Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кормилна кутия за ГАЗ 69

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кормилна кутия за ГАЗ 69

    От известно време съм разглобил кормилната кутия на ГАЗ-ката с цел проверка, евентуална дефектовка и освежаване. Тъй като не се налага замяна на части и започвам сглобяване,искам да попитам какъв уплътнител използвате за преминаването на кормилния вал през корпуса на кутията. Размерът на уплътнителя е 23х30х7. Окава се обаче,че това не е стандартен размер за семеринг- Стандратния е 22х30х7. В нагазина ми предложиха да извадя уплътняващата пружина от стандартния семериг и така да вкарам пръта.Това няма ли да намали уплътняващата функция на устната на семеринга? От друга страна като го разглобявах оттам извадих нещо като профилна притискателна шайба,под която имаше подобен на кожа уплътнител. Моля за съвет как да постигна ефективно уплътнение между кормилния прът и корпуса на кормилната кутия.

  • #2
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9714.JPG
Прегледи:454
Размер:64.0 КБ
ID:6682265Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9715.JPG
Прегледи:401
Размер:41.0 КБ
ID:6682266

    Ето снимки за онагледяване къде и какво уплътнение търся. На втората снимка се вижда и пръстенът,който притискаше предходното уплътнение с неясно съдържание.
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #3
      Стандартният е 12,7 - демек половин дюйм. То и 1/2, по и половин цол.
      Да не ти пука. Какво да е американско.

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
        Стандартният е 12,7 - демек половин дюйм. То и 1/2, по и половин цол.
        Да не ти пука. Какво да е американско.
        Всъщност кое точно е 1/2 цол? Външният диаметър,вътрешният или дебелината? Защото никой от размерите ,които меря не се доближават към този размер. А какво имаш предввид под "какво да е американско"? Цолов семеринг или......? Че в цоловите части ме няма никак!

        Коментар


        • #5
          Айде затри ме ...(((
          Виж, щом ще правиш тая кола - мини да ти дам каквото имам.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            Айде затри ме ...(((
            Виж, щом ще правиш тая кола - мини да ти дам каквото имам.
            Стефане ,винаги е било приятно да си пише с теб човек! Липсваше във форума доста време, а си толкова интересен и подготвен събеседник. С това "затри ме" нали да не разбирам,че нещо съм те обидил? Защото много ценя мненията ти! А иначе цоловете като мярка ги познавам. Имам известна техническа култура. В 11-ти клас учих "Металорежещи машини" в УПК. Но така или иначе професията ми е много далеч от този вид техника, което не пречи да я харесвам,обичам и уважавам. А! И да пробвам да я възстановявам със собствени сили докъдето мога. Където не мога-питам. Където и с питане не става,вече търся човек,на който мога да се доверя. За съжаление съм от Добрич. В момента с тази пандемия не ми е възможно да пътувам. Иначе с удоволствие бих се запознал с теб!
            А понеже все пак техническото ми образование е било преобладаващо вметричната система и то преди недалечните 35 години, пак да попитам ,има ли семеринги в цолови размери?
            Защото както съм писал , семерингът,който търся е с размери 23х30х7. Смятах,смятах в цолове, половинки,четвъртинки,ама нито един размер не ми докарва на тези,които ми трябват. Ама те и сметките не са ми много сила де....

            Коментар


            • BatGeorgeone
              BatGeorgeone коментира
              Редактиране на коментар
              Градски, имай в предвид, че семеринга е стар и най-вероятно е "разтеглен + износен" тоест, посмали Ф'то и пораздуй на други места малко размерите на това, което търсиш, когато го дириш из каталозите.

          • #7
            Остави го Стефан, по добре се обади на този колега

            https://offroad-bulgaria.com/forum/%...B5%D0%BD%D0%B8
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • ГАЗ69
              ГАЗ69 коментира
              Редактиране на коментар
              Благодаря за посоката,още утре ще звънна!

            • ГАЗ69
              ГАЗ69 коментира
              Редактиране на коментар
              Току-що звъннах във фирмата. Това,което предлагат са семеринги с размери 23х30х4. Поръчах 5 бр. и чакам да пристигнат. Обясниха ми,че стандартно нямат пружинка за уплътнение. Ще пробвам,пък ще видим.

          • #8
            BatGeorgeone, аз меря отворите в корпуса на кормилната кутия и диаметъра на кормилния вал. По тях не вярвам,а и не виждам да има такова износване. Благодаря ти зо отговора!

            Коментар


            • BatGeorgeone
              BatGeorgeone коментира
              Редактиране на коментар
              Ако те чета правилно, в магазина ти дават семеринг с Фи по-малко с 1мм, останалите данни съвпадат, ако е така, според мен си пасва плътно, или бъркам?

          • #9
            Правилно си ме разбрал, но ако пробвам да го вкарам силово, няма ли да повредя семеринга. Всъщност няма от какво да се притеснявам ,за да пробвам. Семерингът не е сума,на железата нищо няма да им стане.Ще ги омажа и ще напъна!

            Коментар


            • Пенчо
              Пенчо коментира
              Редактиране на коментар
              Махни му пружината преди да го сложиш и после му я монтирай.

          • #10
            Няма как да му я монтира после, защото пружината е от вътрешната страна.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • ГАЗ69
              ГАЗ69 коментира
              Редактиране на коментар
              Именно,пружината остава естествено отвътре. Както съм писал в първия пост,ме посъветваха да извадя пружината и така да монтирам,без след това да се налага да поставям пружината. Така семерингът си влиза без голям зор,но не съм сигурен дали ще уплътнява надеждно.

          • #11
            Ако семерингът заводски има пружинка - не може да му я махаш. Значи гумичката е проектирана пружинката да я подпира. Иначе не и стига стискането.
            Ще работи. Но кратко.

            Имах ли такива семеринги, нямах ли ...
            На майка му у ... вече нямам сили и да ровя(((
            Минете да вземете каквото.

            Коментар


            • ГАЗ69
              ГАЗ69 коментира
              Редактиране на коментар
              При първа възможност ще мина. Купих от сайта по-горе семеринг 23х30х4. Той си е без пружинка от производителя. Но ме притеснява,че не е 7 мм. и ми се струва хлабав.

          • #12
            Колега, я го щракни тоя семеринг без пружинка, ама и от двете страни.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #13
              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              Колега, я го щракни тоя семеринг без пружинка, ама и от двете страни.
              Ето пожеланите снимки.
              Прикачени файлове

              Коментар


              • Джоу (x3mrjoe)
                Джоу (x3mrjoe) коментира
                Редактиране на коментар
                Нещо много тъмни, а и като ги увелича, пак не се виждат детайлно.
                ... иначе, семерѝнги съм виждал.

            • #14
              Втори опит за публикуване на снимки:

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_9749.JPG Прегледи:0 Размер:17.4 КБ ID:6689310Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_9748.JPG Прегледи:0 Размер:15.6 КБ ID:6689311Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_9747.JPG Прегледи:0 Размер:11.5 КБ ID:6689312Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_9746.JPG Прегледи:0 Размер:10.6 КБ ID:6689313

              В един от руските форуми ми изпратиха снимка на уплътниителя:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg.d873dbbff2b1c42b28c961d63e2b5237.jpg
Прегледи:253
Размер:44.3 КБ
ID:6689338
              Последно редактирано от ГАЗ69; 29-12-20, 19:03.

              Коментар


              • #15
                Това което са ти пратили руснаците е на върха на кормилния прът. Има го и във УАЗ. Просто сме ги свършили.
                Но мисля че не е това което ти трябва.
                only 4 x 4,sim AWD

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X