Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сбъднах си една мечта ГАЗ-69

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сбъднах си една мечта ГАЗ-69

    Здравейте колеги, да се похваля и аз с така желаната от доста години джипка а именно ГАЗ-69. Днес я взех и в страхотно състояние за годините си има си и документи, но за момента е спряна от движение, няма ръжди или гнило понея и в оригиналния си вид без преправяния или липси. Мисля да започна възстановяване като боядисване на купето в оригиналния зелен цвят, в черно на прагове, брони, джанти и др. нови гуми (по възможност с оригинална шарка) нов гюрук, профилактика на ел. инсталацията, подмяна и реставрация на спирачната система както и профилактика и смяна на гумени съединения тръбички и др. нова тапицерия на пейки и седалки, като спри всички ремонти ще се придържам към макс оригинал да остане не искам да има преправяния и др. Надявам се да върна предишния блясък на тази красавица! Ето и няколко снимки на джипката Приемам всякакви съвети и препоръки от преминали по този път колеги, както и инфо от де сте вземали части, гюрук и др. части. Поздрави Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_1596.JPG
Прегледи:1
Размер:279.8 КБ
ID:6113157Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_1597.JPG
Прегледи:1
Размер:270.5 КБ
ID:6113158Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_1598.JPG
Прегледи:1
Размер:252.6 КБ
ID:6113159Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_1599.JPG
Прегледи:1
Размер:236.1 КБ
ID:6113160Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_1600.JPG
Прегледи:1
Размер:264.8 КБ
ID:6113161Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_1601.JPG
Прегледи:1
Размер:246.5 КБ
ID:6113162Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_1602.JPG
Прегледи:1
Размер:263.7 КБ
ID:6113163

  • #2
    От: Сбъднах си една мечта ГАЗ-69

    Честито !!!!! Ще стане "лимка".....Хубаво е когато човек има лесно изпълними мечти.................Сега почвай да мечтаеш за G 63 AMG.....
    Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

    Коментар


    • #3
      От: Сбъднах си една мечта ГАЗ-69

      Наистина изглежда много добре. Поне отвън има малко тенекеджийска работа. Мотора сменян ли е? Чудесно е, че искаш да я възстановиш в оригиналния й вид. От мен имаш за подарък тампоните на вратите и предния капак. Гюрук се шие, за части се пита във форума.
      Успех и приятни занимавки!
      0886 854 174

      Коментар


      • #4
        От: Сбъднах си една мечта ГАЗ-69

        Честито! Чудесен екземпляр.

        Коментар


        • #5
          От: Сбъднах си една мечта ГАЗ-69

          Първоначално публикуван от drjanton Преглед на мнение
          ..... има лесно изпълними мечти........
          Да бе, "лесно". Аз не намерих, направо си ме гриза люта българска завист.
          Към пусналия темата - честито, ще следя с интерес. (кафе)
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            От: Сбъднах си една мечта ГАЗ-69

            Тя лъскачка тая Пу пу
            Честито
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: Сбъднах си една мечта ГАЗ-69

              Честито,колега! Наистина добре изглежда.Желая ти много да те радва и слуша.

              Коментар


              • #8
                От: Сбъднах си една мечта ГАЗ-69

                Първоначално публикуван от Иван/Ivan Преглед на мнение
                Наистина изглежда много добре. Поне отвън има малко тенекеджийска работа. Мотора сменян ли е? Чудесно е, че искаш да я възстановиш в оригиналния й вид. От мен имаш за подарък тампоните на вратите и предния капак. Гюрук се шие, за части се пита във форума.
                Успех и приятни занимавки!
                Благодаря за хубавите думи колеги, живи и здрави да сте. А иначе джипа е с оригиналния двигател с една странна глава с мноо болтове по нея едни свещи дебели като краставици пали се с някакъв странен педал долу до газта инак по рамата няма никъде изгнило както и по купето калници и други ламарини са в отлично състояние не е удрян мачкан има тук там дребни забележки, които ще се отстранят, но мисля да я разхвърлям на парчета и да нося частите на песъкоструйка и всичко да се боядиса и след това да я сглобя както казах и междувременно да се реставрира ел. инсталацията, спирачките, водни съединения жила мила седалки да се тапицират. Нови гуми по възможнос ще търя оригинални или поне с оригиналната шарка. Като при всички тези дейности ще се придържам да остане на 100% оригинал. Днес пробвахме да го палим и се сдоби с ново чукче, наковалня и нов палец както и кондензатор, припалва но тъкмо да запали и бедникс ли е кво ли изпуска и аз не знам и не можахме да го запалим (не е пален от 30 години по между другото) та от какво става бендикс или от де мога да взема части за тоя или как да го ремонтирам? А колега за тампоните с радост ще се възползвам и ще съм ти много благодарен. Пътувам често Видин - Благоевград и ако си по трасето може да ги зема на място и да почерпа лют видински двоен препек!

                Коментар


                • #9
                  От: Сбъднах си една мечта ГАЗ-69

                  Честито за бръмчилката!Бендикса е най-вероятно мазен и след завъртане изспуска,извади стартера и потопи муцуната му във разтворител(ацетон или кореселин).Идеята е да се обезмаслят ролките които блокират бендикса,пробвано е и работи,успех!
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Сбъднах си една мечта ГАЗ-69

                    Честито!
                    Ще следя темата с интерес!
                    0осем9осем7шест0осем7едно
                    Миро

                    Коментар


                    • #11
                      От: Сбъднах си една мечта ГАЗ-69

                      От мен подарък задното стъкло за гюрука заедно с металните планки.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Сбъднах си една мечта ГАЗ-69

                        Честито колега! Прекрасна джипка!
                        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                        Коментар


                        • #13
                          От: Сбъднах си една мечта ГАЗ-69

                          Честито.Много добра находка.Явно 30г. е била скрита в някой гараж или плевня

                          Коментар


                          • #14
                            От: Сбъднах си една мечта ГАЗ-69

                            Първоначално публикуван от angelple75 Преглед на мнение
                            Честито.Много добра находка.Явно 30г. е била скрита в някой гараж или плевня
                            Първоначално като нова е била на едно ТКЗС след това от там я закупува бащата на този човек от който съм я взел карат я известно време и преди около 25-30 години я вкарват в гаража и преди няколко дни я изкарвам аз! Иначе да колега прав си това е страхотна находка

                            Коментар


                            • #15
                              От: Сбъднах си една мечта ГАЗ-69

                              "А колега за тампоните с радост ще се възползвам и ще съм ти много благодарен. Пътувам често Видин - Благоевград и ако си по трасето може да ги зема на място и да почерпа лют видински двоен препек! [/QUOTE]

                              Имам доста тампони - в един военен склад охраната се топлеше с тях през зимата. Причерня ми като видях. Успях да спася една част и сега подарявам. Който иска, нека се обади. Не ги продавам. Карам в колата си по малко и раздавам за комфорта на нашите машинки и собствениците им.
                              0886 854 174

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X