Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети за начинаещ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвети за начинаещ

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Не, не си заслужава за почти никаква цел. Комфортно като Волга няма да стане никога, за сметка на това ще изгуби основните си офроуд-предимства, че е късо, с малки свесове, леко и с добър обзор. Волгата е обратно на всичко това и мястото и е на асфалта. Междуосията на двете машини са различни, ще падне рязане и лепене. Не че е невъзможно, просто нищо не печелиш, освен малко по-малко вятър в купето.

    Изкърпи си купето и го сглоби.
    Кво стана с оная при дядо Владо?
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Съвети за начинаещ

      Нищо, засега. Ама тя е по-лесното - там основата е УАЗ. Не че това е помогнало много.

      Коментар


      • От: Съвети за начинаещ

        За сетен път се уверявам, че навремето са мислили с главитв си някои хора И по специално конструкторите и проектантите на ГАЗ 69. А може би заданието е било корекнто? И вярно може да се нарече Труженик старата машинка. Стана вече 6-и ден как мъча моята наследствена Газка по полетата в надпревара с времето, като се мъчим да засеем и полеем дървенцата преди утрешния сняг. На два, на три, чат пат на четири цилиндъра - кюфка, патка, ама не се спря. По 9-10 курса на ден, а само днес направих 9 курса с по 1000л. кубче +4 човека накачулени по стъпенки и калниците И устиска. Не питайте колко бензин отиде, че от зелените ще вдигнат вой до небето

        Инъче имам един въпрос:
        има ли решение което да позволява закачането на обикновено автомобилно ремарке ( за теглич с топка), към ГАЗ69-ката, без да се налага за режа или заварям нещо по машината - за да не си развалям автентичния вид на задницата
        Върти ми се из главата да направя едно дебело Ф-и с топка от едната страна и двоен фланец, което да се закача към оригиналния теглич, и като не ми трява просто да го откачам?
        Или да си заваря на ремаркето над оригиналния му теглич, друг който да уйдисва на Газката, но да не пречи на закачането на другия тип, и да си имам ремарке с двойна употреба? (за външния вид на ремаркето не ме е грижа).
        Някой да е мислил по въпроса?

        Коментар


        • От: Съвети за начинаещ

          Първоначално публикуван от g_n_l Преглед на мнение
          Някой да е мислил по въпроса?
          Немците. Отговора е ясен - вика му се унимог.

          Иначе вместо да правиш излишно рало, просто направи едно повдигащо Г на теглича на ремаркето.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Съвети за начинаещ

            Тегличът с топка си има стандартна височина, която на ГАЗ-69 малко ще му дойде нисичка и действително ще изглежда малко като рало. За сметка на това не пречи на оригиналния теглич. Виждал съм го направено на Г-образна планка, която се завинтва под планката на газковия теглич. Топката идва под него, но хем достатъчно високо за да не задира много, хем достатъчно ниско за да провреш между нея и другия теглич лапата на ремаркето.

            Такова решение е полезно с това, че като не ти трябва можеш да я отвинтиш.

            Коментар


            • От: Съвети за начинаещ

              Гледах го това "унимог" ама както и предположих не е модел на теглич
              Ремаркето ми е доста високо с гуми същите като на джипката и на нормални тегличи на леки коли даже седи наклонено на пред, така че ако се стигне до слагане на "Г" образен елемент с кръгъл отвор за теглич над стандартния, тъкмо ще може да дойде горе долу на равно(или пък съвсем ще си забие носа на долу?)... Планка с топка, може да се завинти, може и да се завари, ама хич не ми се ще - струва ми се че ще изглежда като пацул на куче отзад
              Вижте какво имах предвид (без да съм вземал размери чертая по памет:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:101.9 КБ
ID:5540011
              Дали ще окаже някакво негативно влияние това приспособяване върхо нещо?

              Коментар


              • От: Съвети за начинаещ

                Сигурно ще мине номерът. Тегличът с топка по принцип разчита на неподвижност на топката, ама при тебе нещата не са чак толкова прецизни.

                Коментар


                • От: Съвети за начинаещ

                  Ето как беше сложен тегличът при мен, не е сложно:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06062011524.jpg
Прегледи:1
Размер:85.7 КБ
ID:5540040Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1240554.JPG
Прегледи:1
Размер:149.1 КБ
ID:5540041
                  Газ 69 2.4i
                  Густо майна, пътят свърши !!!
                  GSM: О895 7О6О59

                  Коментар


                  • От: Съвети за начинаещ

                    Не е сложно, ама стърчи.

                    Коментар


                    • От: Съвети за начинаещ

                      Свърши то,
                      аз вече съм на струга
                      Тъкмо ремаркето ще може по-прецизно да следва терена и да не се влияе толкова от влекача

                      Коментар


                      • От: Съвети за начинаещ

                        Най-доброто е https://www.youtube.com/watch?v=cqZ5hgQndrA .Вариоблок на Рокингер

                        Коментар


                        • От: Съвети за начинаещ

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:101.9 КБ
ID:5540011
                          Дали ще окаже някакво негативно влияние това приспособяване върхо нещо?[/QUOTE]
                          Добро решение. Само ако тръгне да се преобръща ремаркето няма какво да го задържи , но чак за такива терени предполагам няма да се използва !
                          0899840225 / V = π.r2.h / 681г. / 1876г. / 1878г. /6 септември 1885 / 22 септември 1908 !

                          Коментар


                          • От: Съвети за начинаещ

                            Ако тръгне ремаркето да се преобръща, лапата няма да го задържи, това е сигурно. Така поне има шанс да остане цяла и да не повлече джипа.

                            Коментар


                            • От: Съвети за начинаещ

                              Първоначално публикуван от valdesidva63 Преглед на мнение
                              [ATTACH=CONFIG]653391[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]653392[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]653393[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]653394[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]653395[/ATTACH]Дано съм в правилната тема,но имвм едно питане към по врелите и кипели.Имам Газ-69А в ето това състояние, но ми се иска да му сложа купе от Газ-24.
                              Може ли да ме насочите къде мога да прочета за това и заслужава ли си, или да си стегна купето и да сложа него.Благодаря предварително.
                              В мобилето има една такава волга, потърси я има телефон обади се може да ти кажат каквото те интересува.
                              Газ 69 2.4i
                              Густо майна, пътят свърши !!!
                              GSM: О895 7О6О59

                              Коментар


                              • От: Съвети за начинаещ

                                Благодаря ти колега, ще проверя и разпитам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X