Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газ 69 +/-

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Здравейте! Имам ГАЗ 69 "командирско"изпълнение.Доста си поиграх с него докато го вкарам в час.Но след почти двугодишен труд се получи сплучлив представител от този "род". Наложи се да сменя двигател,скоростна кутия и раздатка. Като заместник на оригиналният двигател монтирах такъв от типа "24Д" "ВОЛГА" с мощност 107 к.с. Горната промяна наложи и използването на скоростна кутия от УАЗ-469Б заедно с раздатката. Имах доста проблеми с подбора на карбуратора за да спадне разхода на гориво.Въпреки всичко "ВОЛГАТА" е с доста добър "апетит"което наложи да монтирам и АГУ.Едва тогава нещата станаха поносими. Видян подобен автомобил с монтиран двигател на МЕРЦЕДЕС 200Д 1980г но подбора не ми хареса . Двигателят е слаб около 55к.с. и се налагаше на слаби наклони да се движи на втора предавка.
    Колегата Тихомир Севев е прав за парното.Топлообменника е много голям но няма принудително обдухване."Братята " от СССР са сложили вентилатор само за обдухване на предните стъкла но и то не достатъчно.Отвориш ли люка по време на дъжд мокри ти са десният крачол. За ел.мотор на чистачките мисля ,че ставаот ГАЗ - 53А .
    А относно гумите завърти се на вторични суровини там в момента има доста голям избор .Всичко което е ЖУК и НИСА става но без джантите централният отвор е с по-малък диаметър.Стреловиден профил трудно се намира преди години ги монтираха на един модел български трактори "МУРГАШ".
    Желая на всички ви много успехи по "реставраторската "работа с която сме се захванали......................

    Коментар


    • #32
      някой, който е правил такава реставрация можели да каже колко му е излязла
      drive alive

      Коментар


      • #33
        Многоооооо!
        Ние с бащата си водехме някаква сметка ама накрая я зарязахме защото и да пишеш и да не пишеш парите си вървят!
        Излезна ни сигурно подчти колкото взехме джипа,при положение че друг човек не е пипал по него и разходите така са по ниски!
        Луд умора нема,само се поти!!!

        Коментар


        • #34
          Ако някой се интересува има чисто нов преден мост за ГАЗ-69.Да се обади на 0897808737/Сашо/от мое име.Магазина му е в Младост 1.

          Коментар


          • #35
            Цецо е прав!
            Трудно можеш да му хванеш края.Когато започваш се виждат само някой от кусурите който трябва да се отстраняват. Най- важното е и каква цел си поставяш. Ако гониш максимално доближаване до оригинала във всяко едно отношение (външен вид , ходова част,трансмисия двигател)тогава разходите се вдигат доста.
            Аз заложих на "пълно копие " на външноста и както ви писах преди това подмених двигателя , скоростната кутия и раздатката.Оригиналният двигател е със стоящи клапани който не са надежни и ремонта им е доста труден.За него все по - трудно се намират и резарвни части.
            Относно цената зависи от къде започваш.При мене орентировачно достигна над 4 000лв. Но все пак това ми е ХОБИ........,а не основна работа....... За МАЛКИ момчета евтини играчки , за ГОЛЕМИТЕ.........

            Коментар


            • #36
              krras изглежда имаме сходно хоби-да възстановяваме.Аз досега съм се хванал с два мотоциклета и бавно се придвижвам напред с тях,но и аз съм много навит на един ГАЗ 69.Ако чуеш нещо на тънка цена,но комплектовано се обади,пък може и да не е в топ състояние,то част от тръпката е във възстановяването.Ако имаш снимки ги качи да се порадваме на възстановения ти джип.По-добре ли върви с новия мотор и трансмисия от оригинала?

              Коментар


              • #37
                GAZ в момента няма нищо интересно на "хоризонта" Имам в предвид интереса ти и ако са появи нещо което заслужава внимание ще получиш информация.
                Питаш за "вървежа "с новят мотор? Ако са вярва на данните на каталозите разликата между двата е около 50-60 к.с. и това веднага си пролича в ускорението и скороста на движение. Да си призная не съм я пробвал за максимална скорост . Автомобилът е неустойчив при скорости над 90-100 км/ч ,а педала на газта има още доста ход за натискане. Може би ако се премине на други гуми нещата ще се променят.
                Относно снимките предполагам , че до седмица ще мога да ги кача.......
                ПП Двата мотора който ги възстановяваш какава марка и модел са.

                Коментар


                • #38
                  ами единия ми мотор е Jawa 175 кубика от 1957 година, а другият е MZ ES 150 кубика от 1963 година.И двата вече са в движение.MZ -то е в по-добро техвическо състояние,но в момента плаче за боя.Явата я взех разглобена и беше боядисана прясно ,с шлайф на цилиндъра и нови сегменти.И тя пали и е в движение,но понеже държа на подробностите сега съм си поръчал едни части от Германия ,за да я доближа повече до оригинала.Но така или иначе възстнановяването на един мотоциклет според мен е доста по-евтино от това на автомобил,пък дори и да се налага да се купуват части от Германия.Изненадващото е,че при тях ги има в доста голямо изобилие и то такива екзотични неща,като разни гумени уплътнения за преминаване на кабелите,степенки,пружинки за стоп-светлините и т.н.А още по-изненадващото е ,че са на достъпни и за нас дори цени.Ама какво да се прави като тука трудно се намира.А за ГАЗ-ка ако чуеш наистина ще съм ти благодарен и естествено ще почерпя!

                  Коментар


                  • #39
                    Имате ли представа дали на ГАЗ 69 стандартно се е вграждал само двигателят от Победа- М 20. Има ли такива модификации,които от завода още са излизали с волгови двигатели,например от старата Волга М21? Защото наскоро гледах една такава ГАЗ-ка,но със сигурност мотора й не е от М 20.И понеже е бивша текезесарка никой не може да разкаже историята й!
                    krras,при поставянето на волговия мотор наложи ли се да правиш фланец към скоростната кутия или си пасва направо?А като смени мотора трябваше ли да се явяваш на Технотест или каквато и да е друга комисия,за са узакони промяната?

                    Коментар


                    • #40
                      Колеги,изчел съм всичко по темата за ГАЗ-69 но никаде не срещнах следната комбинация-двигател и скоростна кутия от Жигула а другото всичко е оригинално.Въпроса ми е ще бъде ли надежден този двигател и кутия,ще издържи ли на натоварването?
                      LZ1NBN

                      Коментар


                      • #41
                        да, става, понеже и аз съм се замислил да си взема такава машина ,разучавам темата в тази насока, та значи познавам двама дето са си сложили двигател от лада+ скорости 5ст.на ГАЗ - 69, за сега не се оплакват .Даже си мисля че е ОК - варианта. Даже си теглят и некакви ремаркета с дърва.

                        Коментар


                        • #42
                          Ммм ... Не виждам нищо хубаво в такава идея. Това е типичен бързоходен двигател.

                          Коментар


                          • #43
                            все пак темата е плюсове и минуси.няма ли някой да каже и минусите на великия автомобил.не искам да засягам никой от неговите почитатели, но според мен има ужасно много недостатъци.
                            В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                            Коментар


                            • #44
                              ГАЗ-69 няма други освен двигателя. Щатния дори няма с какво да върви в днешно време. Но типично лек двигател в него няма работа. Сложете му трилитров от УАЗ и живейте дълго и щастливо.

                              Коментар


                              • #45
                                джипът не е само проходимост.важно е да има сигурност.аз в този джип не бих си вкарал семейството.да не говорим за дизайна.не ми е все едно как изглеждат колите които карам.
                                В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X