Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети за начинаещ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвети за начинаещ

    EТО и снимките.
    Прикачени файлове

    Коментар


    • От: Съвети за начинаещ

      Киро как взимаш движение за лебедката ? Кардана непрекъснато ли върти от раздатката и зацепването става от лебедката или имаш ком ? АКо може да качиш някоя снимка ще съм благодарен. Много теми има за тия карданни лебедки ама никой не е качил снимка да се види от до

      Мерси
      Последно редактирано от Агоп Серопян; 30-05-12, 12:10.
      Газ 69 2.4i
      Густо майна, пътят свърши !!!
      GSM: О895 7О6О59

      Коментар


      • От: Съвети за начинаещ

        Първоначално публикуван от Агоп Серопян (аниматора) Преглед на мнение
        Киро как взимаш движение за лебедката ? Кардана непрекъснато ли върти от раздатката и зацепването става от лебедката или имаш ком ? АКо може да качиш някоя снимка ще съм благодарен. Много теми има за тия карданни лебедки ама никой не е качил снимка да се види от до

        Мерси
        В тази тема От 11 страница, мнение 201 , всичко е доста подробно обяснено , а има и снимки.
        Движението за лебедката взимам от Раздатката, м-у лебедката и раздатката имам механизъм за включване, а на самата лебедка има механизъм за освобождаване на барабана.

        Коментар


        • От: Съвети за начинаещ

          Мерси
          Газ 69 2.4i
          Густо майна, пътят свърши !!!
          GSM: О895 7О6О59

          Коментар


          • От: Съвети за начинаещ

            Първо здравейте на всички . Днес попаднах на този сайт и реших да се регистрирам в него за малко помощ. Като начало съм малко лаик на тема автомобили единственото което знам е как се сипва бензин и се сменят свещи . Та въпроса ми е ако някой може да ми помогне е какво масло да си купя за двигателя (М10Д- става ли?), за скоростната кутия (3-ка е) и за диференциалите (Р90). Благодаря предварително. Това са модели на масло които ми препоръчаха.

            Коментар


            • От: Съвети за начинаещ

              Със сигурност може и с тези, но това е най-най-най-калпазанското ниво. В зависимост от състоянието на автомобила, може да има смисъл и други. Така че отвори нова тема и разкажи повече - какво си взел, в какво състояние и т.н.

              Коментар


              • От: Съвети за начинаещ

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:med_GAZ-51_16[1]_1024x683.jpg
Прегледи:1
Размер:102.2 КБ
ID:5441796Имам въпрос. Някой сеща ли се за името на фирмата производител на този вид задни светлини за вграждане,или подобни.Струва ми се че някъде във форума беше писано за тях.Благодаря предварително.

                Коментар


                • От: Съвети за начинаещ

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:156.2 КБ
ID:5485831Намерих точната снимка за задните светлини /стопове,мигачи/които ми харесват.Някой може ли да ми помогне с информация чие производство са/фирма/къде могат да се намерят,цена.Благодаря предварително

                  Коментар


                  • От: Съвети за начинаещ

                    Първоначално публикуван от valdesidva63 Преглед на мнение
                    Намерих точната снимка за задните светлини /стопове,мигачи/които ми харесват.Някой може ли да ми помогне с информация чие производство са/фирма/къде могат да се намерят,цена.Благодаря предварително
                    На тази снимка действието се развива в Русия, вероятно на старта на Ладога. Шансът да намериш същите по туних-магазините в България не е голям, но мога да ти кажа откъде да почнеш - магазините за части за товарни автомобили. В някои има потресаващо разнообразие диодни стопове.

                    п.п. като ги монтираш, ще се върнеш тук да питаш за реле за мигачите.

                    Коментар


                    • От: Съвети за начинаещ

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      На тази снимка действието се развива в Русия, вероятно на старта на Ладога. Шансът да намериш същите по туних-магазините в България не е голям, но мога да ти кажа откъде да почнеш - магазините за части за товарни автомобили. В някои има потресаващо разнообразие диодни стопове.

