Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

    Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
    Днес в една автоморга загледах един двигател от Рено Еспас- V6;2,8л бензин, инжекцион, алуминиев блок(лепих му магнит). Искат му 1200лв окомплектован. Вижда ми се подходящ за присаждане на Газ69, но не знам максималния въртящ момент при какви обороти е..... Като за западен мотор поддръжката е сравнително евтина( Рено все пак..). Късичък един, компактен...
    Слагат го наляво-надясно.Нищо особено не е.Е,спрямо оригиналния е в пъти по-добър,по-пъргав и по-мощен...Ма,на каква кутия ще се куплира?Текезесара е удобен най-вече заради това,че може лесно да се куплира кутия от кола към РК.Едно карданче...Затова са подходящи надлъжни двигатели със СК и оригинално със задно предаване-БМВ,МБ,хл'Опел Омега...списъкът може да бъде дълъг...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #92
      До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

      Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
      Днес в една автоморга загледах един двигател от Рено Еспас- V6;2,8л бензин, инжекцион, алуминиев блок(лепих му магнит). Искат му 1200лв окомплектован. Вижда ми се подходящ за присаждане на Газ69, но не знам максималния въртящ момент при какви обороти е..... Като за западен мотор поддръжката е сравнително евтина( Рено все пак..). Късичък един, компактен...
      Днес сменявах такъв на Еспеис.Остана за утре."Новия" е закупен за 300лв и при това е 3000 кубика.Стария беше 2,8 и е свалил 1 мм от кол. вал на един цилиндър.Та цената е доста завишена(купен е от морга).Ако имаш интерес,мога да попитам за цената на стария,с износения кол вал
      Калин Владов,09РСПБЗН

      Коментар


      • #93
        До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

        Имаш ли представа, колко тежи мотора( все-пак си го местил скоро)?
        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

        Коментар


        • #94
          До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

          Да попитам уазковия двигател колко килограма е?



          Когато зад волана седне по-неопитен шофиор по-слабия двигател е предимство, буксуването е много по-малко, тук разбирасе няма такива.
          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

          Коментар


          • #95
            До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

            163kg.Преди време и аз ,бях луднал по разните по-мощни бензинови мотори,но след като покарах 2.6-МБ,-166кс.,които уж се развиваха само на 2300оборота,а на практика стана че тръгва да върви от 3000-нагоре.За бегачка е идеален но освен огромно тегло и 6,цил.има и още куп неудобства,в гората въобще не може да се кара,просто усещаш мощноста само на голям и прав баир.В гората между дърветата и деретата си е все едно да караш кросов мотор,а ако случайно си с други машини,караш като Витара,-гас,спирачка и на бавните ще се пръсне раздатката,а нали знаете как е амортизацията на Газката,една вада не можеш,да минеш плавно и леко.На равното и на баир,като мине 3000-оборота,бавни ти не трябват,но да пресечеш дере,да спреш във водата и да изкочиш на по стръмен отсрещен бряг ,си е цяла наука,на първа бавна почва да боксува по средата а на втора въобще не може да тръгне плавно,караш го като помпаш газта преди тръгване и излиташ все едно ще превземаш Мусала,и след това всички пътници псуват половин час.За мен по-удачни/не по-мощни,по-леки и незнам какви/от руските мотори за този джип в гората няма.

            Коментар


            • #96
              До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

              А ти това на текезесарка ли си го карал или на мерцедес?
              Луд умора нема,само се поти!!!

              Коментар


              • #97
                До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                Мдааа,правилната марка е БМВ...Окомплектован 6 цилиндров 220 коня мотор тежи 146кг...Колко беше УАЗ-овия?
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • #98
                  До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                  Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                  А ти това на текезесарка ли си го карал или на мерцедес?
                  Ела,да видиш.Човека,сега си поръча,чисто нов,3-литров,руски мотор,не окомплектован,май беше за около 2400лв.

                  Коментар


                  • #99
                    До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                    Първоначално публикуван от ivan_pk Преглед на мнение
                    колега не си прави сметки че е ефтина подражката това са редки двигатели и не са чак толко тарсени частите за тях !!!и са си сериозни цени!!!
                    Какво ще кажете за фолксаген 2,5 ТДИ 109 коня мощност достатачна и не е тръден за намиране но си е скапичак!!!или пак 1,9 тди 90 или 110 коня?
                    При нас има една текезесарка с 1.8 куб 90к мотор от WV с присадени нивови скорости но не съм много впечатлен според мен и липсва мощност! Аз от Жуковия мотор съм доволен имам достатъчно мощност за какво са ми иначе бавните, а и без тях ми е достатъчно бавен!

                    Поздрави!!!
                    Иван Сапунджиев
                    УАЗ 31512
                    0888677388

                    Коментар


                    • До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                      Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                      Мдааа,правилната марка е БМВ...Окомплектован 6 цилиндров 220 коня мотор тежи 146кг...Колко беше УАЗ-овия?

                      Не мисля. Тоя мотор нама начин да го събереш в текезесарката. Или по скоро има ака като срежеш страшно много купето,отместиш раздатката назад и се вкараш в едно супер голямо приключение
                      Луд умора нема,само се поти!!!

                      Коментар


                      • До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                        Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                        Не мисля. Тоя мотор нама начин да го събереш в текезесарката. Или по скоро има ака като срежеш страшно много купето,отместиш раздатката назад и се вкараш в едно супер голямо приключение
                        В Лозен има текезесар с 6-цилиндров дизелов двигател от Патрул...Той да не е по-малък?
                        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                        Коментар


                        • До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                          Не казвам,че не може да стане ама не е така все едно да смениш свещ Ти поне го знаеш и са само заблуждаваш хората
                          Луд умора нема,само се поти!!!

                          Коментар


                          • До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                            Незнам колко тежи,не съм го дигал на ръка.Иначе сам го търкалях насам -натам.А и не е някои високотехнологичен високооборотен мотор.Според мен е перфектен.Във вторник мога да му взема данните(размери,тегло)
                            Калин Владов,09РСПБЗН

                            Коментар


                            • До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                              Миналата седмица карах джипа на един колега с двигател на Лада 1500.Останах много доволен.Верно че бяхме 2 човека, но го пробвах по големи баири.По принцип моя го ползвам само за лов и е със гуми рибя кост.В момента съм с двигател ГАЗ 22,ама сдаде багажа.То и аз го купих на старо за 250 лв.За двигателя с монтажа на колегата му взели 700 лв.Какви са ви впечатленията от такъв вариант.

                              Коментар


                              • До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                                Изобшо не съм съгласен, че ладовия мотор има работа в коша на газката. Тя ще върви но няма да е да е газка.
                                700 лв за какво, двигателя със скоростите по вторични е 150, остава само да се сложи в коша като се напаснат опорите на двигателя и карданчето.
                                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X