Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

    А относно ладовия двигател нз не ми вдъхва доверие . Имам лада нива която като напипа по голям баир губи мощност ,ако не си с подходяща скорост ,а да спреш да не говорм ще стопя съединителя. Може нивата да не е в ред ,но на това не е тук мястото да го опсъждам.За това ще пусна тема в друг раздел,ако ням де . А газката е по тежка и мисля че няма да я тегли изобщо. Не мога да споря, защото не разбирам, просто това е мойто мнение.

    Коментар


    • #47
      До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

      Първоначално публикуван от vgazara Преглед на мнение
      Помолих един приятел да потърси двигател той намери един но нз къкъв е споне нещо за змз но не съм сигурен както и че е 200 к.с до колкото разбрах от форума трансмисията на газката не за такава мощ а може би се бъркам но както и да е след като огледал двигателя каза че не е добър имало нещо лепено по него той ми обясни но аз не го разбрах търсенето продължава
      Па дай да го видиме тоя мотор, нищо че е лепен. ще го завариме ако е толко як.
      Случайни хора УАЗ не карат

      Коментар


      • #48
        До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

        Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
        Па дай да го видиме тоя мотор, нищо че е лепен. ще го завариме ако е толко як.
        Човека е искал да напише БМВ а не ЗМЗ.
        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

        Коментар


        • #49
          До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

          Около 200кс,наБМВ е 2.5-24вин./193кс/,но ги прави около 5-5500оборота,крайно не подходящ,за джип и отделно 6 цилиндров/много дълъг/

          Коментар


          • #50
            До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

            Бях чел за Газ69 със двигател от Митсубиши паджеро 2,5 или 2,8тди и пишеха,че са много доволни.Ако може,някой да ти даде някой съвет за тази модификация.Защото все пак двигател 2,8тди е 125коня и към 300нм и не се знае дали ще го понесе трасмисията.

            Коментар


            • #51
              До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

              Двигателят е желателно да е лек, което изключва повечето дизели.
              Волгов или в краен случай Жук-Ниса за мен е по-добрият избор.
              И двата са относително леки и достатъчно мощни. Не се налага да сменяш скорости.
              Лесни и евтини за ремонт, обслужване и газифициране.
              200к.с. от БМВ изобщо не ти е необходим. това не е ралийна бегачка а истински джип. С неговия си маломощен двигател със стоящи клапани може повече от повечето джипове.
              Ако и набиеш някой тежък безсмислен дизел ще убиеш проходимостта.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #52
                До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                Аз сменх оригиналния с такъв от ниса ( щото беше за без пари ) , върви добре , но картера опира в моста ,добре е преди монтаж да се коригира

                Коментар


                • #53
                  До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                  аз двигатела лично не съм го виждал но човека ми каза че няма смисал да се набутвам сега ми търси друг ако предложи нещо ще се консултирам с вас

                  Коментар


                  • #54
                    До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                    Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                    Около 200кс,наБМВ е 2.5-24вин./193кс/,но ги прави около 5-5500оборота,крайно не подходящ,за джип и отделно 6 цилиндров/много дълъг/
                    Румка,виж му въртящия момент колко е и на какви обороти,че...
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • #55
                      До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                      Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                      Аз още в началото питах някой дали знае въртящия момент на 1,9 ТДИ-то, но явно никой не е запознат детайлно с тоя мотор...?
                      180 Nm / 2100об. http://avtomarket.ru/library/catalog/?id=3733&class=1
                      196Nm /2250 об http://avtomarket.ru/library/catalog/?id=4253&class=1
                      Последно редактирано от zemo; 18-05-09, 17:33.
                      емил златков
                      паджеро 2.5тд
                      ве стром 650

                      Коментар


                      • #56
                        До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                        Първоначално публикуван от zemo Преглед на мнение
                        Мерси колега!

                        Тези характеристики са почти като мойте на 4026цата(при мен са изтеглени само с 300 оборота нагоре).
                        Само дето моя е бензин и разтоварен.
                        Нямам турбини, нямам интерколер и пр. излишни неща.
                        А и кг при мен са 186. Незнам това дизелче 1,9 на какви кг стъпва?

