Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

    Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
    Искам да отбележа, че машината придобива този вид благодарение и на твоята помощ.

    Чакаме с интерес информация за поведението на съединителя.

    Коментар


    • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

      Работи перфектно , нямам забележки . Сега мога само да чакам проблеми по веригата назад . Но да не забравяме че сърцето е COSWORTH.
      Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
      Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

      Коментар


      • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

        Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
        Работи перфектно , нямам забележки . Сега мога само да чакам проблеми по веригата назад . Но да не забравяме че сърцето е COSWORTH.

        Не "сее" ли газката ти ? Бях пуснал една тема за един ъгъл,забравих как се казва някой го назова. Като завиеш пълен,провери накланя ли се колелото спрямо вертикала,аз даже с отвес ще проверя,още тази нощ. Онзи ден свалих старият двигател, М -20 ли се води,не знам,със стоящи клапани,блока е чугунен,интересно ми е колко ли тежи.
        С тая газка мисля да си правя ред "гаргари" да се не обидят газкаджиите.Имам едно Нисан Съни 4х4 носещите конзоли на предното и задно окачване мога да хвана на мястото на мостовете,солиден ми се вижда Нисана,а газката като ламарини е лека.И други идеи имам. Имам една газка която ще си остане с волгов двигател,но тази другата искам да си я чопля. Но не търся голяма мощност,може би по добро поведение по черен път,- газка с независимо окачване,да извращение е,гавра дори .

        Коментар


        • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

          Колега , пускай нова тема , слагай снимки , смятам че интереса ще е мн. голям.
          Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
          Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

          Коментар


          • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

            Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
            Колега , пускай нова тема , слагай снимки , смятам че интереса ще е мн. голям.

            Гложди ме един въпрос.Като знаем че предавателното отношение в диференциала,е съотношение между брой на зъби в пиньон и корона,и като знаем че нито диаметрите там,нито едрината на зъбите могат да варират в кой знае колко широки граници.Та въпроса е,- колко все пак предавателни отношения са най масови,- да кажем наизуст вадя оферта - от 5 до 7 .Важно ми е,искам още един диференциал за независимо окачване,понеже едва ли ще намеря още един точно същият заден диференциал от също такова "Съни" 4х4 ,а не искам да ползвам скоростната кутия с диференциала,тя няма бавни,ще ползвам газкова раздатка.

            Коментар


            • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

              Чакай, не стоплих. Това 5 до 7, главното предаване ли се има предвид? Да кажем на повечето Витари стандартното е 5.11 или нещо такова. Май има някакви тунингови към 6. Но 7 ми се вижда нередовно. Имам някакви мътни спомени от училище, че за едностъпелн силов редуктор (тоест, не часовникарски, грубо казано) не се препоръчва отношение над 1:5. Дори не помня точно причината, но беше нещо смислено.
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                Чакай, не стоплих. Това 5 до 7, главното предаване ли се има предвид? Да кажем на повечето Витари стандартното е 5.11 или нещо такова. Май има някакви тунингови към 6. Но 7 ми се вижда нередовно. Имам някакви мътни спомени от училище, че за едностъпелн силов редуктор (тоест, не часовникарски, грубо казано) не се препоръчва отношение над 1:5. Дори не помня точно причината, но беше нещо смислено.

                Не,искам да кажа ,че вероятно видовете коефициенти предавателни отношения които масово се използват са крайно число. Примерно моят проблем е че имам диференциал от Нисан Съни,с предавателно отношение "Х" ,и понеже ми е нужен и втори, ако "Х" е разпространено съотношение и се ползва и в други марки,ще бъда улеснен.

                Коментар


                • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                  Масово са от 4 до 5-5,5. Всичко останало са тунингови.
                  Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                  Коментар


                  • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                    Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                    Масово са от 4 до 5-5,5. Всичко останало са тунингови.
                    Разбирам,но все пак има и невъзможни числа като съотношения,искам да знам възможните-А може пък и да няма невъзможни,тоест четен пиньон с нечетна корона,защо пък не,щом диаметрите и те могат да варират.Опираме сякаш до математика.

                    Коментар


                    • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:370.jpg
Прегледи:1
Размер:89.2 КБ
ID:5225179Натиснете снимката за да я уголемите

Име:362.jpg
Прегледи:1
Размер:197.1 КБ
ID:5225178Натиснете снимката за да я уголемите

Име:369.jpg
Прегледи:1
Размер:113.4 КБ
ID:5225177Натиснете снимката за да я уголемите

Име:368.jpg
Прегледи:1
Размер:181.9 КБ
ID:5225176Натиснете снимката за да я уголемите

Име:364.jpg
Прегледи:1
Размер:169.5 КБ
ID:5225175Натиснете снимката за да я уголемите

Име:372.jpg
Прегледи:1
Размер:64.4 КБ
ID:5225174Последните доработки.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:361.jpg
Прегледи:1
Размер:187.0 КБ
ID:5225173
                      Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                      Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                      Коментар


                      • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                        Това вече е друго нещо- , двигател, клетка, лебедка, шнорхел(да го върнете обратно)....! Остават само добри гуми за кал и е готова за Шумен ( препоръчвам ти тези: http://www.bggumi.com/eshop/search/1...SS&i_length=16 , но 33").
                        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                        Коментар


                        • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                          Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                          Това вече е друго нещо- , двигател, клетка, лебедка, шнорхел(да го върнете обратно)....! Остават само добри гуми за кал и е готова за Шумен ( препоръчвам ти тези: http://www.bggumi.com/eshop/search/1...SS&i_length=16 , но 33").
                          Здравей Жоро , шнорхела ще кацне в понеделник / утре / , само че от другата страна , затова се наложи иНатиснете снимката за да я уголемите

Име:374.jpg
Прегледи:1
Размер:114.1 КБ
ID:5225185зработка на изцяло нова странична дясна ламарина ,и затваряне дупката на лявата . Подготовката за Шумен продължава , само крайния резултат не е ясен .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:375.jpg
Прегледи:1
Размер:129.3 КБ
ID:5225184 Гуми 33ки са ми са ми мерак , обаче ще започнат да опират в калниците , та не знам.
                          Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                          Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                          Коментар


                          • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                            Браво ! Мераклийска работа.Теглил ли си го ? Всъщност колко ли тежи оригиналният двигател,онзи чугуненият със стоящите клапане,вероятно ей така наизуст хвърлям 230 кг. Някой знае ли ?

                            Коментар


                            • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2022.jpg
Прегледи:1
Размер:228.7 КБ
ID:5225926Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016.jpg
Прегледи:2
Размер:222.4 КБ
ID:5225925Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2020.jpg
Прегледи:1
Размер:207.6 КБ
ID:5225924Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2017.jpg
Прегледи:1
Размер:183.9 КБ
ID:5225923 Вчера завършихме работата по монтажа на шнорхела , е, не е ARB , но засега върши работа . За днес съм предвидил смяна на мостове , и монтаж на койлоувъри " ШЕГУВАМ СЕ " не съм изперкал чак дотам. Определено обмислям да направя нещо за подобряване на предното окачване . Мисля да сложа пружини , обаче колкото пъти погледна под калника толкова пъти се обезверявам , макар да знам че няма невъзможни неща , що се отнася до хобито с което съм се захванал. Ако някой има идеи можем да ги обсъдим тук в темата .
                              Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                              Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                              Коментар


                              • От: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                                Това отгоре на шнорхела си го загубил в първата гора...гарантирам!
                                А каква е целта на слагането на пружини? Ходове, свесове...?
                                Според мен я покарай така и после преправяй. Пружините не са панацея...
                                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X