. Все едно да сравняваш жигула и саморай.
                              А колкото до частите: само приличат на зазовите. Взима се шублер и веднага се установяват разликите.
                              Абе много ще се радвам след всичко което се изписа някой да си го купи и да си навре таралежа у гащите.
                              http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                              Коментар


                              • #60
                                Аха, аха, буклук! Ламбурджинито е жалък буклук, тука и най-бракувания мотокар дига пет тона на 8 метра, а тоя таралясник не може да завлече и един чувал цимент в ъгъла, ебати буклука!
                                Обаче като дойдат ЛуАЗОвете да вадят баровците от лайната, тогава нещо става тишина. Има места, където и УАЗа си кротува в локвата а тия прелитат наоколо да го търсят. А колелата на това нещо са 13 дюйма, искате ли още да си говорим за проходимост?))
                                Ако някой не може или не иска да кара нещо, то проблема е негов, не на машината. Щото така става като с маршрутната Газелата. Същите тия пишман шофьори за по няма година изпиха мозъците и на фантастичните дизели Пежо, и те ли са буклуци?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X