                      п.п. като ги монтираш, ще се върнеш тук да питаш за реле за мигачите.

                      Благодаря ти Ясене.
                      Вместо да се връщам по добре да го чуя сега от теб за да не питам после.Поне не се срамувам да питам.Има нещо специфично ли.
                      В Пловдив има една фирма която прави диодни светлини за пешеходни пътеки и могат да се използват.ще кача снимка ако някой се интересува.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10022013045.jpg
Прегледи:1
Размер:85.4 КБ
ID:5486166

                      Коментар


                      • От: Съвети за начинаещ

                        Диодите харчат много по-малко ток от лампите с жичка, поради което релето започва да мига много по-бързо или по-бавно и не върши работа. Оправя се със специално реле за диодни мигачи.

                        Коментар


                        • От: Съвети за начинаещ

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Диодите харчат много по-малко ток от лампите с жичка, поради което релето започва да мига много по-бързо или по-бавно и не върши работа. Оправя се със специално реле за диодни мигачи.
                          Вчера пробвах една дивотия - обикновено тойотско реле (добр де, всъщност е ND, но това няма значение), на което токовия резистор просто беше удобно разположен отстрани на контактната система. Изхвърлих го и на негово място лепнах един резистор 1 ом 2 вата (такъв имах в куфара). Заспа. Мига си на почти идеалния 1 херц, импулс пауза 50/50.

                          Естествено, ако се ползуват друг чешит светодиоди или свързани по друг начин, резистора ще трябва да е различен. Ако се набляга на мощните светодиоди - може да трябва 0.3 ома (примерно), но все пак един такъв резистор струва 5 - 10 стотинки, та човек може да поекспериментира, дори и да не му се занимава със смятане.
                          Просто вариант. Довечера ще щракна една снимка, стига да не забравя.
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • От: Съвети за начинаещ

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01209_600x450.JPG
Прегледи:2
Размер:69.3 КБ
ID:5539386Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01211_600x450.JPG
Прегледи:1
Размер:75.9 КБ
ID:5539387Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01218_600x450.JPG
Прегледи:1
Размер:83.1 КБ
ID:5539388Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01220_600x450.JPG
Прегледи:1
Размер:76.7 КБ
ID:5539389Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01226_600x450.JPG
Прегледи:1
Размер:61.6 КБ
ID:5539390Дано съм в правилната тема,но имвм едно питане към по врелите и кипели.Имам Газ-69А в ето това състояние, но ми се иска да му сложа купе от Газ-24.
                            Може ли да ме насочите къде мога да прочета за това и заслужава ли си, или да си стегна купето и да сложа него.Благодаря предварително.

                            Коментар


                            • От: Съвети за начинаещ

                              Първоначално публикуван от valdesidva63 Преглед на мнение
                              Имам Газ-69А в ето това състояние, но ми се иска да му сложа купе от Газ-24..
                              ..заслужава ли си, или да си стегна купето и да сложа него.
                              Не, не си заслужава за почти никаква цел. Комфортно като Волга няма да стане никога, за сметка на това ще изгуби основните си офроуд-предимства, че е късо, с малки свесове, леко и с добър обзор. Волгата е обратно на всичко това и мястото и е на асфалта. Междуосията на двете машини са различни, ще падне рязане и лепене. Не че е невъзможно, просто нищо не печелиш, освен малко по-малко вятър в купето.

                              Изкърпи си купето и го сглоби.

                              Коментар


                              • От: Съвети за начинаещ

                                Със същото (а вероятно и с доста по-малко) количество труд, средства и нерви, би могъл да си оправиш оригиналното купе, да му сложиш изолация, читави седалки (задължително според мен ... оригиналните са ... хм ... малко неудобни), хардтоп и да имаш една добра офроуд машина.
                                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X