Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

    Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
    Румене, как се събира този редови шестак в коша?
    Проблема е че не се събира от никъде,реже се здраво.

    Коментар


    • От: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

      Първоначално публикуван от honda b16a2 Преглед на мнение
      За много години на всички!
      И преди съм писал за тези конверсии с опелските мотори.Преправянето става сравнително лесно от монтьор не от мед.сестра разбира се.До момента сме правили това с почти всички мотори от Омега-2,0-2,2-2,4-2,6 и сенаторския 6так.Със 6така е повечко работа заради рязането на торпедната ламарина и леко удължаване на муцунката заради радиатора.
      Моята беше първо със 2,2 после и сложих 2,4.Със 5 степена ск.кутия пасва идеално върви на самолет.Този мотор 2,6 дуал рам трудно работи със обикновенна газова (пробвано) гърми душмански!
      За връзката ск. кутия -раздатка задължително карданче с две карета,другите вариации сме ги пробвали -гадна работа вибрации,счупени карета ,фланци и смармалосани семерини.
      Който има интерес да пита ще му помогна с каквото мога.Успех!
      С две думи да,разбирам ли че най-удачен е 2.4 на Омега.Дай ,малко повече инфо ако ти се пише.

      Коментар


      • От: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

        Аз сериозно обмислям смяната на двигателя с по мощен. Върти ми се нещо от няколко дена за V6 от гранада 2.3 с гранадовите скорости. Някой има ли какво да сподели по темата? Много добри отзиви съм чувал за фордовите двигатели. Незнам дали ще се събере в коша тая пущина
        Газ 69 2.4i
        Густо майна, пътят свърши !!!
        GSM: О895 7О6О59

        Коментар


        • От: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

          Имам приятел с точно такъв двигател.Ако искаш прескочи до Самоков,да го видиш.Много е доволен,много по-як и с много по-малък разход,освен това и става с много по-малко доработки отколкото Омеговия.

          Коментар


          • От: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

            Някъде бях писла и обещал на Румен или Драго, че се слага бмв в 69-ка и ето малко матерял от когато небеше събран, по темата двигателя е 2,0, 125кс, 6так с 5степенна кутия и 240мм диск, лошото е предния картер и по голямата тежест, ама за сега показва впечетляващи неща, сравнение с стария 21 е нещо страшно...








            Последно редактирано от Nik; 24-11-12, 20:37.
            Случайни хора УАЗ не карат

            Коментар


            • От: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

              Благодаря Ники, ГАЗката е уникална! Дай още снимки в български тунинг на ГАЗ 69, че виждам и тунинг на купето.
              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

              Коментар


              • От: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                Ники, рязано ли е купето за да се събере това нешо в коша ? И от какво е ск. кутията ?
                Газ 69 2.4i
                Густо майна, пътят свърши !!!
                GSM: О895 7О6О59

                Коментар


                • От: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                  Ники,имам една идея за пролетта,БМВ -мотор -е-50 2.0 алуминиев -150кс,само да не е много високоборотен и да му идва мощноста ,много във високите.За сега цените са нормални за около 300-400лв без скорости.

                  Коментар


                  • От: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                    Купето зад двигателя /от към парното/ не е рязано, скоростите са си от е30.


                    И аз мисля че е високо оборотен м50, м52 е с вануси, там трябва да стане по добре за ниските. Нали Мартин слага такъв на 469, ще видиме как ще се представя там.
                    Случайни хора УАЗ не карат

                    Коментар


                    • От: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                      Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                      Купето зад двигателя /от към парното/ не е рязано, скоростите са си от е30.


                      И аз мисля че е високо оборотен м50, м52 е с вануси, там трябва да стане по добре за ниските. Нали Мартин слага такъв на 469, ще видиме как ще се представя там.
                      Виждах го на снимки... добре седи във коша на Уаз-а Поздрави
                      Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                      Коментар


                      • От: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                        Да питам,че следя темата с интерес,а не виждам стари дизелови Мерцедес мотори с турбинка,290 да речем,петица дизел.

                        И питанката - колко коня дьржи ГАЗката и колко кила?
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                          А защо не и 1.9 TDI на VW, който чипосан показва много добри характеристики, компактен е и няма да има нужда от много рязане и много по-лек от мерцедесовите железа, които се монтират обикновенно на "ужаските" .Другия вариант е 2.5 TDI редовака, който се монтира на старото Ауди А6 (100).Доказали се мотори, само не знам защо никой не е направил подобен суап.
                          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                          Skype: pach_bs

                          Коментар


                          • От: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                            Щото не знаят с каква скоростна кутия да го куплират.А БМВ-то си върви с неговата си кутия.
                            Румене,БМВ двигателите се характеризират с голям ВМ в ниските обороти.При някой шестаци той е 2 пъти по голям от оригиналния руски мотор във високите обороти,ако ме разбираш.А че БМВ-то във високите има още си само плюс...
                            Отделно кривата на въртящия момент е сравнително права,пак ако ме разбираш...
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар


                            • От: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                              Аз от много време събирам инфо на тая тема. Минах през волгов 24, 24-10, V6 Форд, 2.0, 2.5 MB и в момента съм се спрял на 2.4i от омега. Какво мислите за този мотор ?

                              Opel
                              Straight 4
                              2.4 litre
                              2410 cc
                              (147.067 cu in)
                              95 × 85 mm
                              3.74 × 3.35 in
                              1.12
                              OHV
                              2 valves per cylinder
                              8 Total valves
                              124.7 PS (123 bhp) (91.7 kW)
                              at 4800 rpm
                              51 bhp/litre
                              0.84 bhp/cu in
                              195 Nm (144 ft·lb) (19.9 kgm)
                              at 2400-2600 rpm
                              80.91 Nm/litre
                              Газ 69 2.4i
                              Густо майна, пътят свърши !!!
                              GSM: О895 7О6О59

                              Коментар


                              • От: Избор на двигател за присаждане в ГАЗ 69

                                Първоначално публикуван от Агоп Серопян (аниматора) Преглед на мнение
                                Аз от много време събирам инфо на тая тема. Минах през волгов 24, 24-10, V6 Форд, 2.0, 2.5 MB и в момента съм се спрял на 2.4i от омега. Какво мислите за този мотор ?

                                Opel
                                Straight 4
                                2.4 litre
                                2410 cc
                                (147.067 cu in)
                                95 × 85 mm
                                3.74 × 3.35 in
                                1.12
                                OHV
                                2 valves per cylinder
                                8 Total valves
                                124.7 PS (123 bhp) (91.7 kW)
                                at 4800 rpm
                                51 bhp/litre
                                0.84 bhp/cu in
                                195 Nm (144 ft·lb) (19.9 kgm)
                                at 2400-2600 rpm
                                80.91 Nm/litre
                                Мисля, че ще си загубиш времето и парите. Реално няма да усетиш почти никаква разлика във вървене и ускорение. Трябва ти мотор с поне 230-250 Nm за да имаш удоволствие от карането . Моя съвет е да се ориентираш към V6 от Форд или четири цилиндров турбо дизел защото по-лесно става заигравката с вкарването в тесния кош на ГАЗката и действително ще имаш "POWER".
                                Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                                Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X