Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

    Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
    В Лозен има текезесар с 6-цилиндров дизелов двигател от Патрул...Той да не е по-малък?
    А! Това съм го пропуснАл.

    Може да се присади от Терано 2. 2.7, 4 цилиндров. TD или TDI.

    TDI-то е с комп, ама няма грижи, поне моя. Обаче, 310Nm със 145 кончета ще и дойдат твърде добре на текезесарката. С чугунена глава е, доколкото помня, което май е в плюс, в сравнение със шестака, а е и по-компактен.

    Достъпен е и може да се намери, и тук и ок UK, да речем.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

      Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
      За мен по-удачни/не по-мощни,по-леки и незнам какви/от руските мотори за този джип в гората няма.
      Освен руските има и много хубави американски V образни джипови двг ...
      За 8-маците е ясно, че харчат... Обаче има 6-таци, които са бавнооборотни и с изтеглени мощности към ниските обороти като на руските двг и доста разтоварени... В същото време и икономични(с приблизителен разход на руските 4 цилиндрови редоваци)
      Доста добри двг са, Черокито ни беше с такъв V6, но лошото беше, че е автомат, а на джип 115 коня и автомат някакси не се връзва
      Обаче като цяло си теглеше много яко още от ниски при самото потегляне

      Всички останали автомобилни мотори не ми ги хвалете.
      Ако е автомобилен трябва да е над 200 коня, за да може да ти върши някаква работа в гората, където се изисква силна тяга още от потеглянето, НО с нормално пускане на амбриажа

      Коментар


      • До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

        На ГАЗ69 дали ще влезе V-образен? Не му ли тесен коша за целта?
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

          6-така е къс, ако се изтегли максимално назад според мен ще влезе

          Коментар


          • До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

            Съгласен съм с вас момчета,но за последната текезесарка платих 1000лв,как да намеря двигател за около 300-400лв,та ако ще и ескимоски да е.С много пари всеки знае как става.

            Коментар


            • До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

              За мен този двигател е идеален, като мощност-тегло-въртящ момент( 150кс-180кг-240нм):
              http://www.gazgroup.ru/buyers/pgs/ga.../euro3/?p=2061
              Последно редактирано от Георги Василев; 06-07-09, 10:36.
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                Той,сигурно е идеален като,тегло,мощност,и въртящ момент,но се намира в зоната на мечтите.Колко ли струва?Аз карам Газ-69 и немога да си позволя за него мотор от 3-4хил.лева.Ако имах такъв бюджет за текезесарката сигурно щях да си измисля някакъв мотор,но нямаше да е руски.Ние има ме Лада Нива-/дълга база/служебна,уж инжекцион,върви по-малко от обикновенната и харчи повече.Точно с такива обли колектори на инжекцията,все едно е някакво антично турбо.За оръжейната промишленост,на руснаците шапка им свалям но малогабаритен двигател за джип или кола още 100г.няма да се научат да правят.

                Коментар


                • До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                  Като знам как "тегли" трилитровия Уазов карбураторен мотор, тоя сигурно е звяр. Нов е скъп, но може да изпадне от някоя катастрофирала Газела, Собол...
                  Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                  Коментар


                  • До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                    Ас мисля че 24-ката по якия и дв. от БМВ най-добре пасват без много главоболия и по нататъчни проблеми.
                    Car audio & Off road club TETEVEN
                    Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
                    GAZ 69 0ff Road '76

                    Коментар


                    • До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                      Не бива от БМВ. Особено в ГАЗ 69. По-старите (евтини, разбирай) им 4-цилиндрови мотори са слаби, с не блестящ въртящ момент, който е изтеглен горе. Искат шмулене и обороти за да вървят. На ниски средни об/мин. са пълни трупове, а харчат.

                      Дори големите 6-цилиндрови бензинови, визирам 2300,2500, 2800 са неподходящи за джипка. Не, че няма да върви, ама едва ли имаш желанието да му смогваш, когато намачкаш да отлепи.

                      Виж, читави дизели имат. Визирам най-вече моторите на Е 28 524 ТД. Стари нафтови печки, има-няма 115 к.с., здрави и въртят стабилно дори на празен ход. Самото туловище на тая антична 5-ца се ускорява прекрасно във всички режими.

                      А, поставянето на такъв мотор в ГАЗ 24 не е малко главоболие.

                      Коментар


                      • До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                        Тия мотори са дълги и тежки като Титаник.Мачкат сферите отпред и при спускане на стръмен и кален наклон задницата сигурно ще иска да те изпреварва.Може и да не съм прав,виждал съм само на Йори джипа а той е 3.5-БМВ.

                        Коментар


                        • До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                          Да. Визирах точно идеята за такъв в ГАЗ 69. Прав си. За 3500 мотора (ако говорим за М30), нищо лошо не мога да кажа. Той е чудесен, но за лека кола или по-масивен автомобил от рода на жипките.

                          Коментар


                          • До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                            Първоначално публикуван от Тодор Живков Преглед на мнение
                            Не бива от БМВ. Особено в ГАЗ 69. По-старите (евтини, разбирай) им 4-цилиндрови мотори са слаби, с не блестящ въртящ момент, който е изтеглен горе. Искат шмулене и обороти за да вървят. На ниски средни об/мин. са пълни трупове, а харчат.

                            Дори големите 6-цилиндрови бензинови, визирам 2300,2500, 2800 са неподходящи за джипка. Не, че няма да върви, ама едва ли имаш желанието да му смогваш, когато намачкаш да отлепи.

                            Виж, читави дизели имат. Визирам най-вече моторите на Е 28 524 ТД. Стари нафтови печки, има-няма 115 к.с., здрави и въртят стабилно дори на празен ход. Самото туловище на тая антична 5-ца се ускорява прекрасно във всички режими.

                            А, поставянето на такъв мотор в ГАЗ 24 не е малко главоболие.
                            2,5 и 2,8 литровите шестаци тежат около 140 кг и са малко под 200 коня.Въртящит момент е над 200 нютъна.Скоростните им кутии издържат 4 пъти по-голямо натоварване.Ама викаш,че не стават,а...mad:
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар


                            • До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                              Мисля, че мога да се изразявам достатъчно разбираемо.

                              Под достъпни 4-цилидрови, в това число вървят и достъпни 6-цилиндрови. Това би трябвало да те наведе на мисълта, че става въпрос за М20/М30 бензинови мотори. Ок, пропуснал съм да се уточня.

                              Та, първо виж графиките мощост/въртящ момент на тия двигатели, тогава ми казвай, какво мисля.

                              Ще видиш, че са типични баварки, които се събуждат от 4000 и вървят до 6000 об/мин. Там им е силата, там им е оптимума, за там е изчислено ВСИЧКО в тях. За повече, започваш само шум да правиш. За по-долу в този диапазон, няма да е това, което иначе би могло да бъде с друг мотор. Да...и разхода на гориво.

                              Коментар


                              • До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                                Колеги,и двамата сте прави,но забравяте че машената е Газ-69,повечето хора не я използват само за разнодки а и за товарно муле.За това и двигатела трябва да е прост,да се ремонтира лесно и да няма много електроника,и не на последно място трябварда е ефтин.Не може за джипа да съм дал 1000лв.а за двигателя и скоростите още 1500лв.и 1-2 месеца заигравки по него.По просто е да купиш двигател от Волга за 200лв. и да го ремонтираш ано има нужда за още 200 и почваш да караш.Не получаваш нещо изнлючително но и няма да ходиш на Ладога или Дакар.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X