Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

    Коце и аз ще слагам пружини отпред, но още умувам....ще си правя щангите това е сигурно....
    няма начин да няма начин
    http://album.bg/offroad_
    0878 613 163

    Коментар


    • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

      Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
      Това отгоре на шнорхела си го загубил в първата гора...гарантирам!
      А каква е целта на слагането на пружини? Ходове, свесове...?
      Според мен я покарай така и после преправяй. Пружините не са панацея...
      Това отгоре , е един цирей който не мога да гледам , но не мога и да го махна , защото това е филтъра , друг няма защото няма място в коша. Пълен кеф няма , така става когато се правят " измислени неща ". Относно пружините , ....не става въпрос за по-големи ходове , идеята е да подобря возията , и най-вече да подобря поведението на предницата при екстремна атака на препятствия и неравности по пътя . Имам опит от другия ми офроуд автомобил който е с пружини отпред , не намалям през препятствия и дупки само мръсна газ. Незнам дали ще се получи , при мен нещата никога не стават от първия път , че даже и от втория. Сега мисля наистина да покарам малко , пък каквото сабя покаже.
      Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
      Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

      Коментар


      • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

        Първоначално публикуван от dany.1 Преглед на мнение
        Коце и аз ще слагам пружини отпред, но още умувам....ще си правя щангите това е сигурно....
        Хайде давай , че ми омръзна тези измислени работи да си ги смуча сам от пръстите. Все си е по друго като има съмишленици. Между другото на УАЗ съм виждал пружинно окачване , но запазват един или два листа от ресьора които да държат моста . Този вариант ми се струва компромис , и смятам че е безмислен. Желая ти успех в това начинание , и не забравяй да пускаш по някоя снимчица.
        Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
        Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

        Коментар


        • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

          Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
          Хайде давай , че ми омръзна тези измислени работи да си ги смуча сам от пръстите. Все си е по друго като има съмишленици. Между другото на УАЗ съм виждал пружинно окачване , но запазват един или два листа от ресьора които да държат моста . Този вариант ми се струва компромис , и смятам че е безмислен. Желая ти успех в това начинание , и не забравяй да пускаш по някоя снимчица.
          Идеята е да махна ресорите за да отрежа муцуната ,имам мегдан да резна около 40 см.,но 15см са ми достатъчни за да излезе гумата най-напред...
          няма начин да няма начин
          http://album.bg/offroad_
          0878 613 163

          Коментар


          • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

            Не пипай окачването.
            Аз направих пружинно и си прецаках машината от ДАКАРСКИ идей.

            Коментар


            • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

              Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
              Не пипай окачването.
              Аз направих пружинно и си прецаках машината от ДАКАРСКИ идей.
              Колега , дай малко инфо какво се получи при теб , за да не повтаряме грешки.
              Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
              Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

              Коментар


              • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                Колега , дай малко инфо какво се получи при теб , за да не повтаряме грешки.
                Със 2 думи нищо не стана.
                Неможах да попадна на майстор да довърши това което исках.
                Нямам ходове сее при висока скорост а аз от това нищо неразбирам.

                Коментар


                • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                  Имаш ли възможност да качиш някоя снимка , за да огледаме какво точно се е случило ? Освен ако не си въстановил старото положение. Мисля че ти липсва някоя стабилизираща щанга , и от там идва сеенето. Най-лесно става с готов " КИТ ", само че за нашите антики такъв липсва на пазара.
                  Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                  Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                  Коментар


                  • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                    Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                    Имаш ли възможност да качиш някоя снимка , за да огледаме какво точно се е случило ? Освен ако не си въстановил старото положение. Мисля че ти липсва някоя стабилизираща щанга , и от там идва сеенето. Най-лесно става с готов " КИТ ", само че за нашите антики такъв липсва на пазара.
                    Несъв възстановявал нищо.Ти нали си от Бургас дай тел и ще мина да се видим.

                    Коментар


                    • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                      Да съживя малко темата. Коко какво стана с охлаждането? Успя ли да решиш проблема?
                      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                      Коментар


                      • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                        Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                        Да съживя малко темата. Коко какво стана с охлаждането? Успя ли да решиш проблема?
                        ХА! Много интересна работа , ако искаш вярвай днес си мислих да съживя темата с някоя снимка и, или видео , обаче ти ме изпревари /няма лошо/. Сега по същество , след състезанието в Бургас извадихме радиатора ,и установихме че проблема не е само в капачката , но и тръбичките са се отцепили от горното казанче заради високото налягане в системата /добре че не продължих състезанието/, а ГАЗката вървеше като бясна едвам се удържах да не завъртя и втората обиколка.Така ... взех радиатора под мишница , и тръгнах по майстори , обаче отговора на моя въпрос - "Може ли да направим този радиатор да издържа на 3 бара налягане" беше "Тц ,ъпсурт" Това обаче не беше начина аз да се откажа , и търсенето продължи . Един от моите колеги /Бай Милен/ спомена , че в Сливен има един "юнак" , който прави поръчкови радиатори.Естествено час след като му открихме телефона бях при него с пукнатия радиатор. Човека прие работата присърце , и каза "добре след два дни ела да вземеш новия радиатор , ще издържа на четири бара макар че не е необходимо". Наистина след 2дни радиатора беше готов - четири редов , и по-висок от оригиналния с 3-4 см. горното казанче намалено наполовина тъй като вече не играе роля на разширителен съд /оригиналния разширителен съд е монтиран на ГАЗката/ охладителната площ я изчислявахме около 70% по-голяма от колкото на стария. Изобщо много интересна гледка е новия радиатор. Вече е монтиран,и изпробван засега няма проблем ама казвали ти някой пък смееш ли да питаш. Утре ще гледам да направя малко снимки за да разкърша още по-добре темата.
                        Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                        Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                        Коментар


                        • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                          Изпробвай го в "условия максимално близки до бойните" т.е врътни няколко обиколки на трасето, където се е появил проблема.
                          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                          Коментар


                          • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                            Това е проблема при мен , време за преработки и доработки има , а за тестове почти няма . За това и крайните резултати са такива плачевни.
                            Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                            Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                            Коментар


                            • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                              Хайде сега, плачевни. Не са. Дори и големи фирми, с една камара конструктори на заплата се дънят, ти си седнал да се оплакваш, че не сте го уцелили от раз и то след толкова много преработки. Ще стане.
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар


                              • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                                Раздвижвам темата с няколко клипчета: http://vbox7.com/play:2d05bc41,http://vbox7.com/play:91452d05,http://vbox7.com/play:138ec667,http://vbox7.com/play:751269b1
                                Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                                Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X