                        А ако вземем предвид 2,9 литровия руски карбураторен хептен нещата "заспиват".
                        Той е на същите кг(около 186) и достига максималните, към 220 нютона, при 2500 оборота.
                        Последно редактирано от Жоро Донечки; 18-05-09, 19:48.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                          Немога да разбера каква е тази мания за смяна на двигател на УАЗ И ГАЗ,по-умни хора са го измислили как трябва да е.
                          Ако ще слагате от мицубиши или бмв по-добре си купете направо такова.
                          Силата на уаза и газката не е нито в мощноста нито в бързината, тя е другаде и ако не я оценявате по-добре сменете марката.
                          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                          Коментар


                          • #58
                            До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                            Колеги, всичко е много , ама мнооооого субективно. Говорим за обороти , въртящ момент камара още неща , ама всеки сам знае за себе си колко пари като нафта или бензин му се ще да похарчи за една разходка или едно ходене на лов.
                            Числа , числа , числа ...и най на края всеки си знае джоба.
                            Ако кажем , че дизела тежи с 10-20-30 кила повече (колкото една лебедка) със всичките му излишни неща , като интеркуулер , турбина и т.н. и развива същите (или повече) нютон метри на по-малко обороти и ми изхарчи да не кажа 1/3 , ама мииииинимум 1/4 по-малко от бензиновия (при горе -долу еднакви цени) по-малко гориво , то един скромен човечец , като мен....
                            Общо взето , това , което искам да кажа е , че един дизелов мотор , ако ще и да ми излезе скъп да го купя , ще ми се изплати за нула време само от горивото.
                            Пак се извинявам , не карам Газ или Уаз, карам Фероза, ама нямате идея колко ме "сърби г..а , че не е дизел. Почти ми се ще да сваля двигателя от Ксантията и да го лепна на джипа и съм убеден , че няма да изгуби нищо откъм динамика и проходимост , а ще ми гори поне 2 литра по- малко.
                            Това са мойте 20 ст'инки по въпроса .
                            Никой не искам да убеждавам за нищо
                            Поздрави!
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                              Колеги, всичко е много , ама мнооооого субективно. Говорим за обороти , въртящ момент камара още неща , ама всеки сам знае за себе си колко пари като нафта или бензин му се ще да похарчи за една разходка или едно ходене на лов.
                              Числа , числа , числа ...и най на края всеки си знае джоба.
                              Ако кажем , че дизела тежи с 10-20-30 кила повече (колкото една лебедка) със всичките му излишни неща , като интеркуулер , турбина и т.н. и развива същите (или повече) нютон метри на по-малко обороти и ми изхарчи да не кажа 1/3 , ама мииииинимум 1/4 по-малко от бензиновия (при горе -долу еднакви цени) по-малко гориво , то един скромен човечец , като мен....
                              Общо взето , това , което искам да кажа е , че един дизелов мотор , ако ще и да ми излезе скъп да го купя , ще ми се изплати за нула време само от горивото.
                              Пак се извинявам , не карам Газ или Уаз, карам Фероза, ама нямате идея колко ме "сърби г..а , че не е дизел. Почти ми се ще да сваля двигателя от Ксантията и да го лепна на джипа и съм убеден , че няма да изгуби нищо откъм динамика и проходимост , а ще ми гори поне 2 литра по- малко.
                              Това са мойте 20 ст'инки по въпроса .
                              Никой не искам да убеждавам за нищо
                              Поздрави!

                              Аз изминавам около 1000 км. на година, направи сметка колко ще икономисам ако съм с дизел на уазката, при положени, че я карам на газ.
                              Голяма част от собствениците на уаз минават и по-малко а притежателите на газки по обясними причини и още по-малко.
                              Според мен тук не се търси икономия.
                              Един хубав дизел на газка е неизплатим поради малкото километри, все пак гворим за кола която не се кара всеки ден.
                              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                              Коментар


                              • #60
                                До: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                                Ако така стоят нещата си прав.
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X